завантаження...

Квартири для молодят: як отримати житло від держави?

Квартири для молодятЗбираючись під вінець, багато пар задаються питанням, де вони будуть жити після весілля. Деяким щасливчикам квартиру дарують батьки, але що робити тим, кому доводиться вирішувати житлове питання самим? Ми можемо порадувати молодят радісною новиною - допомогти в отриманні довгоочікуваного житла їм зможе держава. Про те, як молодятам отримати квартиру, розповість наша стаття.

Програма «Доступне житло»: 30% платить держава

Мова йде про державну програму «Доступне житло», яка проводиться під егідою Мінрегіонбуду та допомагає молодим сім'ям отримати житло, причому робить вона це безповоротно. Спочатку держава відбирає будинки, які добудовані не менш ніж на 70%. Потім українці купують в якому-небудь з цих будинків квартиру. 70% вартості житла виплачує пара, а 30% субсидує держава.

Відомо, що програма «Доступне житло» буде діяти ще 6 років. Чиновники планують вбити з її допомогою відразу двох зайців - і проблемні будівництва розморозити, і людей житлом забезпечити. Потрібно сказати, що їх ідея припала до душі багатьом українцям. У 2010 році державна допомога була надана більш ніж 590 сім'ям (було виділено 70 мільйонів гривень), а в 2012 році її зможуть отримати вже цілих 1,5 тис. сімей.

Де будемо жити?

На щастя, в Україні є досить багато недобудованих будинків. До прикладу, в Києві можна нарахувати близько 73 будинків, будівництво яких ще не завершено. Для того щоб вони стали придатними для житла, буде потрібно близько 2,7 млрд гривень.

Якщо коштів недостатньо ...

Але що робити, якщо сімейна пара не може дозволити собі виплатити таку величезну суму в такий короткий термін? Про це держава теж встигла потурбуватися. Ви можете оформити пільговий іпотечний кредит в Ощадбанку України, також у відділенні вам допоможуть рассчитать ипотечный кредит строком до 30 років під досить низьку процентну ставку (10,75%).

І не забувайте, для того щоб отримати кредит, вам обов'язково потрібно перебувати на квартирному або кооперативному обліку за місцем проживання. Вже після цього українцям необхідно подати необхідний пакет в іпотечний центр.

Програма «Доступне житло» - які документи тобі знадобляться?

У пакет необхідних документів входить заява клієнта, паспортні дані повнолітніх членів сім'ї, безумовно, довідка про перебування на квартирному обліку, свідоцтво про народження неповнолітніх дітей, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, довідка про склад сім'ї та довідка з місця роботи всіх членів сім'ї про займану посади і з зазначенням стажу роботи на посаді та розмір доходу за останні 6 місяців.

Які документи тобі знадобляться?

Крім того, обов'язковою вимогою для участі в програмі «Доступне житло» є той факт, що середньомісячний сукупний доход сім'ї в розрахунку на одну особу не перевищує чотирикратного розміру середньомісячної заробітної плати. А ось про вікові обмеження нічого сказано не було. Сімейній парі всього лише необхідно прийти в іпотечний центр, вибрати підходящий будинок і написати заяву.

Брати чи не брати участь у цій програмі, вирішувати самим молодятам. Сподіваємося, що ви як можна швидше вирішите житлове питання і будете вити сімейне гніздечко у власній квартирі.

завантаження...


Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин