завантаження...

Напої на вашому весіллі

напої на весілліДо святкового столу безалкогольні напої підбирають з урахуванням складу меню. 
 * До холодних закусок найбільше підходять світлі соки: виноградний, березовий і лимонний. 
 * Гарячі закуски і другі рибні страви добре гармонують з журавлинним морсом або аличевим і кизиловим соком. 
 * Основне блюдо з м'яса доповнюють соками з м'якоттю (томатним, сливовим, яблучним) або темними соками (гранатовим, соком із смородини, виноградним). 
 * Солодкі страви та десерти сервірують з фруктово-ягідними нектарами. 
 * Столову мінеральну воду можна подавати протягом всього весільного вечера. Від лікувальної мінеральної води краще відмовитися, як і від газованих лимонадів.

*Лимонади прискорюють процес засвоєння організмом алкоголю, в результаті чого людина блискавично п'яніє. 

Алкогольні 

Усі їх можна розділити на слабоалкогольні (міцністю до 5 градусів), Середньоміцні і міцні (40 градусів і вище).

Виноградні вина бувають ординарними та марочними. Ординарні вина представляють собою вина невеликих достоїнств, які реалізуються звичайно протягом наступного року після виробництва. Марочні вина витримуються декілька років, в результаті чого вони набувають особливі ароматичні та смакові характеристики.

Розрізняють 4 групи виноградних вин: 

напої на весіллі1. столові (сухі, напівсухі і напівсолодкі) - натуральні вина, приготовані з виноградного соку без додавання інших речовин. Зберігати при температурі не нижче 2 і не вище 14 градусів. При несприятливих умовах зберігання столові вина схильні до мікробіологічного псування, першими ознаками якого є помутніння напою і утворення осаду на дні пляшки. 
2. Міцні вина з високим вмістом спирту. 
3. Міцні (портвейн, херес, мадера) і десертні (мускатні вина, кагор). На відміну від міцних, десертні вина містять більше цукру і менше спирту. Зберігають міцні вина у звичайних умовах без дотримання будь-яких особливих правил. 
4. ароматизовані (вермути) 
5. ігристі (шампанські) - вина, насичені вуглекислим газом шляхом вторинного бродіння. 

"Температура подачі" на стіл. 

Перед подачею на стіл алкогольний напій повинен мати певну температуру, при якій виявляються всі його позитивні якості найкращим чином.

* Для пива найбільш відповідною температурою є 8-10 градусів Цельсія. 
  * Міцні вина повинні мати температуру 14-16 градусів, а біле марочне - 10-12 градусів. При більш низькій температурі тонкий аромат цих вин не проявиться в належній мірі. 
 * Біле вино ординарне охолоджується до 8-10 градусів. Саме при такій температурі будуть непомітні його недоліки. 
 * Червоне столове вино подають при кімнатній температурі (15-18 градусів). 
  * Більш висока температура зробить вино терпким. Щоб не постраждав смак і аромат напою, нагрівання червоного вина повинне відбуватися поступово. Тому перед подачею на стіл відкриту пляшку червоного вина витримують не менше 2 годин при кімнатній температурі: напій як би "дихає". 
Ігристі вина охолоджують до 7-10 градусів.
 * Солодке шампанське сервірують при температурі на 1 -2 градус вище, ніж сухе і напівсухе. 
  * Для дорогого коньяку найбільш підходящою є кімнатна температура, примірно 18-20 градусів. 
 * Менш вишукані сорти коньяку можна подавати охолодженими до температури 8-15 градусів. 
 * Коктейлі і горілку перед подачею на стіл охолоджують до 4-6 градусів. 

напої на весілліОхолодження виноградних вин виробляють не в холодильнику, а в металевих ємностях, наповнених холодною водопровідною водою або кубиками льоду. Пляшка вина вертикально занурюється у воду, при цьому шийка має залишатися сухою. Приблизно через 20 хвилин вміст пляшки набуває температури води. 

 У холодильнику температура повітря нижче, ніж необхідно для охолодження виноградних вин. Переохолоджені вина втрачають принадність свого букета. Переохолоджене шампанське "діє мляво", але тривало. Навпаки, тепле шампанське "діє" бурхливо й ефектно, але значно програє в смаковому відношенні. 

Визначальним у виборі алкогольних напоїв та порядку їх подачі на стіл є спосіб приготування їжі. Основна заповідь така: алкогольний напій повинен гармоніювати з стравою.

