завантаження...

Прикрашення банкетного стола

стілСвяткової завершеності весільному столу нададуть квіти. Витончені букети або композиції створять урочисту атмосферу й підкреслять багатство й красу посуду.


Вибираючи букет для весільного столу, потрібно пам'ятати про такі вимоги:

- не слід купувати квіти із сильним запахом (бузок, гіацинти, конвалії), тому що сильний запах може дратувати, особливо в невеликих приміщеннях;

- квіти обов'язково повинні бути свіжими. Найкраще купувати квіти в бутонах; до речі, бутони говорять про молодість і безвинність нареченої, а розкриті квітки — про зрілість;

- відмовтеся від рослин, які скидають пилок або швидко обсипаються, наприклад лілії, маки, флокси;

- заздалегідь визначте кольори аранжування. Традиційним є білий колір, а також усі відтінки пастельних тонів. Однак в особливих випадках використовують червоний, бордовий і пурпурний кольори, що стали символами пристрасного кохання;

- обрані квіти повинні гармоніювати з посудом, скатертиною, серветками й вазами.

Уся робота з оформлення повинна бути ретельно продумана. Насамперед складають зразкову схему розміщення квітів на столі, уточнюється їхня кількість, колір, вигляд. Подумайте, який допоміжний інвентар вам знадобиться: квітковий ніж, спеціальні квіткові ножиці, палички-підпірки, стебло-тримачі та інше.

У банкетне приміщення квіти заносять заздалегідь, щоб вони близько 2-5 годин постояли у воді зі зрізаними кінцями, і накривають захисною плівкою.


Існує кілька способів розміщення квітів на банкетних прийомах: симетричний (букети, виконані в одному стилі, Розставляються симетрично, особливо гарно й святково виглядають горизонтальні й витягнуті з боків букети), послідовний (однакові низькі пласкі вази з одним видом квітів ставиться в ряд по центру столу), вільний (усі букети складаються одного виду квітів і поміщаються у вази одного типу, але кожний букет складений по-своєму), ритмічний (вази з одного матеріалу й одного кольору, але різняться розмірами й заповненням, повторюються в певному ритмі).

Щоб установити квіти у вазах або плошках, використовують спеціальні стеблотримачі, які допомагають зафіксувати стебла й гілочки в певному положенні.

Такі стеблотримачі робляться з найрізноманітніших матеріалів:

- поролонова губка (у професійних колах її називають оазисом) універсальна, її можна вирізати будь-якого розміру й надати їй будь-якої форми. Перед складанням букета губку треба намочити у воді;

- скручений кулеподібно м'який дріт (використовується для складання букетів у високих вазах);

- спіраль, що закріплюється на краю вази й опускається в неї (підходить для високих і циліндричних ваз);

- вирізаний у вигляді півкулі й обгорнений м'яким дротом мох (ідеально підходить для пласких і кулястих ваз), як і губку, потрібно намочити у воді;

- свинцева пластинка, з якої стирчать довгі цвяхи (їжачок). З її допомогою складають асиметричні букети. Для цього пластинка приклеюється до дна високої стійкої вази;

- пінопласт використовують для букетів із сухих квітів.


Стеблотримачі не повинні бути помітними, тому в широких пласких вазах їх маскують гілочками, листям, скляними кульками, декоративними камінчиками, черепашками.

Просто поставлені у вазу квіти ніколи не виглядатимуть так ефектно, як підібрані зі смаком і знанням справи.

Останнім часом великі вази витісняються невисокими блюдами-плошками, які займають небагато місця й добре помітні з усіх боків.

Складати букети в таких плошках нескладно. Спочатку на дно кладуть поролонову губку, мох (не забудьте добре змочити їх водою) або дріт, потім маскують їх гілочками й листочками й тільки після цього закріплюють квіти. Губка й мохи не повинні заповнювати всю посудину доверху, а дріт повинен виступати десь на 3-4 см. за край посудини, що створить, при економії простору, ефект розширення квіткових композицій у висоту й ширину.


Дуже ефектно виглядають об'ємні декоративні композиції, якими можна прикрасити не тільки стіл, але й інтер'єр.

Для таких композицій обов'язково застосовують посудину (низьку вазу, тацю) з оазисом, який можна вирізати у формі підкови, двох кілець, серця. Композиція може бути у вигляді симетричного або асиметричного трикутника, півмісяця тощо.

