завантаження...

Чим нагодувати гостей: весільне меню

Для успішного проведення весілля необхідно правильно скласти меню і визначити час подачі страв і напоїв. Кулінарне розмаїття дозволить задовольнити різні смаки запрошених, у тому числі вегетаріанців і людей, що дотримують пост . Як і чим можна нагодувати гостей?

Весільний аперитив

Як правило , на урочистої реєстрації в загсі присутній тільки частина запрошених , решта прибувають безпосередньо до місця проведення банкету і очікують приїзду молодят. Аперитив напередодні спільного застілля вважається обов'язковим . Він виконує дві функції: збуджує апетит і скрашує час очікування , дозволяючи гостям розслабитися і познайомитися один з одним.

Як аперитив використовуються слабоалкогольні напої, такі як шампанське , вермут , вино. Міцний алкоголь - тільки в невеликих кількостях. Дуже популярно в літній час пиво ( цей напій завжди супроводжував російські весілля) . Можна організувати більш цікавий варіант аперитиву за допомогою коктейлів. Обов'язкові безалкогольні напої без цукру : мінеральна вода , морси , соки.

У аперитив можуть входити закуски. Вони припадуть дуже до речі на випадок запізнення молодят до початку банкету. Закуски повинні бути легкими , не зменшують апетит ; гаряче не подається. Як приклади можна привести фруктове асорті , канапе , смажені горіхи.

Меню весільного столу , послідовність подачі страв

Всі правила подачі страв можна умовно звести до наступного: від холодного до гарячого , від легкого до ситно . Відкривають банкет холодні закуски , ікра , салати , після подаються страви з риби і морепродуктів , наприклад фарширована або заливна риба , креветки , раки , устриці і пр. Далі можуть послідувати холодні закуски з м'яса птиці та дичини , овочеві закуски , в тому числі маринади і соління.
Подачі основних гарячих страв можуть передувати закуски з сиру , яєць , грибів. На практиці зручніше подавати порційні страви , ніж цілісні ( фаршировану качку або індичку , запеченого молочного поросяти) . Але якщо є можливість влаштувати кулінарне шоу з наступним поділом страви на порції , то відмовлятися не варто.

На весільному столі повинні бути присутніми традиційні алкогольні та безалкогольні напої в достатній кількості (які можна декорувати спеціальними прикрасами ) . Це шампанське , вина різних сортів , горілка; натуральні соки ( темний і світлий ) і мінеральні води. Завершує банкет діжестів - міцні алкогольні напої , що поліпшують травлення , наприклад коньяк , бренді , віскі , лікер , портвейн.
Десерт у весільному меню обов'язковий - це кульмінаційний момент застілля. Головною стравою є багатоповерховий весільний торт або порційні тістечка , складені в цілісну композицію. Частий гість на російських весіллях - великий коровай. На десерт гостям пропонуються супутні страви: морозиво , цукерки , кавун , фрукти. Подається гарячий чай , каву.

Як розрахувати спиртне і кількість страв для весілля ?

Усіх без винятку хвилює питання кількості спиртного і страв , необхідних для весілля. Розрахунок вимагає індивідуального підходу , представлені цифри досить умовні. На одну людину для 6 -годинного банкету : шампанське - 0,5 бут . , Горілка - 0,5 бут . , Вино - 1 бут . , Безалкогольні напої - 2 л , страви - 1,5 кг , десерт - 100-200 гр .
Попередній розрахунок повинен враховувати :
пору року проведення весілля , так як влітку йде більша витрата безалкогольних напоїв , фруктів , легких закусок , а взимку - міцного алкоголю , ситних страв
місце банкету , оскільки на відкритому повітрі апетит гостей краще , ніж у приміщенні
кількість запрошених : чим більшим весілля , тим більше напоїв та їжі необхідно мати понад розраховану норми
вік , смакові переваги гостей: якщо більше чоловіків на весіллі , то буде потрібно більше міцних спиртних напоїв і страв , а якщо жінок , то швидше буде витрачатися шампанське , вино і легкі закуски
тривалість застілля : в розрахунках можна врахувати кількість антрактів , які влаштовуються для всіх гостей
Точно розрахувати спиртне і кількість страв не вийде тільки тому , що навіть під кінець весілля столи повинні виглядати багатими на наїдки та частування. Але ж саме такою і повинні запам'ятати весілля гості : з різноманітним меню , багатою і щедрою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

завантаження...


Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

Оглядини

Зустрічаються батьки молодого і молодої, щоб поєднати своїх дітей долі.   Після сватання йшли...

Інтернет магазин