завантаження...

Законодавство

Реєстрація шлюбу

Реєстрація шлюбуВесілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо; це ще й юридичний акт укладення шлюбу, що надає останньому повну юридичну силу. З такими суворими термінами краще не жартувати, тому всі паперові формальності повинні бути чітко дотримані.

Як тільки за всіма правилами зроблено офіційну пропозицію руки і серця, потрібно скоріше визначитися з місцем та датою одруження, щоб подати заяву на реєстрацію шлюбу. Власне зареєструватися можна або в звичайному районному загсі (до речі, не обов'язково робити це строго за місцем прописки), або, якщо хочеться свята з розмахом, у міському Палаці одружень. Деякі пари мріють одружитися в більш романтичному місці, наприклад, у Парижі чи Лас-Вегасі.

Читати далі: Реєстрація шлюбу

 

Навіщо потрібен шлюбний договір?

шлюбний договірЕкскурс в історію. Цей вид договору зовсім не молодий. Помилково загальноприйнята думка зводиться до того, що право першості шлюбного контракту належить Америці і Європі, однак, його коріння йдуть до Стародавньої Греції і Давнього Риму. Там, вступаючи в шлюб, жінка і чоловік оформляли угоду, в якій описували свої майнові відносини. У цьому ж документі вони торкалися питань спадкування спільно нажитого майна. Це не вважалося непристойним - така практика була широко поширена аж до приходу християнства. У наступні століття «священний союз» заключався і регулювався виключно церквою, а не державою, і шлюбний контракт поступово втрачав свої позиції.

Відновлення інституту шлюбного контракту почалося лише в кінці ХVIII - початку XIX століття у Франції, Англії, Німеччини, Австрії. У цей період в Європі на зміну церковному прийшов так званий «світський шлюб». 

Читати далі: Навіщо потрібен шлюбний договір?

   

Зміна прізвища після весілля

весілляТрадиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини просто не було, цей крок вважався символом того, що дівчина переходить до сім'ї чоловіка. Після того, як у радянські роки, права чоловіків і жінок вирівняли, багато жінок стали залишати своє дівоче прізвище для того щоб зберегти свою індивідуальність і незалежність. На сьогоднішній день за статистикою 80% наречених після весілля беруть прізвище чоловіка, залишають свою - 17%, беруть подвійне прізвище - 3%, хоча іноді зустрічаються випадки, коли чоловік бере прізвище дружини, але вони бувають дуже рідко.

Брати чи не брати прізвище чоловіка / дружини після весілля - справа суто особиста і стосується лише вас двох. Для того щоб зрозуміти всі тонкощі питання, давайте спробуємо розібратися, в чому ж плюси і мінуси зміни прізвища після весілля. 

Читати далі: Зміна прізвища після весілля

   

Розлучення подружжя

розірвання шлюбуБагатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище досить часте в нашому справжньому житті. Люди, які прожили один з одним кілька років або навіть десятків років, раптом стають абсолютно чужими. І єдиним виходом на їх думку в такій ситуації стає саме розлучення.

Розлучення подружжя - це не тільки психологічна, а й юридична проблема. У подружжя залишаються спільні діти, до того ж часто неповнолітні. У зв'язку з цим їх батькам належить вирішити важливу проблему, з ким діти залишаться, у кого з батьків вони будуть постійно проживати. Незважаючи на те, що в більшості випадків батьки приходять до компромісу в даному питанні, проблема виховання дітей та участь обох батьків у цьому питанні зберігається.

Читати далі: Розлучення подружжя

   

Вінчання і розлучення. Як бути?

weddingВінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз, непорочного кохання. Тому якщо ви збираєтеся в РАГС в 3-5 раз, швидше за все, обряд вінчання проводити не варто. Будьте чесними самі з собою:)

 Коли заходить мова про шлюб як взаємний договір між люблячими один одного людьми, то це означає тільки одне - союз назавжди. Там, де є початкова установка на можливе розлучення, сім'ї не вийде. Якщо людина любить і любима, якщо вона бажає створити сім'ю, то вона повинна зробити, стрибок через прірву, повірити у свою майбутню сім'ю і зробити такий крок, після якого немає шляху назад.

Стародавні римляни розрізняли два поняття, два типи стосунків чоловіка і жінки: сім'я і конкубінат.

 Конкубінат - це взаємне співжиття без будь-яких зобов'язань та юридичних наслідків. Цивільний шлюб, цілком законне явище, як у давнину, так і в наші дні. Будь-який громадянин нашої країни може вибрати той спосіб життя, який йому підходить. Але погодьтеся, "сім'я" якось краще звучить:)

Щоб вінчання було дієвим, з боку молодят необхідно дотримати декілька умов.

Вінчають тільки сімейну пару - чоловіка й дружину.

Перед обрядом потрібно пред'явити державне свідоцтво про шлюб. Цивільні союзи не вінчаються, а якщо й вінчаються, то не вважаються державно дійсними. А це означає, що в подальшому можуть виникнути юридичні проблеми у вас і ваших дітей.

 Повінчана може бути тільки християнська сім'я. Тобто вінчають союз людей з однаковим віросповіданням. Якщо у вашій родині різне віросповідання, повінчати вас не зможуть. Хоча б тому, що буде складно визначитися з самим обрядом.

Читати далі: Вінчання і розлучення. Як бути?

   

Сторінка 2 з 3

завантаження...


Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин