завантаження...

Як вибирати діаманти

діамантиДорогоцінні камені споконвіку оточені переказами, легендами і повір'ями. Дорогоцінні камені змушують дивитися на них годинами, ви іноді не можете відірвати погляд, зачаровані таємничим блиском. Дорогоцінних каменів багато. Але їх королем з усіх, без сумніву, є діамант. За ним йдуть: сапфіри, смарагди і рубіни. 

Діамант виготовляють з алмазу шляхом огранювання. Алмаз - найтвердіший природний камінь, який обробляється з величезною працею. Найчастіше алмази безбарвні, але іноді мають відтінки жовтого, коричневого, бузкового і дуже рідко - блакитного та зеленого кольорів. Іноді невеликий камінь стоїть у десятки разів дорожче великого, якщо останній має гіршу якість.

 У виготовлених з алмазів діамантів є характеристики - чистота і дефектність. Їх вказуються на етикетці. Купуючи діамант, звертайте увагу на цифри. Давайте розшифруємо такий напис. Наприклад, на етикетці написано: 3 Кр 57 - 0,26 4 / 2. Цифра «3» означає, що у виробі три камені. «Кр» вказує форму ограновування, в даному прикладі - це класична кругла. «57» - кількість граней в ограновуванні одного діаманта. Це стандартна ограновування, але є спрощені, зі зменшеним числом граней, наприклад - 17. «0,26» загальна вага діамантів, виражена в каратах. Дріб вказує на кольоровість і дефектність. 

При цьому чисельник вказує на колір, а знаменник - на дефектність. Чим нижчі ці цифри - тим краще. Знамениті діаманти, які продаються за нечуваними цінами «чистої води» виражаються співвідношенням 1 / 1. До речі, вислів «діамант чистої води» відбувся тому, що камінь, щоб відрізнити від підробки, кидали у воду, де він ставав невидимим. У нашому прикладі камінчики простіші. «4» означає, що кристал має злегка жовтуватий відлив. Якби там стояла сімка - камінь був би коричневим. 

  Сертифікацію діамантів здійснюють спеціальні організації. Найавторитетніша - Американський гемологічний інститут. Коштує діамант у залежності від ваги, форми, кольору і якості. Вага вимірюється в каратах. Форма бриллиантов визначається типом огранювання. Камінь може бути круглим, овальним, грушоподібним. Є й спеціальні назви, наприклад, «принцеса» або «смарагд». Кращі з прозорих каменів ті, про які говорять, що вони «білішого білого» або мають слабкий блакитнуватий відлив. Жовтуваті та коричневі камені дешевші. Оцінка кольорових діамантів більш складна. Ці камені рідкісні, і тому, дуже дорогі. 

 Найкращий алмаз може зіпсувати невдале ограновування. При цьому враховується і симетрія, і пропорції, і якість поверхні. У зарубіжних сертифікатах діаманти оцінюються прикметниками excellent, very good, good, зрозумілі кожному. Хороший камінь не повинен мати вкраплень у вигляді тріщин, світлих і темних пікселів. Тепер вам зрозуміло, чому камінь однакової ваги в 1 карат може коштувати від 600 до 17,5 тисячі доларів? 

Ось простий спосіб, як визначити ідеальний діамант. Покладіть його на аркуш білого паперу. Камінь зникне, його перестане бути видно! Ідеальна прозорість таких каменів змушує ювелірів вставляти такі діаманти в платину або біле золото. Робиться це тому, що звичайне золото накладає на діамант жовтий або червонуватий відтінок.

Вибираючи діамант, звертайте увагу на його чистоту. Майте на увазі, що вади бувають не тільки зовнішніми, а й внутрішніми. Природні вади, звані «включеннями», хоч і роблять камені унікальними, знижують його вартість. Справа в тому, що включення перешкоджають проходженню світла через камінь і його сяйво стає менш яскравим. Прагматичні американці ділять діаманти за чистотою всього на два класи: бездоганні (FL або IF) і недосконалі (I).

 Діамант з точки зору науки - кристал. Це використовується при ограновуванню, яке виробляється за певними математичними формулами. Давайте подивимося, як влаштований найпоширеніший з каменів - круглий діамант з 58 граней. Наші ювеліри вважають за краще 57. Кожна грань відображає світло як крихітне дзеркало. Це відображення і сприймається як непередаване словами блискотіння, вкрай важливий чинник при оцінці. Не всі грані рівноцінні. Широка окружність діаманта називається пояс. Верхня частина над поясом, звана майданчиком або столом, утворена 32 гранями. Нижня частина іменується павільйоном з 24 граней. 

Тепер питання, яке хвилює всіх без винятку. Як відрізнити натуральний діамант від підробки? Точніше буде говорити не про підробки, а про діаманти штучних, вирощених в лабораторіях при тих же умовах, при яких виростали і природні. Фізичні властивості каменів схожі. На щастя, штучні діаманти ювелірної якості, мають металеві включення і жовтий відтінок. Крім того, вони не набагато дешевші за природні. Дуже вже дорого обходиться їх виготовлення.

 У ювелірних виробах штучні діаманти практично не використовується. Зате застосовують інші штучні камені, наприклад фіаніт (циркон), зовні мало відмітний від природного діаманта. Фіаніт дешевший і зовні не відрізняється від діаманта за кольором і блиском. Однак він має меншу твердість. Щоб швидко відрізнити діамант від інших каменів використовують спеціальні аналізатори, але для професіонала цілком достатньо і звичайної лупи. 

 Самі вирішуйте, вважати це забобонами чи ні. Алмазу завжди приписували містичні властивості. Він надавав власникові мужність і хоробрість, відганяв темні сили, зміцнював кохання. Але щастя приносить тільки подарований діамант. Навіть якщо покупець прийшла в ювелірний магазин і вибрала собі виріб з діамантом, краще, щоб хтось за нього заплатив і надів їй колечко на руку. Тільки тоді камінь стане талісманом.
 

завантаження...
 

Популярне для нареченого

Варіанти гравірування на обручках

На сьогоднішній день з'явилася нова мода-робити на обручках пам'ятні гравірування ( надписи). За бажанням...

Обручки з білого золота

Біле золото робиться шляхом змішування золота з білими металами. Іншими словами, це сплав золота...

Весільна обручка

Каблучки стали символом єднання двох люблячих сер­дець, сталості. Перші каблучки закохані сплітали одне од...

Поради по догляду за весільними обручками із золота

Обручка, повинна завжди виблискувати як нова! Щоб повернути улюбленій весільній обручці первісний вигляд, потрібно...

Вибираємо обручки. Корисні поради.

При виборі обручок, як правило, перед покупцями стоїть два питання: яке колечко я хочу...

Костюм і аксесуари для нареченого

Класичний костюм, фрак, смокінг...Чому ж віддати пере­вагу? Молодята найчастіше зупиняють свій вибір на костю­мах....

Як вибрати обручки?

З чим можна порівняти це п'янке відчуття легкого холодку в перші секунди дотику зі...

Види поверхонь обручок

_ Шероховата, матова поверхня.   _  Матова поверхня з ефектом розсіяного піску.   _  Насичена і...

Все для нареченого. Аксесуари

Головними героями весілля є наречений і наречена, які мусять бути самими красивими. Наречений набагато...

Чоловічий верхній одяг

 Фрак - в перекладі з французького "frac" - чоловічий парадний костюм, вид сюртука з...

Інтернет магазин