завантаження...

Складаємо меню для весільного банкету

меню для весільного банкетуВесільне меню може змінюватися в залежності від наявності продуктів, складу гостей, від передбачуваної тривалості застілля і т. д. Ми будемо виходити з того, що весілля відбувається протягом одного дня, а банкет триває 8 ... 9 годин. Людина може з'їсти за цей час різних продуктів, очевидно, не більше кілограма, плюс хліб і десерт.
Ця норма може здатися завищеною, але гості будуть сідати за стіл 2 ... 3 рази і частина продуктів нехай залишиться на столі.
Нижче наводиться орієнтовний варіант весільного меню на одну людину і два робочих варіанти весільного меню на 25 чоловік.

Зразкові  рецепты еды тут  на одну людину.


Холодні закуски: солона кета або сьомга 50 г, риба холодного копчення 50 г, шпроти в маслі 20 г, сардини в олії 20 г, заливний короп 100 г, салат з ковбасою або з м'ясом 120 г, солоні і мариновані гриби, огірки, помідори 100 г, рулет сирокопчений або буженина 60 г, зелений горошок 30 г, язик заливний 70 г, пиріжки з м'ясом або шпиком (2 пиріжка) 80 ​​г, вершкове масло 20 г.

Гарячі страви: гусак смажений 100 г, з печеними яблуками 40 г і тушкованою капустою 40 г, ростбіф 80 г, з запеченою картоплею 60 г.

Хліб житній 80 г, хліб пшеничний 40 г, мінеральні води 0,25 л, газовані безалкогольні напої 0,1 л.

Десерт: торт 100 г, фрукти 100 г, цукерки 20 г, кава (чашка) 120 мл, печиво пісочне або типу «Спорт», цукор 15 г.

У кожному весільному меню може бути дві гарячі страви: одне в першій половині застілля до перерви, інша - в другій половині, після перерви. Можна обмежитися однією гарячою стравою, збільшивши порцію м'яса до 160 г в готовому продукті.

Організація весільного застілля передбачає такий порядок: спочатку пропонують гостям холодні гострі закуски - рибу солону і холодного копчення, гриби солоні і мариновані, овочі (огірки, помідори та інші).

Після гострих закусок іде риба в маслі - шпроти, сардини, заливна або фарширована риба, різні рибні та м'ясні салати.

Потім подають холодні закуски з натурального м'яса - ростбіф, буженина, язик заливний та інші. Холодних закусок і пиріжків має вистачити до кінця весільного банкету, але найбільше вони потрібні на початку весільного застілля до першого гарячого блюда.

Якщо гаряча страву одна, то її краще подати після перерви.

Першу перерву з виходом за столу роблять після першого гарячого блюда, другу - після другої гарячої страви, перед десертом. Якщо гаряча страва одна, то першу перерву можна зробити після закусок з натурального м'яса або фаршированої риби. Танці і відпочинок після весільного застілля найкраще організувати в іншому приміщенні.

Під час цієї паузи стіл накривають до десерту: ставлять десертні тарілки і чисті ножі до них, чашки для кави з чайними ложками на блюдцях. Окрасою столу буде весільний торт масою близько двох кілограмів, зроблений за замовленням, або традиційний коровай, який можна спекти в домашніх умовах, як це робили наші бабусі.

Весільний торт повинна нарізати наречена. Найкрасивіший шматок торта нареченій на тарілку кладе наречений. У самовара - мати нареченої або нареченого. На стіл подаються цукерки та фрукти.

Як виняток, на весільний стіл в заключній частині банкету можна ще поставити плоскі маленькі тарілки з виделками, трохи холодних закусок з натурального м'яса, тонко нарізані часточки лимона з цукровою пудрою.

Перший варіант весільного меню.

Холодні закуски: солона кета або сьомга, риба холодного копчення (нототенія, палтус) 1,3 кг; шпроти в маслі 0,5 кг, сардини в олії 0,5 кг, короп заливний 2,5 кг, салат з ковбасою 2,0 кг, салат з м'ясом 1,8 кг, солоні і мариновані гриби, огірки, помідори - всього 2,5 кг, рулет сирокопчений 1,0 кг, консервований зелений горошок 0,8 кг, буженина 0,8 кг, язик заливний 1, 8 кг, масло вершкове 0,6 кг, пиріжки з м'ясом або шпиком 50 шт.

Вершкове масло для бутербродів треба охолодити, щоб воно було щільної консистенції, і нарізати тонким ножем на пластинки товщиною 0,4 ... 0,5 см, які за розмірами і за формою повинні відповідати формі хліба. Намазувати масло на хліб не рекомендується.

Продукти на бутерброд слід нарізати тонко і також за формою шматка хліба. Яйця круто ріжуться пластинками або навпіл уздовж яйця і кладуться на масло жовтком вниз. Кільки попередньо очищають (обрізають хвіст і голову, видаляють нутрощі) і кладуть на хліб по довжині шматка. Якщо ікру намазувати на хліб, вона згортається в клубок. Тому ікру попередньо викладають на чисто вимите скло, розмазують рівним шаром товщиною приблизно 0,3 ... 0,5 см, накладають на ікру підготовлені шматочки хліба, обрізають по контурах хлібної основи і піднімають бутерброд тонким широким ножем.

завантаження...
 

Популярні рецепти

Весільний коровай.Частина1

Невід'ємним атрибутом на весіллі є коровай, який символізує достаток у сім'ї. Коровай оздоблюють різними...

Оформлення блюд

Класичний весільний стіл оформляється парадно й бага­то. Традиційні банкетні страви вирізняються не тільки висо­кими...

Меню для весільного банкету

Один з найкращих варіантів (економічно вигідно)  - якщо вам вдається домовитися з рестораном  про...

Прикрашення тортів

Прикрашаємо торти кремом, горіхами та фруктами, виявляючи фантазію! .. Як приємно спекти смачний домашній...

Святкове меню

На весілля прийнято накривати банкетні столи з достат­ком страв і напоїв. Існують класичні варіанти...

Весільний коровай.Частина 2

Галичина має свої традиції вшанування хліба. До цього дітей привчають ще змалку. Хліб-це святиня....

Складаємо меню для весільного банкету

Весільне меню може змінюватися в залежності від наявності продуктів, складу гостей, від передбачуваної тривалості...

Весільний торт

Весільний торт - традиція, яка налічує більше п'яти тисяч років історії. А починалося все...

Коровай весільний

Великий круглий коровай традиційний атрибут весільного торжества. Він символізує бога Сонця, що сходить на...

Картопля, запечена у фользі

600 г картоплі, 200 г ріпчастої цибулі, 100 г сиру. Для бульйону: 1 л...

Інтернет магазин