завантаження...

Фото- і відеозйомка

відеозйомкаПриродно, що всі хочуть зафіксувати радісні моменти свого життя. Тому практично жодне весілля не обходиться без фотографій і відеозйомки.

Весілля — подія неповторна, тому зйомка повинна бути бездоганною з першого разу, повторів не буде. Для цього необхідно все заздалегідь продумати й підготувати. Існує два варіанти підготовки до зйомок: попросити кого-небудь зі знайомих, у кого є фотоапарат і відеокамера, або звернутися до. професіонала.

Природно, краще вибрати другий варіант. Оскільки якість професійної зйомки на порядок відрізняється від аматорської. Це пов'язане з декількома факторами. Слід визнати, що професіонал знімає частіше за ваших знайомих і досвіду в нього трохи більше. Найчастіше апаратура професіонала також відрізняється від аматорської в кращий бік.

У подіях, свідками яких були ми самі, цікавим є те, що вислизнуло від нашого погляду. Оператор повинен бути напоготові, усе бачити, переміщатися, іншими словами — працювати. А це вимагає великого досвіду.

У випадку аматорської зйомки високою є ймовірність одержати «документальне кіно» із масовими сценами й тремтячими кадрами. Задоволення від перегляду такого кіно ви не одержите.

Найчастіше молодята обирають кілька місць для прогулянки перед застіллям. Ці місця професіонал, швидше за все, уже знає й, відповідно, приїхавши на місце, відразу пропонує кілька варіантів зйомки, вибирає необхідні ракурси, тоді як непідготовленій людині необхідно ще придумувати, де і як знімати. Так, професійний фотограф (оператор) діє за шаблоном. Але в нього цих самих шаблонів заготовлено кілька, і він уміє їх компонувати. Тому можете бути впевнені: ваші фотографії й фільм відрізнятимуться від аналогічних робіт інших молодих.

У фахівця про всяк випадок є запасні плівки, батареї, устаткування. У процесі застілля оператор, якого ви найняли, однаково залишиться оператором, а фотограф — фотографом. Натомість ваш знайомий братиме участь у банкеті й, відповідно, деякі моменти свята не зафіксує, а у випадку, якщо йому потрібно терміново піти, залишаться незнятими всі цікаві моменти, що відбулися після того, як він пішов.

І остання перевага. У деяких загсах дозволяють знімати тільки своєму фотографові або операторові, що ускладнює завдання, тому що в таких випадках самостійна зйомка може здійснюватися тільки з місця для гостей. Це утруднить зйомку, і найкращі кадри будуть загублені. Професійний фотограф (оператор) найчастіше знайомий зі співробітниками загсу й може легко з ними домовитися.

камераОператорське мистецтво є основним і дуже важливим компонентом кінцевого результату. Буває, що при виправленні операторського браку доводиться викидати більше половини знятого матеріалу.

Другий, не менш важливий компонент якості — комп'ютерний монтаж. Він дозволяє накласти титри, видалити невдалі сцени, непотрібний звук, додати відеоефекти, переходи.

Головне — не переборщити. Немає нічого гіршого за примітивну операторську роботу, прикрашену безперервним потоком заїжджених голлівудівських прийомів, за якими вже й не видно головних діючих осіб. Усе повинне бути в міру, а операторська робота все-таки — на першому місці.

Тепер поговоримо про те, як же найняти цього настільки необхідного професіонала. Подаючи заяву до загсу, ви напевно одержите візитні картки, рекламні проспекти професійних фото- і відеостудій або ж безпосередньо зустрінетеся із пред­ставниками останніх. Якщо з якихось причин ви їх не зустріли або вони вам не підійшли, можна підшукати інших. Для Цього вам досить відкрити будь-яку газету з оголошеннями або ж заглянути в Інтернет. У студії вам запропонують переглянути фотоальбоми, відеокасету (якщо не запропонували, попросіть самі), розкажуть про свої послуги і їхню вартість.

Також вам можуть запропонувати студійну фотографію відразу після одруження. Після цього складається договір, у якому обговорюються всі умови (обсяг послуг, їхня вартість, строки виконання замовлення, носій фото- і відеоматеріалів і т.д.). Зазвичай береться передоплата, але можна домовитися про часткову передоплату. Якщо ви не маєте у своєму розпорядженні достатньої суми, щоб найняти представників студії "на цілий день, можна, наприклад, замовити в них тільки фото, а відео — із загсу. У випадку, якщо ви все-таки розщедрилися й найняли їх на весь день, вам слід обговорити маршрут вашої прогулянки, щоб професіонал міг продумати сюжетні лінії й підготуватися.

