завантаження...

Довідка

Правила догляду за каблучками

весільна каблучкаПри використанні різних миючих і косметичних засобів каблучку необхідно знімати з руки, щоб вберегти її від уш­кодження й забруднення.

Якщо на каблучку потрапила волога, протріть її воло­гою фланеллю.

Обов'язково знімайте ювелірні прикраси при користу­ванні йодом. Він може залишити на них темні плями.

Зберігати ювелірні вироби краще у футлярах, у темно­му сухому місці. Насамперед це стосується перлів і бірюзи, які під впливом сонячних променів утрачають інтенсивність забарвлення.

Читати далі: Правила догляду за каблучками

 

Після вінчання.Одна сім'я

Одна сім'яЩасливі молоді! Всі щасливі, збуджені почутим і побаче­ним, трішки втомлені, трішки зголоднілі, в такт музики з пісня­ми поспішають до весільного дому.

А приходять, то молода і молодий з гостями стоять перед порогом домівки перед зачиненими дверима. Гості співають, щоб двері відчинили і гостей в домівку впустили, щоб двері відчиняли і молодих привітали.

 

Згодом виходять мати молодої, яка тримає дві хлібини круг­лої форми, і батько молодої, який несе "шампанське" та кели­хи. Вони благословляють молодих на довгу стежину життя, ба­жають їм у щасті, доброму здоров'ї прожити, діточок народити, одне одного шанувати і любити.  

Читати далі: Після вінчання.Одна сім'я

   

Вінчання

Молоденька пара на рушничок стала, вона перед Богом і людьми на вірність присягала.

ВінчанняНа урочистій церемонії вінчання в Церкві присутні не тільки запрошені, а й знайомі, друзі, які хочуть помолитися за щастя молодих і побажати їм довгих і щасливих літ, прожити в радості й без бід. Перед порогом Церкви молодий підходить до молодої, бо вони вже мають стояти поряд: молода - ліворуч, молодий -праворуч. Молода перечіплює букет молодому з лівого на правий бік, бо він уже віддав їй серце, а зараз віддає праву руку - опору в житті. Перша дружка і перший дружба стають за молодими, а два старости - за ними. Вони під час вінчання тримають свічки - засвідчують народження нової сім'ї.

Молодим також під час вінчання дають свічки, щоб їхня життєва дорога була осяяна світлом - чистотою почуттів.

Ось і настає для молодих найпам'ятніша, найурочистіша хвилина - шлюб. Коли Бог двох єднає на Небесах, а священик тут, на Землі. їх благословить Земля, благословляють Небеса.

Читати далі: Вінчання

   

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди. 

Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби... "

 

весільний деньВесільний день! Веселий, щасливий, повний радості й пі­сень. Запрошені гості на весілля, замовлені музики, наварено, напечено. А в дванадцятій годині музики "на добридень" гра­ють, батьки гостей зустрічають. Господині столи наїдками на­кривають, печене нарізають... Всі клопочуться, батьки пере­живають.. . Музика, сміх, жарти, діти бігають, танцюють...

Перед входом до весільного будинку браму прикрашають зеленню. Над брамою вішають транспорант-напис: "Ласкаво просимо на весілля" чи "Щасливої долі молодим", "Веселої забави" у вигляді дуги. Дуга робиться із твердої грубої лозини, яку обгортають вітками сосни чи ялини, які вічнозелені, щоб в молодих була вічна злагода й повага; замаюють квітами, щоб життя було веселе. Обов'язково відчиняють з самого ранку в день весілля навстіж браму, якби запрошуючи всіх на весілля.  

Читати далі: Весільний день

   

Шлюб

На моє подвір 'я вже прийшло весілля,

І музики грають, грають, вигравають...

шлюбМолоду пару посватали, заручили, щоб довіку разом жили. А щоб разом проживати, треба їх повінчати.

У кожної дівчини та хлопця найважливішою подією в житті є шлюб. Коли пара одружувалася, то зразу вся родина і знайомі з повагою ставилися до них. Дорослі - як до рівних собі, а мо­лодші трішки їм заздрили. І молодята поводились стримано, з гідністю, повагою до себе.

Характерною рисою української молоді була порядність, недопустимість між собою фізичної близькості до вінчання. Високо цінувалась цнотливість дівчини і хлопця. Про цноту свою дівчина могла з гордістю сказати:

До вінчання закохані зустрічалися на вечорницях, серед молоді і, лишень, коли заручилися, могли бути наодинці в оселі батьків, з'являтися разом "на людях".

Читати далі: Шлюб

   

Сторінка 75 з 76

завантаження...

Інтернет магазин