завантаження...

7 порад по світлу, або як вибрати люстру

Елементи освітлення - невід'ємна частина кожного інтер'єру. Люстра може як підкреслити неповторну індивідуальність кімнати, так і повністю зруйнувати концепцію інтер'єру.
Люстра створює в кімнаті індивідуальну атмосферу. Проте підібрати люстру не так просто. Різноманіття моделей і стилів цих освітлювальних предметів інтер'єру деколи може поставити вас в глухий кут. Багато, абсолютно гублячись, не знають, що є основоположним моментом при виборі люстри. У цій статті ви знайдете ключові поради щодо вибору стельових люстр для віталень залів, спалень і холів.

1. При виборі люстри необхідно врахувати основний тон інтер'єру кімнати

У світлих стін більше коефіцієнт відбиття світла, ніж у темних. У зв'язку з цим для світлих приміщень потрібні люстри з меншою потужністю, ніж для темних.

2. Враховуємо розміри кімнати 

Великі  люстры флористика  підходять для високих стель. Для низької кімнати краще вибрати стельові світильники. Ефектним декораторським прийомом є додаткове освітлення настільними або настінними світильниками особливо важливих частин інтер'єру: картин, дзеркал, штор.

Для просторих кімнатах виправдані великі люстри, оснащені диммерами, для того щоб залежно від настрою або потреб регулювати кількість світла, що випускається. На кухні люстру рекомендується розмістити над обіднім столом. А в невеликій кімнаті досить буде повісити скляну або кришталеву кулю.

3. Бувають підвісні і стельові люстри
 
Підвісні люстри, як правило, бувають з жорстким підвісом. Такі люстри зазвичай виглядають більш громіздко. Підвісна люстра більше підійде для великої кімнати з високою стелею. Для малометражних кімнат такі гротескні і габаритні люстри, звичайно, не підійдуть і будуть виглядати безглуздо.

Стельові люстри притискаються до стелі. Вони можуть бути виконані у вигляді невеликих плафонів або тарілок. Вони ідеальні для невеликих кімнат з невисокими стелями.

4. Матеріали та абажури

Традиційні люстри виготовляються зі скла, металу, пластмаси або дерева. Такі люстри довговічніші, ніж тканинні або паперові абажури, і чистяться, безумовно, легше. Проте і у абажурів є свої переваги. Вони легкі і створюють в кімнаті унікальну атмосферу затишку.

При підборі абажура основними моментами, на які слід звернути увагу, є колір, форма і розмір. Яскраве світло, приглушений кольоровим абажуром, забарвлює приміщення в м'які тони, а яскраве світло люстри, який заповнює все приміщення, іноді стомлює і може викликати роздратування.

5. Колір, світло, розмір

Зеленуваті тони діють заспокійливо, сині відтінки володіють нейтральним характером, червоні - злегка дратівливим, а жовті практично не змінюють характеру висвітлення. Природно, в основних житлових кімнатах доцільно повісити абажури жовтого, зеленуватого або оранжевого відтінків. Абажур синіх тонів більше підійде для спальні.

Розмір абажура підбирається залежно від площі кімнати. Для просторих кімнат, природно, підійдуть великі абажури. Маленьку кімнату великий абажур може «задавити», і вона буде здаватися ще менше. Необхідно також пам'ятати, що шовковий абажур на каркасі підійде не до кожної кімнати квартири.

6. Визначаємося з типом лампочок

На сьогоднішній день в сучасних люстрах може використовуватися кілька їх видів. Звичний варіант - це лампи розжарювання, проте їх активно витісняють більш сучасні та яскраві джерела світла. Перевагою даних ламп є те, що вони створюють м'який і теплий потік світла. До мінусів можна віднести низький відсоток ККД. Такі лампочки володіють високою температурою нагріву, тому якщо у люстри є деталі з пластмаси або паперу, то вони можуть почати плавитися, і це призведе до деформації.

Інший тип ламп - галогенні. Такі лампи на люстрах використовуються вкрай рідко. В основному їх застосовують в ліхтарях, а також точкових світильниках.

Третій тип лампочок - люмінесцентні. Вони більш популярні. Їх гідність - високий ККД. Головний недолік - вони випускають білий холодне світло. Люстри з такими лампами виправдані в кімнатах, де необхідний дуже хороший і яскравий рівень освітленості, наприклад на кухні.

7. У кожній з кімнат не обійтися без комбінованого освітлення

Це говорить про те, що крім люстри також варто придбати торшер, настільну лампу, бра. Люстра кріпиться до стелі в центральній частині кімнати, а торшер доповнює її і встановлюється в кутку, поруч з письмовим столом, журнальним столиком, щоб забезпечити оптимальний рівень освітленості в певних частинах кімнати.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...