завантаження...

Історія весільних прикрас. Вибираємо дорогоцінності.

весільні прикраси

Весілля - це урочиста подія, що знаменує початок нового життя, і в цей день все повинно бути особливим, в тому числі і прикраси. Незмінний символ шлюбу і нескінченного кохання - це обручка. Колечко - запорука вірності та непорушності союзу ... Проходження обручка веде від тих часів, коли у деяких кочових народів існував такий звичай: чоловік, щоб не дати своїй коханій втекти від нього, зв'язував їй ноги у щиколоток обручами з запашної соломи. Згодом ненанадійні солом'яні "кайдани" були замінені на шкіряні. 
Стародавні римляни, переконані, що один з нервів безіменного пальця лівої руки підходить до самого серця, скріплювали сімейні узи, надягаючи нареченій колечко - спочатку зроблене із заліза, потім із золота. Християнська релігія підхопила і закріпила традицію. І з тих пір обмін колечками складає основу церемонії одруження.

* У християн в минулі часи вінчанню передував обряд заручення: наречений дарував нареченій перстень із зображенням християнських символів, який як би говорив: "Моє серце вже зайнято". Метал, з якого він був зроблений, показував матеріальне становище майбутнього чоловіка. Цей обряд мав особливий сенс: наречений як би визнавав наречену господинею себе і всього свого майна. Хоча саме вінчання відбувалося набагато пізніше, зроблений в ранній юності вибір вважався остаточним, і обручені повинні були залишатися вірними один одному. Нерідко такий підхід прирікав на нещасне сімейне життя з некоханою людиною. І в 1775 році на Русі ці обряди об'єднали. 

* У XIX столітті існувала навіть "мова кілець". Так, кавалер, який прийшов на світський бал з перснем на вказівному пальці, давав цим зрозуміти, що шукає собі дружину. А той, хто вважав себе ще не готовим до шлюбу, носив колечко на мізинці. Якщо ж воно було на середньому пальці - значить, його власник не новачок у сердечних справах і не приховуює цього.

Звичай обмінюватися колечками один з одним зберігся і до цього дня. Тільки якщо раніше зазвичай для цієї мети використовувалися гладкі золоті колечка, то тепер молодята віддають перевагу прикрасам з діамантами, сапфірами, смарагдами, рубінами. 


весільні прикрасиМагічна краса дорогоцінних каменів нікого не залишає байдужими. Деякі навіть відчувають з ними незрозумілий зв'язок, приписуючи їм риси, властиві живим істотам. І не дивно, адже камінь може багато сказати про характер і самопочуття власника: без певних на те причин він здатний змінити колір або стати каламутним.

Дуже популярні великі камені, обрамлені білим золотом і платиною. Також прийнято обмінюватися весільними і "оберігаючими" колечками - можливо, в надії, що в повсякденній суєті ці талісмани допоможуть зберегти кохання і повагу в родині. На їх внутрішній стороні можна вигравіювати ім'я чоловіка або дружини або дату одруження. Вибираючи колечко з каменем для своєї судженої, наречений може керуватися гороскопом або кольором очей коханої.

Давні лікарі й алхіміки нерідко використовували порошки з дорогоцінних каменів як протиотруту, щиро вірячи в їх цілющі властивості. Авіценна був переконаний, що вдало підібраний камінь-талісман буде не тільки стояти на сторожі здоров'я його власника, але також не залишить байдужим у справах сердечних. 

