завантаження...

Як правильно вибрати холодильник?


Думаю, що кожен, хто хоч раз щось купував, розуміє, що таке проблема вибору. Купуємо ми батарейки або крупну побутову техніку завжди нам доводиться вибирати і, не знаючи, чим одна модель відрізняється від іншої, зробити це дуже складно. А помилка чревата тим, що куплена річ дуже швидко перестане подобатися, буде псувати настрій і, зрештою, ви продасте її і купите іншу, втративши при цьому гроші і час. Завжди, при виборі техніки можна довіритися думці продавця, але де гарантія того, що продавець продасть нам саме те, що треба. Не секрет, що магазини побутової техніки преміюють продавців за те, що вони продають залежаний або неліквідний товар, а часто продавець просто не розбирається в товарі і продає, що першим попадеться на очі або за що більше бонус. Так як не помилитися?

Як купити саме те, що вам потрібно?

У підручниках з технології продажів говоритися про те, що правильна продаж має починатися з питань покупцеві і правильний продавець, перед тим як щось запропонувати, задасть велику кількість питань, і тільки зрозумівши, що саме потрібно покупцеві, почне пропонувати. До речі, так ви можете зрозуміти, насправді продавець хоче продати те, що потрібно саме вам або продає те, що вигідно йому. Якщо продавець, толком не розпитавши вас, починає щось пропонувати, будьте впевнені, що він намагається вам «впарити» залежаний товар або товар, за який платять більший бонус, ну або просто напросто не розбирається толком в тому, що пропонує. Крім недбайливих продавців існує проблема ще й у тому, що часто сам покупець не усвідомлює до кінця, що йому потрібно, саме тому продавець повинен спочатку все як слід з'ясувати. Так давайте не будемо чекати, поки питання почнуть задавати нам, а самі собі задамо ці питання і зрозуміємо що саме нам потрібно. 
Звичайно, запитань можна поставити безліч, але що стосується холодильників, тобто такі, які треба задати обов'язково.

Якого розміру холодильник мені потрібен?

Напевно, це перше питання, яке необхідно задати. Причому йдеться як про зовнішні габарити, тобто висота, глибина і ширина, так і про внутрішні, тобто корисний об'єм холодильної та морозильної камери.

Якщо говорити про зовнішні габарити то тут все просто. Заміряйте місце, куди ви плануєте поставити холодильник і вибирайте такий холодильник, який туди вільно увійде. При цьому врахуйте, що двері повинні повністю відкриватися і їм не повинні заважати ні стіл, ні підвіконня. Двері в більшості випадків вільно перевішиваются, тому можна налаштувати відкривання дверей як на ліво, так і на право, але якщо мова йде про покупку старого б/у холодильника, то цей момент варто уточнити, бо не на всіх старих вітчизняних холодильниках двері перевішуються.

Стандартна ширина більшості холодильників 60 см., Глибина так же 60 см. (без урахування двері), висота 85-205 см. Тому якщо ви плануєте замовити кухонний гарнітур, але ще не знаєте який холодильник будете купувати, можете орієнтуватися на ці параметри.

Якщо говорити про внутрішній обсяг, тобто про кількість продуктів, які можна зберігати в холодильнику, то тут, звичайно ж, необхідно виходити з кількості чоловік у сім'ї. Якоїсь універсальної формули немає, бо кожна сім'я індивідуальна, але, тим не менш, можна приблизно розрахувати обсяг холодильника виходячи з 40-50 літрів холодильного відсіку на одного члена сім'ї та 20-30 літрів морозильного відсіку. Тобто на сім'ю з 4-х осіб достатньо купити стандартний двокамерний холодильник висотою 180-200 см. Та стандартною шириною 60 см. Але якщо ви все-таки плануєте закуповувати продукти про запас великими обсягами (1-2 рази на місяць), обсяг холодильника може різко зрости.

У випадку якщо ви купуєте продукти про запас або у вас велика сім'я, тоді можна розглянути кілька варіантів придбання холодильника.

