завантаження...

Яким повинен бути другий день весілля?

alt
Існує багато звичаїв, яких дотримувалися на другий день весілля. До наших днів дійшли тільки ті, які можна здійснити в міських умовах, а іноді другий день взагалі не святкують.
Другий день весілля не менш важливий, ніж перший, він зазвичай проходить з дотриманням деяких традицій. Але багато які з них вже забулися, а деякі викликають суперечки, бо весільні обряди різні в різних народів і в різних регіонах. Якщо на перший день просто необхідні весільні сукні, кільця, букет нареченої, то на другий день будуть потрібні інші весільні "атрибути": фартухи, млинці, дрібні монети і т.п.

Але якщо проаналізувати найбільш популярні звичаї, то другий день весілля по-українськи проходить за наступним сценарієм. Часто на другий день залишаються найближчі, тому обстановка створюється домашня, молодята ведуть себе впевненіше, а всі  дуже втомилися після вчорашнього і виглядають розсіяно. З ранку молоді повинні вшановувати батьків, обдаровувати їх подарунками і просити дозволу називати батьків своєї другої половини мамою і татом.

Іноді обмежуються подарунком новоспеченої дружини для свекрухи. Цей подарунок означає подяку за те, що молоду взяли в нову сім'ю. Подарунок має бути дорогим, хорошої якості і бути корисним в будинку протягом багатьох років. Для подарунка батькам можна вибрати гарне покривало з натуральних тканин, скатертину з ручною вишивкою, настільні або настінні годинники і т.д. 

На другий день сукня нареченої має бути зручною так як їй доведеться виконувати роль господині, молоді надягають фартухи. Гостей на порозі зустрічають свідки і проводять конкурс або тест на те, щоб виявити похмільний синдром, після чого гості розсідаються по місцях. Але на стіл не кладуть столові прибори (вилки, ложки), їх продають гостям наречений з нареченою.

Теща до другого дня пече млинці, якщо немає такої можливості, можна купити тістечка або звичайно дружина може спекти  торт для любимого. Частування продається гостям за металеві гроші, які збирають в тарілку. Коли все буде продано, тарілку разом з грошима кидають об підлогу, щоб посуд розбився, а монети розсипалаия. 

Нареченій видають віник, молодята разом зі свідками збирають монети в кишені фартухів. Гості ж повинні заважати: висипати з кишені нареченого гроші назад, на підлогу. На другий день замість "гірко" кричать "солодко". Протягом дня влаштовують конкурси на придатність молодих до сімейного життя, костюмований бал, розігрують сценки.

Взагалі, святкувати чи ні другий день весілля, повинні вирішувати молоді. Немає обов'язкових сценаріїв, за якими потрібно проводити цей день. Можна відправитися разом з гостями за місто, влаштувати пікнік з шашликами, похід в лазню або сауну, купання в річці або озері.

А можна на другий день залишити родичів святкувати без молодих, а їм провести цей день удвох. Модно їхати відразу після реєстрації у весільну подорож. Тоді весілля, подорож і медовий місяць належать тільки двом і проходять за їх сценарієм.
завантаження...
 

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...

Інтернет магазин