Вибір прикраси - справа, що не терпить поспіху, оскільки деякі дорогоцінні камені вимагають особливого підходу. Наприклад, опал - символ оманливих надій - підходить не всім, і носити його радять лише тим, хто відчуває з ним особливий зв'язок. 
Вважається, що фатальним пристрастям, душевним і тілесним хворобам протистоїть золотистий топаз. Цнотливість і чистоту нареченої охороняє подарований їй до весілля сапфір-астерікс, знаменитий своїм шестипроменевим блиском, що утворюється при перетині трьох сріблястих ліній, що символізують віру, надію і любов. 
Смарагд заряджає енергією любові, радості і добра. Це був улюблений камінь грецької богині кохання Афродіти. 
По імені ніжної німфи, яка, згідно з легендою, відкинула  кохання бога виноробства Діоніса, названий аметист. Цей камінь вважається приворотним, здатним пробуджувати кохання. 
 Воістину царське місце займає діамант. Унікальність кожного каменю визначається кольором, "чистотою води", каратністю і огранкою. Якщо ви можете собі дозволити піднести нареченій до весілля такий королівський подарунок, то вона напевно буде в захваті. 
Ювелірні прикраси - прекрасне доповнення до весільного наряду. Можливо, одному з подружжя коштовності перейшли у спадок. Якщо наречена дотримується традицій, то вона може спробувати приміряти до весільної сукні що-небудь з них. Вважається, що фамільні коштовності приносят щастя молодій сім'ї. 

весільні прикрасивесільні прикрасиПерше, чим фантазія доповнює традиційну весільну сукню, - це перли, білі або золотисті. Вони символізують чистоту, цнотливість, а також оберігають від мук нерозділеного кохання і дарують довголіття. На Русі ними розшивали сукні наречених, а в Азії і Європі склався справжній культ перлів. У японців, приміром, білі перли користуються особливою повагою і являються  беззаперечною ознакою добробуту. Цей дивовижний  камінь зачаровує глибоким внутрішнім сяйвом. Чоловікам напевно сподобаються запонки з чорним жемчугом - респектабельно і елегантно.

Дуже часто чоловікам прикраси не менш необхідні, ніж жінкам. Навіть дорогий класичний костюм не виглядає завершеним без запонок і красивої краватки з елегантною шпилькою. 
На Заході, на відміну від нашої країни, існує мода на прикраси, і якщо яка-небудь ювелірна колекція отримує загальне визнання, то її основні ідеї тут же втілюються в життя. У нашій країні ж подібної традиції до цих пір немає. Звичайно, багато молодих жінок з великим ентузіазмом приймають всілякі західні нововведення, але в той же час багато з них із завидною постійністю, як і раніше носять "радянські" сережки застарілого дизайну. 

Між тим дивну красу і унікальну техніку виконання ювелірних виробів можна зустріти серед виробів не тільки всесвітньо відомих компаній, але й вітчизняних виробників, які приємно дивують своїми новими розробками. Нові технології обробки металів і дорогоцінного каміння дозволяють нашим ювелірам створювати фантастично красиві прикраси. Завдяки неймовірній міцності платини з'явилася унікальна можливість кріплення великих каменів буквально одним дотиком до металу. Особлива увага приділяється виробам з поєднанням платини, перлів і діамантів. Комбінації сатинового покриття з полірованим, матовим або навіть кованим створює незвичайну гру світла. 
Форма і декор - основні складові дизайну ювелірної прикраси. І якщо раніше увага в основному приділялася декору, то тепер на перший план виступає форма і, звичайно, матеріал. Чудово поєднується традиційно лаконічний східний дизайн з вишуканими європейськими знахідками. 
Цілком закономірно, що на рубежі століть у людей пробуджується інтерес до свого минулого. Багато компаній, вгадуючі побажання своїх клієнтів, в якості весільних прикрас пропонують ювелірні римейки старовинних виробів. А якщо ви хочете на пам'ять про весілля мати унікальну річ, то, можливо, вам сподобається кулон у вигляді старовинної монети, оправлений у платинове кільце, інкрустоване

