завантаження...

Весільна обручка

обручкаКаблучки стали символом єднання двох люблячих сер­дець, сталості. Перші каблучки закохані сплітали одне од ному з очерету, а звичні для нас металеві з'явилися в Дав­ньому Римі.

У стародавні часи існувало повір'я, що підмізинний палець лівої руки — палець серця. Обручка на цьому пальці слугува­ла знаком — «я щаслива людина, тому що знайшов свою по­ловинку!» До речі, у багатьох народів уважалося, що палець, на який надівається обручка, має магічну силу.

Зараз у європейських країнах, в Україні й у Росії весільні обручки заведено надягати на праву руку.

Традиційно придбанням обручок займається майбутній чо­ловік, іноді молодим їх дарують батьки. Останнім часом у нас набуває поширення європейська традиція дарувати обручки й на заручини, і в день весільної церемонії (весільна обручка надівається на палець поруч із заручною). Для заручин ви­бирають каблучки з каменем (алмазом, смарагдом, аметистом, рубіном, сапфіром, бірюзою). Весільна обручка не прикра­шається каменем, вона достатньо строга — плоска або у формі бочечки.

Вибір обручок — справа дуже відповідальна, тому не вар­то квапитися й купувати перші, що попалися.

     Чисте золото через свою пластичність не використовуєть­ся в ювелірних цілях. Цінність і якість золота значною мірою Підготовка до весільної церемонії

залежать від того, які саме метали й у яких кількостях вико­ристовуються як добавки. Наявність у сплаві 58,5 % золота відповідає 585-й пробі, 75 % золота — 750-й пробі. Чим біль­ший процентний уміст золота в сплаві, тим вища проба й вартість.

 

Жовте золото

Дуже гарний сплав — сонячний, яскравий. Жовте золо­то з давніх часів цінувалося й набуло слави дорогоцінного металу, а також стало символом королівської влади й багат­ства. Саме із цього золота найчастіше роблять обручки на Заході.

 

Мідне золото

До його складу входить мідь, що надає червонуватого відтінку. Найпопулярніший і найдоступніший тип золота в країнах СНД. Найчастіше представлене золотом 585-ої проби.

 

Біле золото

Білого кольору сплав золота набуває завдяки додаванню паладію й вирізняється яскравістю й блиском. Прикраси з білого золота в усьому евіті є знаком престижу й приналеж­ності до вищого класу.

 

Червоне золото

Дуже м'яке золото, що легко деформується, тому його зараз практично не використовують при виготовленні юве­лірних виробів. Хоча раніше робили обручки тільки з нього. Вони були товсті, важили близько 8 грамів, що компенсува­ло м'якість металу. Сьогодні обручка в середньому важить 2 грами й має ширину 2-3 мм, залежно від технології вироб­ництва.

 

Платина

Найтвердіший, найміцніший і найдорожчий метал. Гіпоа-лергенний, адже інші метали — срібло, навіть золото — мо­жуть викликати алергійну реакцію. На платині зазвичай став­лять 950-ту пробу. Платина важко піддається обробці й поліруванню, тому найчастіше виглядає як сіруватий, навіть брудно-білий метал і сильно схожа на алюміній.

Комбінація з металів

Іноді золото різних кольорів комбінують між собою й одер­жують незвичайно гарні ювелірні вироби. Найчастіше це сполучення трьох відтінків: рожевого, жовтого й білого. Кла­сичний приклад обручки, що поєднує в собі три золотих від­тінки — це популярна модель «trinity», що з'явилася на по­чатку минулого століття. «Trinity» складається із трьох глад­ких кілець, переплетених між собою: кільце з жовтого золота символізує відданість, з білого золота — дружбу, а з рожево­го — кохання.

обручка2Коли ви визначитеся, які обручки хочете: золоті або пла­тинові, класичні або авангардні, обов'язково примірте їх (не­погано було б хвилин десять не знімати обручки, щоб відчу­ти, чи не з'явиться у вас почуття дискомфорту).

На замітку! Щоб перевірити якість обручки, її потрібно кинути на гладку поверхню з висоти 10-15 см. Якщо обручка виконана на високому рівні, вона підстрибне із приємним ме­лодійним дзенькотом. Виріб зі швом від пайки впаде приглу­шено.

Купуючи обручки, зверніть увагу на відбитки тавр, циф­ри яких визначають їхню пробу. Для таврування ювелірних виробів у різних країнах застосовуються тавра різноманіт­них форм і малюнків. Вони містяться на внутрішньому боці блучок. Ювелірні вироби слід купувати тільки в спеціаль них салонах і магазинах, а не з рук у якого-небудь вуличного торговця.

