завантаження...

Резюме для іноземної компанії: як виділитися

Резюме для іноземної компаніїЯким би прекрасним фахівцем ви не були, роботодавець вашої мрії ніколи не дізнається про це, якщо ви не напишите гарне резюме. Саме цей папір, складений і оформлений з усією ретельністю, уважністю і розумінням справи, буде працювати на вас. Щоб ви могли працювати на кого захочете.
Кожен день менеджери з підбору персоналу та роботодавці бачать сотні резюме. Знаєте, як зробити так, щоб вони звернули увагу саме на ваше? Написати його правильно. Це означатиме, що ви підійшли до пошуку роботи серйозно і розумієте правила гри. Ваше резюме обов'язково подивляться.

Звичайно, немає якогось універсального шаблону або плану, і дуже багато залежить від спеціальності, посади і країни, де ви хочете працювати. Але є кілька правил, яких завжди треба дотримуватися.

Що таке резюме?

Отже, як рекомендує портал http://pracadlaukrainy.pl, для початку потрібно зрозуміти, що ж таке резюме. В Україні під цим словом часто розуміють CV (від латинського Curriculum Vitae, «хід життя»). Але це далеко не одне й те саме. У CV ви повинні в буквальному сенсі описати своє життя в хронологічному порядку, згадуючи все, чим будь-коли займалися: крім даних про освіту та місця роботи, вказуються шкільні гуртки, танцювальні студії, власні проекти - вдалі і невдалі. Але коли ви пишете резюме, інформацію потрібно відбирати більш ретельно - так, щоб вона мала безпосереднє відношення до обраної вакансії.

Резюме пишеться під конкретну позицію

Ви повинні показати в ньому тільки ті якості і досвід, які знадобляться на вашій майбутній посаді. Не потрібно згадувати свої фрілансерські роботи по дизайну, якщо ви влаштовуєтеся в бізнес-консалтинг, або те, що ви пройшли кулінарні курси, якщо йдете працювати програмістом. Не варто думати, що роботодавця може «зачепити» та чи інша ваша особливість, яка виділить вас серед інших. Навпаки, менеджеру з відбору персоналу буде складно зібрати про вас чіткий образ. В першу чергу він шукає професіонала в своїй сфері, який зможе виконати доручену йому роботу. Якщо ж роботодавця цікавлять ваші навички, він попросить заповнити графу «загальна технічна компетенція». Тут варто бути стриманим і вписати те, що ви в принципі знаєте, але використовували недостатньо часто, щоб вказати в якості обов'язків на минулій роботі.

«Ключових слів» має бути в міру

Найчастіше в ролі ключових слів виступають назви програм та інструментів, які ви знаєте, і навичок, якими володієте. Через автопошук рекрутери знаходять резюме, які ці слова містять. Але не варто вважати, що чим більше «ключів» ви впишете в своє резюме, тим більше шансів у вас буде влаштуватися на роботу. Адже після HR-менеджера папір потрапляє в руки роботодавцю. Він розбирається в своїй сфері, і якщо помітить, що ваші вміння суперечать один одному, побачить список усіх програм, що використовуються за останні десять років або ж зрозуміє, що ви вказали інструменти, які ніколи не використовуються для даного завдання, то резюме відправиться в корзину. Тому набір ключових слів повинен бути оптимальним, а на самому листі краще помістити його в окремий блок або таблицю, щоб він не заважав сприймати інформацію важливішу - таку як ваші досягнення на попередній роботі.

Важливі не навички, а успіхи

При описі попереднього досвіду роботи постарайтеся пояснити, який результат дала ваша діяльність. Ви можете згадати, який метод, техніку, програму ви використовували, але просто список таких інструментів виглядає погано. Він говорить про те, що ви не знаєте, чого ви хотіли домогтися, а діяли механічно. Головне - це якого успіху ви досягли. Наприклад, якщо ви працювали журналістом, важливо не те, що ви взяли предметно-особисте інтерв'ю, а то, що вам вдалося отримати унікальну інформацію, яка вивела вашу новина в топ.

Штампи нікому не цікаві

Якщо компанія спеціально не вимагає вказати якісь додаткові відомості, крім інформації про освіту та досвід роботи, краще цього не робити. Але якщо вас попросять перерахувати, наприклад, свої особисті якості, уникайте штампів. «Dynamic», «proactive», «motivated leader», «team player» - ці слова настільки часто використовуються в резюме, що давно втратили для HR-менеджерів будь-який сенс. Тому постарайтеся написати щось оригінальне, що буде відповідати дійсності і виділить вас серед інших. Не забудьте про це, складаючи мотиваційний лист - текст про те, чому ви хочете працювати саме в цій компанії.

У кожній країні свої стандарти

Це завжди потрібно враховувати. Стандартний набір документів для прийому на роботу - це резюме та мотиваційний лист ( «cover letter»), яке пишеться окремо для кожного роботодавця. Саме їх потрібно в США. У Німеччині ж часто є вимога про наявність сертифікатів і характеристик з роботи. Однак це не означає, що всі їх потрібно вписувати в резюме - воно може бути надто довгим. Досить згадати про їхню наявність і пообіцяти вислати на вимогу. Важливу роль відіграє і сам формат документа: його потрібно складати так, як звично роботодавцю в кожній окремій країні. Це просто знак поваги. Щоб підлаштуватися під культурні особливості, заздалегідь вивчіть шаблони резюме, які прийняті в обраній державі.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...