весільні прикраси

 діамантами. 
Сучасний дизайн характеризується мінімалізмом, якістю обробки, строгістю в підборі матеріалів і каменів. 
 Останнім часом спостерігається тенденція прикрашати зачіски квітковими тіарами, вплітаючи у волосся нитки перлів. Нерідко в якості шпильок використовують брошки з візерунком, які повторюють мотив колье, або з тими ж каменями, що і сережки. Такою брошкою можна витончено закріпити фату. 
У мистецтві носити прикраси є свої правила. Так, ні до весільного вбрання, ні до вечірнього плаття не можна одночасно надягати альтернативну біжутерію та ювелірні вироби. 
Якщо ваше плаття декольтоване, не варто прикрашати його масивними довгими ланцюгами, краще обмежитися кулоном на ланцюжку середньої довжини або намистом. Кольє і намисто у поєднаннi з високою зачіскою і відкритою спиною підкреслюють гарну довгу шию.

 Також з декольте добре виглядають довгі сережки. 
Якщо за допомогою весільного плаття наречена хоче підкреслити стрункість фігури, то не варто надягати великі прикраси. Не треба

 переборщувати і з їх кількістю. Наречена на весіллі - найдорогоцінніший діамант, а прикраси, якими б дорогими вони не були, всього лише ювелірні вироби. Вони допоможуть лише правильно розставити акценти, підкресливши красу дівчини. 
Однак мало молодих пар можуть дозволити собі прикраси з дорогоцінних каменів. У цьому випадку альтернативою ювелірних прикрас служить біжутерія. 
Біжутерія, безумовно, буває різна, але якщо говорити про елітну біжутерію, то це вироби високої якості, і лише професіонали зможуть відрізнити їх від справжніх дорогоцінностей.

На початку 1930-х років законодавиця французької моди Коко Шанель представила всьому світу знамените "маленьке чорне плаття", а в якості прикраси до нього - нітку штучних перлів, таким чином поклавши початок елітної біжутерії.

Серед моделей вишуканої біжутерії з різноманітним покриттям - золотим, срібним, родієвим - зустрічаються імітації ювелірних шедеврів іменитих фірм. Різноманітність біжутерії дозволяє кожній жінці вибрати те, що підкреслить її індивідуальність. Одні вважають за краще біле золото або платину, інші - традиційне жовте золото або срібло, треті - біжутерію. Але які б не були смаки, не можна забувати, що на весіллі в центрі загальної уваги знаходиться пара закоханих, і вони повинні гармонійно доповнювати один одного, складати єдине ціле. І це необхідно враховувати при виборі вбрання та прикрас. 

завантаження...
 

Популярні аксесуари

Вибираємо весільні туфлі: фото та поради

Ще в дитинстві, вибираючи вбрання з маминого гардеробу, будь-яка дівчинка неодмінно приміряє туфлі. Як...

Вибираємо весільну нижню білизну

У будь-якої нареченої  до весілля виникає маса питань, що стосуються її зовнішнього вигляду. І...

Весільний букет

Здавна існує повір'я, що подаровані молодятам квіти пев­ною мірою визначають усе їхнє подальше життя....

Весільні прикраси

 Фата  Безумовно, найголовніший і тому самий перший аксесуар - це фата. При слові наречена...

Нижня білизна для нареченої

Нижня білизна одна з найголовніших частин весільного вбрання нареченої, а значить, вона повинна відрізнятися...

Аксесуари для нареченої

Фата Коли ви обираєте весільну сукню, треба відразу ж подумати і про фату. Адже...

Найкращі друзі дівчат - діаманти

 Діамант - королівський подарунок, але головне - правильно його вибрати, і тоді він подарує...

Вибираємо аксесуари ...

ФАТА Класичним елементом весільного вбрання є покривало (фата) — символ чистоти й цнотливості. Здавна...

Традиція кидати підв'язку на весіллі

Традиція кидати підв'язку нареченої на весіллі для багатьох може здатися не дуже привабливою, навіть...

Шпильки для волосся

Шпильок для волосся не може бути багато: по-перше, кожній жінці потрібно кілька різноманітних шпильок,...

Інтернет магазин