завантаження...

Зміна дівочого прізвища: за чи проти?

Зміна дівочого прізвищаПрощання з дівочим прізвищем при заміжжі і зміна на нове - без сумніву, серйозний крок у житті кожної жінки. Одні психологи кажуть, що це початок нового життя, інші - втрата власної унікальності. Так хто ж правий?

У цьому плані українські традиції не суперечать американським і європейським, тобто жінка вільна чинити так, як вважає за потрібне. А от у Китаї та деяких інших східних країнах такої свободи немає: якщо хочеш заміж - зміна прізвища, на жаль, неодмінна умова. 

Цікаво, що скандинавські дівчата, найчастіше, беруть подвійне прізвище. Єдине виключення з цього ряду - Ісландія, там міняти прізвище при заміжжі вважається чимось незвичайним.

За зміну прізвища

Мабуть, найпоширеніший аргумент на захист зміни прізвища - це можливість (нехай навіть формальна) почати жити з чистого аркуша, адже не дарма багато хто вважає, що прізвище людини відображає його сутність. Так що закон по суті надає жінці чудовий шанс народитися заново і забути все, що пов'язувало її з минулим життям.

Ще один вагомий плюс - вважається, що якщо дівчина бере прізвище чоловіка, то вона тим самим показує свою любов, вірність і готовність йти на жертви заради коханої людини. Причому не на словах, а на ділі. Більш того, спільне прізвище ще сильніше згуртовує близьких людей і служить очевидним доказом родинної єдності. Не кажучи вже про те, що ваших дітей не терзатиме питаннями про те, чому у батьків різні прізвища.

Крім того, ваше дівоче прізвище може бути прекрасним паролем для майбутніх дітей - як правило, саме таке кодове слово рекомендують вибрати як банківські установи, так і соціальні мережі. Пояснення цьому просте: дівоче прізвище майже завжди відрізняється від свого прізвища чи прізвищ найближчих родичів.

І, нарешті, якщо ви вважаєте своє прізвище надто банальним або просто немилозвучним, випав чудовий привід нарешті від нього позбутися.

Проти зміни прізвища

Зрозуміло, головним аргументом проти зміни дівочого прізвища стануть численні бюрократичні зволікання. По-перше, потрібно буде міняти паспорт, що пов'язано з очікуванням і стоянням у чергах, а по-друге, можуть виникнути проблеми на кордоні, якщо у вас запланована весільна подорож. Цілком поширена ситуація - ви поміняли цивільний паспорт, а закордонний отримати ще не встигли. Також доведеться міняти документи на роботі, ІПН, страховку і багато чого ще.

Інший мінус полягає у вашій професійній репутації, особливо якщо ви працюєте в журналістиці або зв'язках з громадськістю. Напрацьоване з роками портфоліо просто пропаде, оскільки нове прізвище зробить вас нікому не відомою.

Втім, навіть якщо ви працюєте у звичайній організації, чи просто часто ведете деловые переговоры - все одно доведеться пояснювати колегам, чому електронні листи підписує людина з іншим прізвищем. Тому морально готуйтеся до того, що перші місяці потрібно буде представлятися одразу двома прізвищами.

Щиро сподіваємося, що ви зробите правильний вибір, яким будете задоволені все життя!

завантаження...


Популярне із законів

Зміна прізвища після весілля

Традиція брати прізвище чоловіка відома на Русі давно і раніше вибору у новоспеченої дружини...

Перешкоди шлюбу, які встановлені церквою

Священик, перш ніж зробити вінчання, переважно з'ясовує, чи немає церковно-канонічних перешкод до укладення церковного...

Реєстрація шлюбу

Весілля - це не тільки свято, шампанське, обручки і голуби, які злітають в небо;...

Укладення шлюбу з іноземцем на території України

Стародавня легенда свідчить, що колись на землі жили великі і могутні істоти, які ні...

Закон і законний шлюб

Церемонія реєстрації шлюбу в рагсі - саме урочиста, відповідальна і водночас хвилююча подія  весілля....

Розлучення подружжя

Багатьом людям у своєму житті приходилося стикатися з розірванням шлюбу. Розлучення подружжя - явище...

Шлюбні формальності

-  Шлюбом є сімейний союз чоловіка й жінки, зареєстро­ваний у державному органі реєстрації актів...

Шлюбний контракт

Хочеш миру - готуйся до війни. Ось невтішне, але мудре гасло, яким не перешкодить...

Вінчання і розлучення. Як бути?

Вінчання - це взяття на себе певної відповідальності, це прийняття обітниці про вічний союз,...

Розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу - це важке випробування для будь-якої людини. Незважаючи на те, що в...

Інтернет магазин