завантаження...

Законодавство

Розірвання шлюбу

розірвання шлюбуРозірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в наш час розірвання шлюбу стало досить поширеним явищем, що сама процедура спростилася, що на розлучену жінку вже не дивляться, як на приречену на самотність, розірвання шлюбу викликає неприємні емоції, приносить біль і відчуття втрати.

Але, як і всі події нашого життя, розірвання шлюбу має не тільки негативні, але і позитивні сторони. Звичайно, спочатку погодитися з цим досить важко, особливо коли переживаєш гострий період горя і відчаю.

Як же так, така трагедія, після якої життя, можна вважати, скінчилася, і раптом - якісь позитивні сторони. Однак у нашому світі немає нічого неможливого. Треба лише трішки абстрагуватися від власних страждань і глибокого занурення в себе, як можна побачити не тільки прикрі мінуси, а й численні плюси розірвання шлюбу.

Читати далі: Розірвання шлюбу

 

Закон і законний шлюб

законний шлюбЦеремонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля. І хоча вона не займає багато часу, але має дуже серйозні "наслідки": дві людини заходять в офіційну установу вільними людьми, а виходять однією сім'єю. І хоча питання "Чи згодні ви стати чоловіком чи дружиною?" Вже вирішене для тих, хто приходить до рагсу на власне весілля, але трепет у душі молодят все ж таки викликає. Саме з цього моменту наречений і наречена беруть на себе відповідальність за кохану людину, і це повністю міняє життя. 
 Збираючись на церемонію реєстрації шлюбу, головне - не забути паспорта та обручки. Весілля - радісна подія, тому залиште поки свої турботи. Якщо ви не подумали про можливі проблеми до подачі заяви, то в такий момент про них і зовсім не варто згадувати - на їх рішення попереду ще ціле життя. 

Читати далі: Закон і законний шлюб

   

Шлюбний контракт

шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить іноді скористатися і в побутовому житті. Якщо ви хочете знати, що вас чекає в шлюбі і, можливо, після розлучення, укладіть шлюбний контракт. Правда, цей документ може допомогти врегулювати тільки майнові відносини між подружжям, що, однак, важливо. 
Хоча думати про розлучення на порозі РАГСу здається святотатством, в житті всяке буває, і абсолютно ніхто не застрахований від розлучення. До того ж статистика розлучень дуже невтішна.
Деякі вважають, що укладення шлюбного договору вносить розбрат в сім'ю і підриває віру один в одного. Навпаки, знаючи конкретно, які матеріальні витрати обіцяє розлучення, ініціатор розлучення ще неодноразово подумає, чи варта гра свічок.
 Шлюбний контракт можна укласти як до реєстрації законного шлюбу, так і вже будучи в шлюбі. Юридичну силу договір набирає з моменту вступу в шлюб.

Читати далі: Шлюбний контракт

   

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного шлюбу між даними особами. Всі обставини, за якими вінчання не зможе відбутися, досліджуються при оформленні документів на вінчання.

Церковний шлюб неможливий:
- при вступ в шлюб більш ніж три рази
- якщо наречений і наречена знаходяться в близькій спорідненості
- якщо хто-небудь з одружуються оголошує себе переконаним атеїстом, що прийшов на вінчання лише на вимогу одного з подружжя або батьків
- якщо хоча б один з подружжя не хрещений і не готовий прийняти хрещення перед вінчанням
- якщо один їх майбутнього подружжя фактично перебуває в шлюбі з іншою особою (цивільний шлюб повинен бути розірваний у встановленому порядку, а якщо попередній шлюб був церковний, то необхідний дозвіл архієрея на розірвання його і благословення на вступ в новий)

Читати далі: Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

   

Шлюбні формальності

шлюбні формальностіШлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів громадянського стану.

-  Шлюб повинен ґрунтуватися на добровільній згоді чо­ловіка й жінки.

-  Для укладання шлюбу необхідні дві обов'язкових умо­ви: взаємна згода осіб, що беруть шлюб, і досягнення ними шлюбного віку. В Україні шлюбний вік для жінки — 17 років, для чоловіка — 18 років. У Росії шлюбний вік для чоловіків і для жінок — 18 років. Особи, що бажають укла­сти шлюб, повинні досягти шлюбного віку в день реєстрації шлюбу. Якщо є поважна причина, шлюб можна укласти в 16 років, а у виняткових випадках, при наявності особливих обставин, і в 14 років. Як правило, такою причиною є до­шлюбна вагітність.

- Перед укладанням шлюбу сторони зобов'язані особис­то подати спільну заяву в будь-який державний орган реєст­рації актів громадянського стану (районний, міський, облас­ний). Одночасно з поданням спільної заяви необхідно надати документи, що засвідчують особистість тих, хто бере шлюб. Якщо жінка або чоловік не можуть подати заяву із поважної причини, таку заяву, нотаріально завірену, можуть подати їхні представники. Повноваження представника повинні бути нотаріально завірені.

Читати далі: Шлюбні формальності

   

Сторінка 3 з 3

завантаження...


Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин