завантаження...

Як згуртувати свою команду?

Як згуртувати свою команду?Вам часто доводиться чути про «командний дух», про те, що колектив «повинен бути командою», і про «гордість за свою команду"? Мені - дуже. Слово «команда» стало модним, злегка пошарпаним і для багатьох незрозумілим.

Начебто всі знають, що « колектив повинен бути командою », психологи проводять тренінги по «тімбілдингу» - всі розуміють, що треба «піднімати командний дух».

Парадоксально, але деякі з тих людей, які, не замислюючись, говорять про командну роботу, при вигляді справжньої командної роботи приходять в жах.

І дійсно, згуртована команда - штука дуже небезпечна. Для її ворогів.

Отже, для того щоб була команда, потрібно кілька компонентів. Перше, що потрібно зрозуміти - команда бере участь в грі!

Обов'язковий компонент гри - противник, чи не так? Візьміть спорт для прикладу, тут ви це побачите наочно. Команда моряків бореться зі стихією, команда солдатів - з ворогом. Якщо ви знаєте, що таке настольная игра монополия і грали в неї - ви мене зрозумієте.

Гра - це не те, що робиться «швидкоруч», професійні спортсмени це підтвердять. За визначенням: «Гра - це те, що складається з свободи, перешкод і цілей». Будь-яку діяльність можна назвати грою.

Бізнес - теж гра, чи не так?

Там є призи - гроші, влада, становище в суспільстві, контроль, могутність. Є свобода - можливості вести бізнес, закони, які щось вирішують. Є бар'єри - законів, правила і поняття, які щось забороняють. І є противники.

Немає гри без противника.

Але у багатьох бізнесменів, «команд», колективів немає ніяких ворогів. Коли я говорю про це на семінарах, деякі люди дивляться на мене, як на нові ворота, і кажуть: «Про що це ви, треба жити мирно». Вони не розуміють самої суті гри. І ніколи не зможуть створити справжню команду, якщо не змінять свого мислення.

Людина не може жити без гри. Якщо він не бере участі в грі, він створює її, знаходячи противника неусвідомлено. Або він знає, що грає, - або просто підсвідомо ворогує з кимось або намагається перевершити когось. Це властивість людини.

Уявіть таку картину. Чоловік і дружина удвох пробираються через джунглі. Вони досвідчені мандрівники, так що їхній шлях не важкий, але просто їм складно. У них є противники - тварини і рослини. Вони, можливо, виживають в умови нестачі якихось речей, їжі, умов. Є приз - сам кінець подорожі, досягнення мети, відчуття власної крутості. Бар'єри і свободи - правила поведінки в джунглях. Хороша гра. Ці люди, ця родина - команда.

Тепер помістіть цю ж сімейну пару в п'ятизірковий готель, де сама уважна прислуга на світі, а у них багато-багато грошей. Замкніть їх в номері, і нехай їжу їм приносить рум-сервіс. Чи є у них тепер гра? Очевидно, що немає. Тому вони її вигадають. І кого ж вони оберуть в якості противників? Швидше за все, одне одного , більше нікого, не так?

Це вже не команда. Це вже дві команди, і вони знову в грі. Правила - кожен за себе. Чи будуть вони лаятися? Думаю, що так - нехай через деякий час. Просто для того, щоб була гра. До тих пір, поки не з'явиться фактор, проти якого вони зможуть об'єднатися.

Пам'ятаєте старий жарт «Ну, що, дівчатка, проти кого дружите ?»?

Чим крутіше людина, тим крутіше противника вона собі вибирає. Інакше нецікаво. Людина, ніколи не мала ніяких ворогів, можна сказати, і не жила по-справжньому. Навколо стільки поганих хлопців, які присвятили своє життя руйнуванню того, що ви вважаєте цінним. А у них «немає ворогів».

Такі люди просто не сміють підняти очі. Вони навіть перестали бути фігурами у грі. Це зламані ляльками.

З цього визначення команди можна зробити кілька цікавих висновків.

Одне з них таке: людина, не згодна з керівництвом своєї компанії і з її цілями, не є членом команди. За визначенням. Вона повинна або полюбити цілі цієї команди (які поставлені головнокомандувачем), або піти. Це чесний погляд, чи не так?

Є чотири явних ознаки, за якими можна виявити керівника - кандидата на звільнення. Один з них - гра проти власників. Він ніби веде власну діяльність, не наважуючись піти, можливо, зі страху втратити тепле місце. Його діяльність навіть без злого умислу перетворюється на підривну. Власник не повинен тримати на посаді такого керівника в надії, що «розсмокчеться». Не розсмокчеться.

Заміна членів персоналу, які не є членами команди, або перетворення їх (якими коректними способами) в повноцінних співробітників - життєво важлива справа для будь-якого керівника.

Біда лише в тому, що не всі власники бізнесу відчувають себе настільки впевнено, що можуть точно сказати - це біле, це чорне, і крапка!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...