* На самому початку весільного торжества, поки не зібралися всі гості, можна запропонувати аперитив, слабоалкогольний напій для затравки апетиту. Як аперитив найкраще підійдуть шампанське, сухе або напівсухе біле вино, білий вермут, сухий або напівсухий шеррі, сухий або напівсухий коктейль, але ніяк не міцні алкогольні напої. Останні притупляють смакові відчуття. До аперитиву можна подати легку закуску (фрукти, горіхи). 
  * До рибних закусок сервірують сухе біле або рожеве вино, а до холодних страв з м'яса - легке червоне. З крабами подають сухе біле вино. 
  * Сьомгу, осетер, камбалу і короп, що мають підвищену концентрацію смакових та ароматичних речовин, запивають міцними винами (наприклад, портвейном). 
  *Основні страви з риби запивають сухими або напівсухими сортами вина. (Зверніть увагу на дієслово "запивають"! Треба їсти і запивати, а не пити і закушувати!) 
  * До м'ясногї гарячої страви слід подати міцне ароматне ординарне вино: до темного м'яса - червоне, до білого - біле. Печеня з курки або варену телятину запивають білими і рожевими сортами вина. 
  * М'ясо дичини, домашнього гусака і качки найкраще поєднувати з червоним ординарним портвейном, кагором, червоним вермутом або столовим червоним напівсолодким вином. Марочні вина з основними гарячими стравами з м'яса не сервірують! Гострі сорти сиру їдять з червоним портвейном. 
  * З десертом з ягід добре поєднується солодке біле вино, портвейн, кріплене плодово-ягідне вино, ягідний або фруктовий лікер. До вершковим десертів підходять портвейн або солодка мадера. 
  * Виноградні вина ніколи не сервірують до солоного чи копченого м'яса або риби, до овочевих страв, цитрусових і шоколаду! Горілка підходить до солоних, пряним і жирних страв. 

Цікаво, що у світі алкогольних напоїв існує своєрідна - субординація. Так, сухе вино сервірують перед солодким, дешеве - перед дорогим і, звичайно ж, слабоалкогольний напій - перед міцним. Пиво і вино ніколи не подають разом! 

Пляшки з будь-яким вином (крім червоного столового) потрібно відкривати, коли гості вже сидять за столом і приготували свої келихи. На дні колекційного вина може утворитися щільний осад. Таку пляшку переносять до столу, не змінюючи того становища, в якому вона зберігалася, і обережно відкорковують. Вино розливають по келихах, намагаючись не потривожити осад. Напій у келиху має бути прозорим! Келихи наповнюють наполовину або не доливаючи 2 см до верхнього краю. Жоден алкогольний напій не наливають до самого верху келиха!

Особливо доречними на весільному столі будуть різноманітні коктейлі. Переважна частина коктейлів готується на основі лікеро-горілчаних виробів, рому, джину та віскі. Гідність коктейлів - не тільки в тому, що вони смачні, але і в тому, що красиві. Коктейлі можна прикрасити ягодами, фруктовими часточками, гілочками зелені, декоративними парасольками, зробленими своїми руками або купленими в магазині.

 Можна подати коктейлі в келихах, прикрашених білим обідком з солі або цукрової пудри. Для цього зовнішній край келиха змащують часточкою лимона або апельсина, після чого занурюють в білий порошок. Зайвий цукор (сіль) струшують. Тепер в келих обережно наливають напій таким чином, щоб він випадково не змив ободок. Рекомендована ширина обідка - 1 см.

Цікаво знати: Різноманітні рецепты кухни на будь - який смак. Широкий вибір рецептів, корисні поради по облаштуванню кухні та форум де ви можете почерпнути та поділитися корисною інформацією.

завантаження...
 

Популярні рецепти

Весільний коровай.Частина1

Невід'ємним атрибутом на весіллі є коровай, який символізує достаток у сім'ї. Коровай оздоблюють різними...

Оформлення блюд

Класичний весільний стіл оформляється парадно й бага­то. Традиційні банкетні страви вирізняються не тільки висо­кими...

Меню для весільного банкету

Один з найкращих варіантів (економічно вигідно)  - якщо вам вдається домовитися з рестораном  про...

Прикрашення тортів

Прикрашаємо торти кремом, горіхами та фруктами, виявляючи фантазію! .. Як приємно спекти смачний домашній...

Святкове меню

На весілля прийнято накривати банкетні столи з достат­ком страв і напоїв. Існують класичні варіанти...

Весільний коровай.Частина 2

Галичина має свої традиції вшанування хліба. До цього дітей привчають ще змалку. Хліб-це святиня....

Складаємо меню для весільного банкету

Весільне меню може змінюватися в залежності від наявності продуктів, складу гостей, від передбачуваної тривалості...

Весільний торт

Весільний торт - традиція, яка налічує більше п'яти тисяч років історії. А починалося все...

Коровай весільний

Великий круглий коровай традиційний атрибут весільного торжества. Він символізує бога Сонця, що сходить на...

Картопля, запечена у фользі

600 г картоплі, 200 г ріпчастої цибулі, 100 г сиру. Для бульйону: 1 л...

Інтернет магазин