завантаження...

Весільний букет: поради вибору

Весільний букет нареченої - це те, без чого, напевно, не обходиться жодне весілля! Яким він має бути, з чим поєднуватися, з яких квітів складатися, а також - навіщо він взагалі потрібен і які традиції та ритуали з ним пов'язані, розповість наш сайт.

Які традиції пов'язані з весільним букетом нареченої?

Що ти знаєш про букет нареченої? Звичайно ж, у всіх фільмах його кидають у натовп незаміжніх подружок, тому що, за народним повір'ям, та що зловила його має шанс раніше інших вийти заміж.

До речі, ця щасливиця не повинна викидати букет, а повинна засушити його і зберігати у себе вдома до власного весілля!

А ще, зрозуміло, з букетом фотографуються, це невід'ємний елемент весільної фотосесії.

Однак, це далеко не всі традиції, пов'язані з весільним букетом!

Наприклад, чи знаєш ти, звідки він взагалі з'являється у нареченої в руках? Багато дівчат особливо не замислюються над цим питанням і спочатку з'являються з букетом на публіці - ще на церемонії «викупу» нареченої. А це помилка, якщо не безглуздість!

Адже суть в тому, що цей особливий весільний букет нареченій дарує наречений! Якщо вона приймає його дар, то це є згодою на шлюб. Красивим обрядом дарування букета при присутніх гостях можна, наприклад, замінити «викуп».

Потім, само собою, букет знаходиться в руках у нареченої впродовж дня (вечора) весілля.

А от далі починаються різночитання в традиціях. Звичне всім кидання букета тому - відносно нова і вже точно не споконвічно слов'янська  традиція. У старі часи кидати букет і взагалі віддавати його комусь не приходило в голову жодної нареченій - бо вона його засушувала і зберігала вдома.

Збереження весільного букета, як вважалося, приносило сімейне щастя.

А що ж діставалося незаміжнім подругам? Одній з них, за власним вибором (зазвичай близькій кращій подрузі), наречена дарувала вінок з живих квітів, який та надягала на голову. В іншій традиції - букет таки кидався в натовп подружок, але це був не той весільний букет, який був подарований нареченій, а інший, «несправжній»! Вважалося, що ця кинута гостям на весіллі «обманка» повинна позбавити молоду дружину від заздрощів незаміжніх подруг.

Але оскільки зараз весільні традиції для більшості молодят вже втратили символічний обрядовий сенс, а є лише веселою частиною програми свята, то є кілька класичних сценарних ходів, що робити з букетом нареченої.

Можна, наприклад, не кидати його, а розіграти - він може стати призом в якомусь конкурсі для запрошених незаміжніх дівчат. Іноді влаштовують імпровізований аукціон - запропоновані за букет грошики йдуть в скарбничку молодої сім'ї. Також тамада може організувати щось на зразок безпрограшної лотереї - де однією з подружок нареченої випадковим чином дістанеться букет, а іншим - які-небудь милі пам'ятні сувеніри (їх треба приготувати заздалегідь).

Цікаве рішення - розібрати букет і подарувати його всім гостям по квіточці (але це теж потрібно добре продумати заздалегідь - щоб квіти з букета добре виглядали окремо, щоб їх кількість відповідала числу тих дівчат, яких потрібно обдарувати, щоб букет не зів'яв до того моменту, і т.д.). Всі ці варіанти дозволяють уникнути незручних ситуацій, образ і сварок через букет (а таке буває!).

Яким повинен бути букет нареченої?

Весільний букет, зрозуміло, вже давно ніхто не складає самостійно з польових квітів, як це було прийнято в старовину. Його замовляють в професійних флористів, і в кожної нареченої завжди є можливість заздалегідь вибрати букет, що подобається по каталогу або замовити за індивідуальними рекомендаціями в майстра-флориста доставку цветов в Твери!

Але все ж - чого хотіти від букета?

Зазвичай букет нареченої на весілля роблять невеликий, компактної круглої форми. На відміну від букета, призначеного для вази, весільний букет повинен мати зручну для тримання «ручку», в ньому не повинно бути колючих або гострих стеблинок, листя і шпильок, а нижній край букета зобов'язаний бути дуже акуратним - ніяких розрізнено стирчачих (тим більше, мокрих або брудних) стебел!

Іноді весільні букети створюють з якими-небудь спадаючими елементами - довгим тонким декоративним листям, гілочками або гірляндами квітів, але потрібно розуміти - витримаєш ти цілий день носити букет складної конструкції, що не зім'яти і не зламавши його? Адже найчастіше всі ці гірлянди хороші, лише поки тримаєш букет по-парадному перед собою! А весільний букет за день доведеться не раз відкласти, передати потримати подружці або мамі, повертати в руках і т.д.