Перший варіант - придбання великого дводверного холодильника. В цьому випадку треба враховувати, що йому потрібна велика кухня і в стандартні кухні 6-9 кв. метрів такий холодильник поставити навряд чи вдасться. Але якщо все-таки кухня у вас велика, то можете віддати перевагу саме такій моделі.

Другий варіант - покупка окремої морозильної камери і окремого холодильника з невеликою морозильною камерою або взагалі без неї. Цей варіант досить зручний і компактний. Холодильник ставиться на кухню так, щоб до нього можна було легко і швидко підійти, а морозильна камера, може бути встановлена ​​під стільницю кухонного гарнітура (для невисоких моделей) або взагалі винесена в комору або іншу кімнату, якщо вона використовується для довгого зберігання продуктів і не вимагає постійного доступу до неї.

Третій варіант - два однакових холодильника. По суті це заміна дводверний холодильник. Цей варіант більш зручний тим, що холодильники можна поставити в різні місця (хоча це зовсім не обов'язково), один використовувати як холодильник для довгого зберігання, який буде відкриватися не часто, а другий для звичайного використання. У тому холодильнику, який буде відкриватися рідше, продукти будуть зберігатися набагато довше. Крім усього іншого цей варіант більш надійний. Якщо один холодильник зламається, другий буде працювати і в нього можна буде скласти швидкопсувні продукти, поки ви будете лагодити перший холодильник.

Звичайно ж, не варто забувати про перспективи. Якщо ви живете на знімній квартирі, то не варто купувати якісь нестандартні холодильники, якщо навіть вони і підходять за розмірами під гарнітур в цій квартирі, тому що рано чи пізно ви переїдете. А якщо ви плануєте збільшити сім'ю, то подбайте про її забезпеченні заздалегідь. Холодильник купується не на рік і не на два, тому щоб не міняти його через пару-трійку років, краще купити з запасом, тому що витрати часу і грошей на заміну холодильника будуть істотно вище, ніж доплата за додатковий обсяг.

Які продукти і як довго я буду зберігати в холодильнику?

Зрозуміло, що холодильник потрібен для того, щоб зберігати продукти, але які саме продукти ми зберігаємо, як довго, в якій кількості? В будь-якій сім'ї є свої гастрономічні пристрасті - хтось любить фрукти, хтось м'ясо, а хтось свіжу рибу. І обов'язково у когось буде більше м'яса, у кого-то фруктів, а у кого-то, наприклад, свіжозамороженої ягоди. Чого більше у вас? Відповівши на це питання, ми зможемо правильно підібрати необхідні функції.

Морозильна камера.

Якщо у вас в холодильнику зберігається багато м'яса та замороженої ягоди, то, звичайно ж, вам потрібна велика морозильна камера. У однакових за габаритами холодильників, розмір морозильної камери може істотно відрізнятися, тому відкрийте морозильний відсік, оцініть обсяг і порахуйте скільки там ящиків (або відсіків). У якийсь морозильній камері може бути один відсік, в якомусь два, а в якому-то й чотири. Причому треба розуміти, що чим більше різноманітних продуктів ми зберігаємо, тим більше відсіків бажано мати, бо ягоду класти в один відсік з м'ясом не варто, а якщо ви зберігаєте ще й морепродукти, то їх теж варто покласти в окремий відсік. В цьому випадку, і пошук простіше і продукти не будуть насичуватися сторонніми запахами, бо навіть в морозилці продукти випромінюють запахи.

