завантаження...

Архітектура - основи, як народжуються будинку


Архітектура є не просто прикладною дисципліною. Це свого роду один з напрямків мистецтва, причому як сучасного, так і минулих століть. Вона вирішує різні соціальні і естетичні завдання за допомогою проектування і будівництва всіляких споруд. У повсякденному житті архітектура оточує нас всюди в будівлях житлових будинків, церковних спорудах, музеях та інших будівлях, де є цікава отделка. Ми давно звикли до даного факту, і рідко звертає увагу на те, як саме виглядає та чи інша будова.

Поняття "архітектура" з'явилося дуже давно. Придумали його древні греки. У перекладі воно звучить як "мистецтво будувати будинки, прикрашати їх". В даний час в архітектурі є кілька галузей - містобудування, ландшафтний дизайн та проектування інтер'єрів.

Архітектура має кілька стилів. Причому з розвитком тієї чи іншої епохи дані стилі зведення будівель постійно змінювалися. Зараз, дивлячись на ту чи іншу споруду, можна визначити, до якого стилю вона відноситься, і в який час вона була зведена. Дану градацію прийнято називати "стилем епохи". До таких стилів відносяться - антична і романська архітектура, готика, епоха відродження, бароко, рококо, ренесанс, класицизм та інші. Серед сучасних напрямків архітектури можна виділити модерн, модернізм і постмодернізм, конструктивізм, хай-тек і деконструктивізм. Багато такі будівлі створюються завдяки новим технологіям у виробництві металоконструкцій.

Всі вищевказані стилі не просто володіють певними деталями, властивими тільки їм, вони охоплюють різні галузі культури і мистецтва, є відображенням того чи іншого часу. Наприклад, з середини 12-го до середини 13-го століть у Європі царює Романський стиль архітектури. Людство в той час не володіло особливими знаннями в будівлі споруд, архітектори не застосовували складних форм і матеріалів. Так і не потрібно це було. Споруди носили суто практичний характер - для проживання, зберігання предметів, утримання тварин і т. д. Саме тому всі будівлі, побудовані в романському стилі, мають прості і лаконічні форми.

Далі людство починає розвиватися духовно. Люди починають цінувати не лише мирську їжу, але і шукають поживи для розуму. Вони починають шукати красу в звичайних речах. Архітектурні форми стають все більш складними, при споруді будівель починають використовувати більшу кількість різноманітних матеріалів. Пізніше архітектори починають застосовувати ще й інші напрямки в мистецтві для споруди споруд. На будівлях починають з'являтися барельєфи, фрески, що зображують сцени з життя звичайних людей або з церковного життя. Архітектура змішується з живописом, літературою. Будівлі перестають бути просто будинками, вони стають творами мистецтва.

В даний час, коли архітектура має велику історію і безліч варіантів напрямків, архітектор може звести будь-яку споруду, яка тільки знадобитися. У нашому столітті переваги віддаються геометричним формам і скошеним кутах, благо це дозволяють сучасні технології зведення будівель. Так металеві конструкції можуть створити самі складні форми. Саме такі будівлі вважаються найбільш красивими і незвичайними. Однак власники приватних будинків все-таки воліють звертатися до стилів минулих епох, цінуючи їхню красу і привабливість.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...