завантаження...

Що повинен робити шафер на весіллі

шафер на весілліСьогодні весільний шафер - це не просто свідок нареченого, а його права рука. З'ясовуємо, що входить в обов'язки шафера на весіллі.

Відразу відзначимо, що шафери з'явилися не вчора. Правда, спочатку їх роль зводилася до того, щоб допомогти нареченому викрасти наречену, заховати її і стримати атаку розлючених родичів. Але звернемося до історії. 

Хто такий шафер?

В перекладі з німецької «шафер» означає «пастух». І це невипадково: слово прийшло до нас із давньою вірою в прикмети, коли шафер обходив кругом весільну карету і клацав батогом, щоб відігнати злих духів. А на традиційних селянських весіллях перед першою шлюбною ніччю саме він проводжав молоду в спальню. Свашки роздягала наречену і йшла, а шафер хрестив її батогом.

У словнику Даля читаємо: «
шафер - дружба, весільний чин, яких по два і більше при нареченому і нареченій для допомоги і послуг, але вони тримають вінці над четою». Словом, турбот у шафера вистачало.

Що повинен робити шафер?

Сучасному шаферові теж не легше: зводити його функції до свідків було б помилкою. Сьогодні шафер виступає в трьох іпостасях: свідок нареченого в РАГСі, дружба і шафер при вінчанні. Тобто саме шафер подає кільця в РАГСі, ставить підпис у документах про шлюб і тримає вінець над нареченим під час вінчання. Крім того, на його плечі лягають клопоти з організації парубочого вечора і викупу нареченої. Деякі пари доручають шаферові і подружкам нареченої розсилку запрошень, оформлення банкетного залу та інші приготування. Можна без перебільшення сказати, що шафер - головний керуючий усього свята. 

Як вибрати шафера?

Очевидно, на цю роль підійде тільки надзвичайно відповідальний і терплячий чоловік з неабиякими організаторськими здібностями. Ораторський талант теж буде незайвим. Адже на весільному банкеті шафер, крім проголошення тостів і вигуків «гірко», повинен і сам тримати урочисту промову в честь нареченого і нареченої.
Зазвичай на цю непросту посаду запрошують брата нареченого або його кращого друга. Але врахуйте: вакансії 
шафера - той випадок, коли вибирати кандидатів краще не «по блату», а по «профпридатності». Надто вже багато що залежить від творчих якостей цього учасника весільного торжества. До кінця торжества шафер залишається паличкою-виручалочкою при будь-якому форс-мажорі.

До речі, наречена в знак подяки повинна віддати 
шаферові перший «гостьовий» танець (після нареченого, батька і свекра, зрозуміло), а наречений - підняти келих за його здоров'я! 

Цікаво знати: плануєте відкривати стоматологічну клініку? Рекомендуємо стоматологічне обладнання Planmeca - це основне обладнання для будь-якої поважаючої себе клініки, адже власники медичних організацій прагнуть користуватись лише найкращою якістю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

завантаження...


Популярні заходи

Текст поздоровлення молодят

Переважну більшість листівок доповнююють тим чи іншим написом, і інколи сам напис, художнє виконання...

Запрошення на весілля

Коли складений і затверджений список гостей, можна підписувати запрошення. Як правило, наречений і наречена...

Прикрашаємо весільний стіл

Скатертини Святковий вигляд столу багато в чому залежить від правильного підбору столової білизни: скатертини...

Прикрашення банкетного стола

Святкової завершеності весільному столу нададуть квіти. Витончені букети або композиції створять урочисту атмосферу й...

Сервірування банкетного столу

  Сервірування столу — це мистецтво. Тут можна виявити максимум винахідливості, дати волю своїй...

Фантазії на тему прикрашення залу квітами

Яким же має бути зал для проведення весільного банкету? На це питання немає однозначної...

Оригінальне оформлення весільного свята

Людина так влаштована, що завжди і у всіх своїх починаннях вона прагне підкреслити свою...

Основний набір столового посуду

Тарілки виготовляють найчастіше з напівфаянсу, напівпорцеляни й порцеляни. Вони бувають різних розмірів і конфігурацій,...

Прикрашення машин весільного кортежа

За старих часів існувала традиція прикрашення упряжки коней, на якій каталися молодята квітами, стрічками...

Варіанти запрошення на весілля

Запрошення нареченого Дорогі (імена гостей)! Одруження - найважливіша з подій у моєму житті. Я...

Інтернет магазин