Знову ж морозильні камери відрізняються глибиною заморозки і швидкістю заморозки і від цього залежить, як довго можна зберігати продукти і наскільки добре вони збережуть свої первинні смакові якості. Глибина заморозки, тобто мінімальна температура, може відрізнятися. Стандартом вважається мінус 18оС. При такій температурі продукти можуть зберігатися від півроку до року. З одного боку це добре, але з іншого продукти замерзають і стають кам'яними і м'ясо після такої заморозки неможливо різати ножем, а якщо ви любите, наприклад, морозиво, то після такої заморожуванню доведеться чекати, коли воно відтане і стане м'яким, тому існують так же морозильні камери і з меншими температурами заморозки. Досить часто зустрічаються відділи в морозильних камерах з температурою заморозки мінус 12оС. При такій температурі продукти можна зберігати від 1-го до 3-х місяців. Рідше, але все-таки бувають відділи з температурою мінус 6оС. При такій температурі продукти можна зберігати не більше 2-х тижнів, але зате морозиво завжди буде м'яким і смачним, а м'ясо буде легко розрізатися ножем. Такі відділи можна використовувати, наприклад, для попередньої оттайки м'яса до такого стану, що його можна різати. Заздалегідь знаючи про те, що ви збираєтеся готувати м'ясо, перекладіть його в такий відсік і через добу ви зможете легко порізати його ножем. Звичайно, м'ясо можна розігріти і в мікрохвильовці, як багато і надходять, але це не кращим чином позначається на його смакових якостях та структурою. А якщо покласти м'ясо просто в тепле приміщення, то можна пропустити момент, коли воно зовсім розтане і стане занадто м'яким, тоді, знову ж таки, різати його буде незручно.

Крім мінімальної температури заморозки важливою функцією холодильника є і швидкість заморозки. Чим швидше продукти замерзають, тим краще вони зберігають свої смакові якості і зовнішній вигляд. Абсолютно у всіх продуктах є вода в тому чи іншому кількості, а з шкільних уроків фізики ми пам'ятаємо, що вода при замерзанні розширюється і починає руйнувати все навколо. Тому при заморожуванні вода руйнує тканини в продуктах і саме через це яблуко після морозу стає в'ялим, але якщо заморозку робити швидко, то це руйнування зменшується. Якби люди навчилися здійснювати заморозку моментально, то став би реальністю фантастичний сюжет фільмів про заморозку людей і розморозку живими через багато років. На жаль (а може й на щастя), людей ми поки не вміємо заморожувати і розморожувати, щоб вони залишалися живими, але в багатьох сучасних холодильниках існує функція швидкої заморозки, при якій вплив руйнує сили води на тканині продуктів істотно зменшується, а значить, їх структура та смакові властивості зберігаються набагато краще. Якщо ви любите морожену ягоду, то ця функція для вас буде особливо корисною.

Холодильна камера.

Якщо ви любите свіжу рибу, свіже м'ясо, птицю або морепродукти і хочете, щоб вони якомога довше залишалися свіжими і не псувалися, то вам дуже знадобиться так звана «Зона сухої свіжості». Це відділ в холодильнику, в якому підтримується температура від мінус 1оС до 0оС з вологістю не більше 50%. При такій температурі продукти не замерзають і максимально довго зберігають свіжість.

Якщо ж ви любите фрукти і овочі, то вам обов'язково потрібна «Зона вологої свіжості», температура в якій підтримується так само від мінус 1оС до 0оС, але вологість при цьому близько 90%. В таких умовах фрукти і овочі не втрачають природну вологу, не сохнуть, а зелень довго не в'яне.

Іноді виробники вказують на наявність в холодильниках «Зони підвищеної вологості» чи інших зон з назвами, схожими на «Зону свіжості». Такі зони, швидше за все, не є зонами свіжості, так як в більшості випадків не підтримують необхідну температуру, тому уважно читайте інструкцію перед покупкою холодильника. Якщо ви бачите в холодильнику звичайний пластиковий ящик з кришкою, то він не є зоною свіжості. Він, звичайно, може підтримувати підвищену вологість, але температурний режим в ньому буде такою ж, як і в усьому іншому холодильному відсіку. «Зона свіжості» повинна бути зафіксована в якомусь конкретному місці холодильника, ізольована від решти частини, а на задній стінці повинно знаходитися якийсь пристрій, яке буде підтримувати необхідну температуру і вологість.

Висновок.

Звичайно, в цій статті ми розповіли далеко не про все. Існує дуже багато нюансів, пов'язаних з роботою холодильників і всіляких функціональних особливостей. Цією статтею ми постаралися роз'яснити той момент, що перед тим як піти в магазин, необхідно зрозуміти який саме холодильник вам потрібен і аж тоді  купить холодильник самсунг  не вагаючись. Це зведе до мінімуму ризик помилки і заощадить ваші гроші і час. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...