Спочатку роблять базис із листя, що закриває оазис і, якщо необхідно, посудину. Потім установлюють квіти, що фокусують на собі увагу: троянди, півонії, лілії, гвоздики, гербери, орхідеї. Після цього додають рослини-наповнювачі, що згладжують границі між основним і лінійним матеріалом. Різні дрібні квіти (гіпсофіли, хризантеми, фрезії або альстремерії), а також листя плюща, евкаліпта, рускуса, аспарагуса, папороті створюють незабутній малюнок композиції, роблять її вишуканою й ніжною.


Не менш гарними є також паралельні квіткові композиції. Кожний ряд у такій композиції повинен складатися з рослин одного виду й кольору. Ряди розташовують на різних рівнях. Наприклад, нижній ряд — це троянди, трохи вище — хризантеми, ще вище — дельфініуми. Паралельні композиції непогано виглядають у високих-плошках або посудинах у формі серця.


Простою, але дуже елегантною прикрасою стануть бутони троянд у широких келихах на високих ніжках, вінки або гірлянди,
сплетені з мирта й маленьких білих або ніжно-рожевих квітів. Такі вінки розташовують навколо страв, а гірлянди прикріплюють до скатертини по всій довжині стола.


Композиції із квітів можна розміщати на спеціальних доріжках, які розкладають на скатертині вздовж столу. Такі доріжки являють собою вузькі смужки з дерева, фанери або і скла. Дерев'яні доріжки покривають водонепроникною плівкою або клейонкою. До таких доріжок прикріплюють поліетиленові коробочки з гумовими присосками на дні. На дно коробочок кладуть змочені водою губку або поролон і збирають букети. На скляних доріжках квіти розміщають у квадратних або круглих скляних низьких вазочках.

Для аранжувань на настільних доріжках використовують папороті, плющі, ехеверії.


Урочистість свята допоможуть підкреслити стрічки а свічки.

Стрічки можуть відходити від букетів до приборів, створюючи вигадливі лінії. Залежно від місця на столі кінці! стрічок можуть лежати вільно або бути закріпленими дротом.

Свічки є ефектним декоративним засобом і створюють за столом особливу атмосферу. Вони можуть доповнювати! квіткову композицію, їх можна окремо встановлювати між букетами або складати з них композиції.


При сервіруванні весільного стола можна використовувати мініатюрні порцелянові фігурки. Це можуть бути голубки, серденька, янголятка, парочка закоханих. їх розташовують поруч із квітковими композиціями або біля серветок.

На правах реклами: Клінінг - це професійне прибирання приміщень з використанням спеціального обладнання і нових миючих засобів. Постійні уборка клининг займають багато часу і сил, тому наша компанія пропонує високу якість прибирання і індивідуальний підхід до кожного клієнта.

завантаження...
 

Популярні заходи

Текст поздоровлення молодят

Переважну більшість листівок доповнююють тим чи іншим написом, і інколи сам напис, художнє виконання...

Запрошення на весілля

Коли складений і затверджений список гостей, можна підписувати запрошення. Як правило, наречений і наречена...

Прикрашаємо весільний стіл

Скатертини Святковий вигляд столу багато в чому залежить від правильного підбору столової білизни: скатертини...

Сервірування банкетного столу

  Сервірування столу — це мистецтво. Тут можна виявити максимум винахідливості, дати волю своїй...

Як прийняти запрошення на весілля і як відхилити його

Отримавши запрошення на весільну церемонію і застілля або тільки на застілля, тут же дайте...

Прикрашення банкетного стола

Святкової завершеності весільному столу нададуть квіти. Витончені букети або композиції створять урочисту атмосферу й...

Фантазії на тему прикрашення залу квітами

Яким же має бути зал для проведення весільного банкету? На це питання немає однозначної...

Оригінальне оформлення весільного свята

Людина так влаштована, що завжди і у всіх своїх починаннях вона прагне підкреслити свою...

Прикрашення машин весільного кортежа

За старих часів існувала традиція прикрашення упряжки коней, на якій каталися молодята квітами, стрічками...

Основний набір столового посуду

Тарілки виготовляють найчастіше з напівфаянсу, напівпорцеляни й порцеляни. Вони бувають різних розмірів і конфігурацій,...

Інтернет магазин