Крім того, розміри букета залежать від зросту та комплекції нареченої - худеньким мініатюрним дівчатам об'ємні квіткові композиції не рекомендуються, а от при високому ростіі краще підібрати щось більш велике.

З чим повинен поєднуватися букет?

З сукнею. Йдучи до флориста, захопи фото свого весільного плаття, а в ідеалі - клапоть тканини, з якої воно шилося. Грамотний підбір кольорів для букета - це поєднання відтінків, фактур, форм ... Наприклад, під атлас підходять тюльпани, бутони троянд або півоній, під мереживо - гілочки гіпсофіли, під велику кількість дрібних складок і воланів - невеликі орхідеї, маргаритки, хризантеми ... Також флорист може повторити в букеті колір сукні або декору на ньому тон в тон або підібрати гарне поєднання кольорів. Взагалі, чисто біле плаття дозволяє будь-які кольори в букеті. Зазвичай в таких невеликих букетиках не використовують більше 3-х видів (і відтінків) кольорів, але до цього можна додати листяні доповнення та гіпсофілу.

З флористичним оформленням залу. Якщо на столі або десь в приміщенні передбачаються інші букети, квіткові гірлянди, квіткова арка і т.д., то весільний букет нареченої обов'язково повинен бути витриманий з ними в єдиному стилі!

Із загальним колоритом весілля. Зараз це модно - задавати колірну спрямованість на весіллі: в інтер'єрі залу (скатертинах, шторах і т.д.), в дрес-коді для подруг нареченої і т.д. Це може бути, скажімо, «сезонний» колорит (салатний або рожевий навесні, золотисто-оранжевий восени, блакитно-синій взимку), або ви з майбутнім чоловіком можете вибрати імпонуючий вам особисто колір. Повторіть його в букеті!

Що ще врахувати, підбираючи букет нареченої на весілля?

Квіти в ньому не повинні володіти надто сильним ароматом, це може бути важко для самої нареченої або для оточуючих її гостей

Квіти в букеті повинні бути такими, які не в'януть швидко. Стійкими кольорами вважаються троянди, орхідеї. Звичайно, флористи користуються всякими хитрощами, щоб квіти довше зберігали вигляд - обприскують їх спеціальними розчинами і навіть поміщають букет в спеціальну «колбочку» -бутоньерку з вологим субстратом всередині.

Але є квіти, яким навіть це допомагає погано - наприклад, первоцвіти.

Іноді з положення виходять таким чином: заздалегідь замовляють кілька однакових букетів і замінюють їх по ходу свята.
Добре враховувати сезонність при підборі кольорів для букета - наприклад, якщо восени хризантеми в букеті нареченої доречні, то навесні - навряд чи.

А ще - сучасні наречені стали все частіше і частіше схилятися до вибору на користь штучного букета! Він точно не зів'яне (що особливо важливо у зв'язку з традицією довгого зберігання), його зручно кидати подружкам, а незвичайний hand-made букет з тканини, стрічок або паперу підкреслить творчу натуру нареченої!
завантаження...
 

Популярні аксесуари

Вибираємо весільні туфлі: фото та поради

Ще в дитинстві, вибираючи вбрання з маминого гардеробу, будь-яка дівчинка неодмінно приміряє туфлі. Як...

Вибираємо весільну нижню білизну

У будь-якої нареченої  до весілля виникає маса питань, що стосуються її зовнішнього вигляду. І...

Весільний букет

Здавна існує повір'я, що подаровані молодятам квіти пев­ною мірою визначають усе їхнє подальше життя....

Весільні прикраси

 Фата  Безумовно, найголовніший і тому самий перший аксесуар - це фата. При слові наречена...

Нижня білизна для нареченої

Нижня білизна одна з найголовніших частин весільного вбрання нареченої, а значить, вона повинна відрізнятися...

Аксесуари для нареченої

Фата Коли ви обираєте весільну сукню, треба відразу ж подумати і про фату. Адже...

Найкращі друзі дівчат - діаманти

 Діамант - королівський подарунок, але головне - правильно його вибрати, і тоді він подарує...

Вибираємо аксесуари ...

ФАТА Класичним елементом весільного вбрання є покривало (фата) — символ чистоти й цнотливості. Здавна...

Традиція кидати підв'язку на весіллі

Традиція кидати підв'язку нареченої на весіллі для багатьох може здатися не дуже привабливою, навіть...

Шпильки для волосся

Шпильок для волосся не може бути багато: по-перше, кожній жінці потрібно кілька різноманітних шпильок,...

Інтернет магазин