При бажанні на каблучках можна вигравіювати будь-які написи: імена або ініціали нареченого й нареченої, дату одру­ження. Це також можуть бути короткі крилаті вирази рідною мовою або латиною:

Кохання перемагає все (Omnia vincit amor).

Лови мить (Carpe diem).

Навічно (In aeternum).

Людина — річ священна (Homo res sacra).

На вічну пам'ять події (Ad perpetuam rei memoriam).

Без сумніву (Procul dubio).

Будь здоровий і кохай мене (Vale et me ama).

Немає ліків від коханая (Amor non est medicabilis herbis).

З Божої волі (Deo volente).

Сталося (Consummatum est).

 

обручка3Багато наречених мріють про обручку з дорогоцінним ка­менем. Найпопулярніший камінь — це діамант, що символі­зує вічну любов між чоловіком і жінкою.

Що потрібно знати, купуючи каблучку з діамантом:

- Є різні форми огранювання. Найпопулярніші з них: кругла, овальна, «смарагд», «маркіз», серцеподібна, грушо­подібна. Правильне огранювання є запорукою краси й уні­кального блиску діаманта.

- Діамант повинен бути чистим, без плям. Тут знадобить­ся допомога ювеліра. Якщо ви зупинили вибір на тому або іншому камені, то можете попросити для пильнішого розгля­ду збільшувальне скло.

- Дуже важлива характеристика —чистота кольору каме­ня . При цьому враховується не гра світла, відбитого від граней, а колір самого каменя. Іноді важко розпізнати справжній колір діаманта, особливо при штучному освітленні. Діаманти* що маютьтеабоіншезабарвлення, — велика рідкість, вонидосить дорогі. У традиційних білих каменях треба розглядати чисто­ту кольору, ступінь його прозорості. Діамант, у якому перева­жає жовтий тон, менш коштовний, ніж чистий білий камінь.

- Вага каменя виміряється каратами. Карат ділиться на сто пунктів. Так, діамант вартістю в десять пунктів важить одну десяту частину карата.

- Купуючи виріб із діамантом, ви повинні отримати сер­тифікат, який підтверджує його справжність і ступінь якості.

Але не варто забувати, що існує безліч інших каменів, які не поступаються йому красою. Це природні самоцвітні камені: коштовні (смарагд, сапфір, рубін, алмаз), напівкоштовні (гра­нат, місячний камінь, аквамарин, бірюза), виробні (агат, ма­лахіт, сердолік).

 

Визначити, який із каменів вибрати, ви можете, викорис­товуючи поради астрологів:

Овен — алмаз;

Телець — смарагд;

Близнюки — сяючий аквамарин;

Рак — місячний камінь;

Лев — топаз;

Діва — зелений нефрит;

Терези — алмаз, опал;

Скорпіон — геліотроп;

Стрілець — бірюза;

Козеріг — яскраво-червоний рубін;

Водолій — темно-синій сапфір;

Риби — фіолетовий аметист, прозоро-зелений смарагд.

Цікаво знати: Яскравий весняний інтер'єр кімнат саме для вас. Він покращить вам настрій у будь - яку погоду. Життєрадісна палітра кольорів  та затишна атмосфера в кімнаті забазпечена.

Коментарі 

 
+3 #1 kre 22.04.2010 20:16
Обручки завжди важко вибирати
 
завантаження...


Популярне для нареченого

Варіанти гравірування на обручках

На сьогоднішній день з'явилася нова мода-робити на обручках пам'ятні гравірування ( надписи). За бажанням...

Обручки з білого золота

Біле золото робиться шляхом змішування золота з білими металами. Іншими словами, це сплав золота...

Весільна обручка

Каблучки стали символом єднання двох люблячих сер­дець, сталості. Перші каблучки закохані сплітали одне од...

Вибираємо обручки. Корисні поради.

При виборі обручок, як правило, перед покупцями стоїть два питання: яке колечко я хочу...

Поради по догляду за весільними обручками із золота

Обручка, повинна завжди виблискувати як нова! Щоб повернути улюбленій весільній обручці первісний вигляд, потрібно...

Костюм і аксесуари для нареченого

Класичний костюм, фрак, смокінг...Чому ж віддати пере­вагу? Молодята найчастіше зупиняють свій вибір на костю­мах....

Як вибрати обручки?

З чим можна порівняти це п'янке відчуття легкого холодку в перші секунди дотику зі...

Види поверхонь обручок

_ Шероховата, матова поверхня.   _  Матова поверхня з ефектом розсіяного піску.   _  Насичена і...

Все для нареченого. Аксесуари

Головними героями весілля є наречений і наречена, які мусять бути самими красивими. Наречений набагато...

Чоловічий верхній одяг

 Фрак - в перекладі з французького "frac" - чоловічий парадний костюм, вид сюртука з...

Інтернет магазин