Однак підготовка до весілля віднімає дуже багато часу й коштів, кількість яких потрібно правильно розрахувати. Часто доводиться жертвувати тими або інтими послугами, витрачаючи гроші на важливіші статті весільного балансу. Тому розглянемо другий варіант розвитку подій — самостійно знімати весілля.

Напевно, у кожного є знайомі, що володіють більш-менш серйозною як фото-, так і відеотехнікою. Можливо, вони вже брали участь у подібних заходах. Але, ймовірно, вони беруть участь у весіллі в ролі оператора вперше. У такому випадку їм можна дати кілька рекомендацій і порад, як підійти до першої в їхньому житті зйомки весільної події.

Отже, якщо вас запросили на весілля друзів і попросили при цьому ще Й познімати, ви повинні точно визначитися, чи зможете бути присутнім на весіллі як гість, чи доведеться грати роль штатного фотографа, оператора, режисера й інших осіб, відповідальних за зйомку документальних і художніх фільмів. Найчастіше неможливо сумістити ролі гостя й фотографа. У цьому випадку вам необхідно зосередитися тільки на зйомці. Гадаю, не слід говорити, що якість весільної фотографії має бути бездоганною.

Беручись до зйомки, ви повинні точно собі уявляти весь сценарій весільного дня. Ваші обов'язки почнуться із самого ранку, до поїздки в загс, продовжаться безпосередньо на прогулянці й протягом усього весільного банкету. Вам слід запастися матеріалами для фотоапарата або відеокамери. Постарайтеся розподілити загальну кількість можливих кадрів між тими ос­новними місцями зйомок, на яких ви працюватимете.


Розглянемо повний знімальний день весільного фотографа.

Він може складатися з таких блоків:

- попередня зйомка молодих до поїздки в загс (вдягання нареченого, нареченої, прикрашання машини);

- процес викупу нареченої (краще продумати, куди стати, щоб не заважати процесу й усе зафіксувати на плівці);

- зйомка церемонії реєстрації шлюбу (дозволяється не у всіх загсах і палацах);

- зйомка церемонії вінчання в церкві (робити знімки весільної церемонії зі спалахом не треба, оскільки це відволікає увагу від урочистого обряду. Про це фотографа потрібно попередити заздалегідь. Однак після закінчення служби, коли весільна процесія виходитиме із церкви, ніщо не заважає зробити знімки щасливих нареченого й нареченої, які раптово усвідомили, що вони вже стали подружжям.

Нерідко саме ці фотографії є найкращими подарунками рідним і близьким молодят;

- студійна зйомка молодят з їхніми родичами (якщо у вас під рукою виявилася персональна студія);

- прогулянка міськими визначними пам'ятками (а може, і не тільки міськими, усе залежить від фантазії молодят);

- зйомка весільного банкету (напевно, один із найскладніших заходів, адже необхідно встигати скрізь).

фотографЗалежно від запланованого обсягу роботи й можливих побажань молодят вам необхідно заготувати необхідну кількість плівок (4-6 штук по 36 кадрів кожна) або карт пам'яті для цифровика (від 512 Mb). Не забудьте захопити із собою освітлювальне обладнання, штатив (якщо ви взагалі є щасливим власником такого обладнання), а також запас акумуляторів (обов'язково!).

До питання про весільну фотографію. Якщо ви не дуже добре уявляєте, що це таке, то вам доведеться витратити якийсь час на вивчення цієї проблеми. Почитайте різні статті в журналах, спеціальні книги з фотографії. Нарешті, існує глобальна комп'ютерна мережа, іменована Інтернетом. Спробуйте знайти персональні сайти професіоналів і подивіться, як вони знімають. Ви зможете перейняти цікаві ідеї, придумати власні. Порада: звертайте увагу на кадри, зроблені в тому ж місці, де відбуватиметься й ваша зйомка. Практично всі молодята вибирають ті самі місця для прогулянки, змінюючи лише їхню черговість. Тому, переглянувши варіанти вже існуючих знімків, можна або їх повторити, або придумати щось своє. Було б ко­рисним самому відвідати міські визначні пам'ятки й подивитися, як працюють професіонали, а також продумати на місці плановані знімки, вибрати необхідні ракурси, зробити пробні знімки.

Тепер про саму зйомку. Уранці слід приїхати мінімум за 30 хвилин до від'їзду нареченого. За цей час ви зможете спокійно зробити кілька кадрів або зняти невелике відео про останні приготування перед виходом (підготовка машини й нареченого, застілля). Можна спробувати взяти інтерв'ю в схвильованого нареченого. Заздалегідь обговоривши, як проходитиме викуп, сплануйте найбільш вигідні місця для зйомки, щоб не стати на шляху ні в «нападників», ні в «захисників», але зафіксувати найцікавіші моменти. У під'їздах зазвичай темно, вам знадобиться додаткове освітлення (або придумайте, як не знімати в під'їзді).

Зйомка в загсі вимагає особливої уваги й обережності. І довідайтеся заздалегідь, чи можна буде вільно знімати церемонію. На цей випадок існують штатні співробітники. З одного боку — за це потрібно платити додаткові гроші. З іншого — вони є професіоналами своєї справи, знають усі особливості церемонії й вибирають оптимальні ракурси для зйомки. Якщо-ви знімаєте на відео, то можна, оплативши послуги з відеозйомки, домовитися з оператором про запис церемонії на ваш носій. У такий спосіб згодом весь весільний день ви зможете представити на одній касеті.

Церемонію вінчання в деяких храмах іноді забороняють знімати. Якщо вам дали позитивну відповідь, уточните, де вам можна буде стати, щоб не заважати священнодійству, чи можна буде переміщатися в церкві, користуватися спалахом і т.д. Церемонія зазвичай триває не менше ЗО хвилин, тому не забудьте про використання штатива — відео й фотознімки вийдуть чіткішими.

Після офіційної частини настає час прогулянки. У вас є в запасі певний час, який молодята розподілять на кілька зупинок. На кожній зупинці ви повинні встигнути зробити цікаві й незвичайні кадри.

Вам доведеться покомандувати гістьми, вишиковуючи їх для фотографії.

Зйомка весільного банкету, як правило, починається із приїзду молодих. Тому постарайтеся під'їхати до ресторану раніше. Ви повинні встигнути зняти молодят у ту мить, коли вони виходять із весільного автомобіля. Урочистий вечір зазвичай веде тамада. Обов ‘язково ознайомтеся з його програмою. Ви повинні бути в курсі того, що відбудеться наступного моменту, і підготуватися, зайнявши зручну позицію. За весь день обов 'язково зніміть усіх гостей, присутніх на банкеті. Знімайте все, що, на вашу думку, гарно виглядатиме, не забуваючи при цьому про кількість кадрів, що залишилися. І головне: пам'ятайте, що ви завжди працюватимете в умовах нестачі часу, тому повинні чітко знати, що, де, коли і як знімати.

 Нарешті, подумайте, чи слід просити про оплату проробленої роботи, відшкодування тих витрат, які виникнуть при придбанні плівок, акумуляторів і т. д. А може, це ввійде у вартість весільного подарунка?

Замітка:Весілля - це незабутнє свято для кожного. Моменти феєрії, щастя молодят хочеться відчувати завжди.Свадебные фотографы допомужуть тобі у цьому....

Додати коментар


Захисний код
Оновити

завантаження...


Популярні заходи

Текст поздоровлення молодят

Переважну більшість листівок доповнююють тим чи іншим написом, і інколи сам напис, художнє виконання...

Запрошення на весілля

Коли складений і затверджений список гостей, можна підписувати запрошення. Як правило, наречений і наречена...

Прикрашаємо весільний стіл

Скатертини Святковий вигляд столу багато в чому залежить від правильного підбору столової білизни: скатертини...

Прикрашення банкетного стола

Святкової завершеності весільному столу нададуть квіти. Витончені букети або композиції створять урочисту атмосферу й...

Сервірування банкетного столу

  Сервірування столу — це мистецтво. Тут можна виявити максимум винахідливості, дати волю своїй...

Фантазії на тему прикрашення залу квітами

Яким же має бути зал для проведення весільного банкету? На це питання немає однозначної...

Оригінальне оформлення весільного свята

Людина так влаштована, що завжди і у всіх своїх починаннях вона прагне підкреслити свою...

Основний набір столового посуду

Тарілки виготовляють найчастіше з напівфаянсу, напівпорцеляни й порцеляни. Вони бувають різних розмірів і конфігурацій,...

Прикрашення машин весільного кортежа

За старих часів існувала традиція прикрашення упряжки коней, на якій каталися молодята квітами, стрічками...

Розрахунок кількості спиртного на весілля

Яке спиртне питимуть на вашому весіллі, залежить від ваших особистих пристрастей і кількості грошей....

Інтернет магазин