завантаження...

Безпечний дім для малюка: вибираємо матеріали для ремонту та прибирання


У перший рік життя немовля проводить більшу частину свого часу в квартирі або будинку. Дотримуйтеся кількох простих правил, які дозволять тримати дитину далеко від численних джерел хімічного забруднення.

Чи знаєте ви, що 80% контактів з отруйними речовинами відбувається всередині вашого будинку? Засоби для просочення дерева, ДСП або плити з деревних відходів, вироблені із застосуванням полімерів і клею (до складу яких входить формальдегід): більшість отруйних речовин потрапляє в наш організм через будівельні матеріали, використовувані для зовнішньої або внутрішньої обробки.

Не переживайте: ми не пропонуємо вам перед народженням малюка провести повний ремонт будинку. Хоча сьогодні легше, в тому числі і через інтернет, знайти гідні дитячі меблі з екологічно чистих матеріалів. Правда, треба зауважити, що такі меблі коштують досить дорого. Якщо ви вирішите придбати такі меблі (ліжко, крісло), вибирайте моделі-трансформери: вони прослужать вам набагато довше і тим самим виправдають вкладені кошти.

У магазинах уважно вивчайте етикетки на товарах. На вторинному ринку вибирайте старі меблі з масиву: ви зможете подарувати їм нове життя, скориставшись фарбами марок «А» і «Б», до складу яких не входять токсичні речовини.

Вибирайте підлогове покриття з натуральних матеріалів (дерев'яний паркет, кахель або натуральний лінолеум) замість килимів і килимового покриття: вони є основним джерелом пилу в будинку. Якщо ви будуєте або ремонтуєте будинок, вибирайте традиційні місцеві будівельні матеріали (граніт, солому, черепицю, шурупы по бетону, глиносолому) і природні ефективні та безпечні ізоляційні матеріали (коноплю, шерсть і деревне волокно, целюлозну вату, пробку, овечу вовну, лавандову солому, льон).

Щоб очистити приміщення в будинку і якнайкраще захистити малюка, регулярно пилососьте килими та килимові покриття. Провітрюйте кімнати протягом не менше ніж чверті години по два рази на день.

Вибирайте екологічні засоби для прибирання: виключіть рідкі очисники, освіжувачі повітря, хлор, інсектициди, антибактеріальні засоби та аерозолі. Використовуйте органічні засоби: питну соду, білий оцет. Лимонний сік ідеальний для знежирення і відбілювання!

Деякі ефірні масла - лимон, сосна звичайна, лаванда широколиста, чайне дерево - мають сильну бактерицидну і фунгіцидну дію і до того ж надають вашим засобам для прибирання приємний аромат. Досить додати кілька крапель олії у флакон з рідким милом або з водою, змішаною з оцтом.

Рослини не тільки створюють у вашому будинку затишну атмосферу - деякі з них володіють сильним оздоровлюючим ефектом. Серед кімнатних рослин, ефективно борються з небезпечними випарами і запахами, назвемо гербери, карликову пальму і бостонську папороть: це ваші зелені союзники, вони поглинають формальдегід, який міститься у фарбах, клеї та ізоляційних матеріалах. Бамбукова пальма краще інших рослин вбирає бензол, що міститься в отдушках, фарбі або синтетичних миючих засобах. У свою чергу рапіс чудово бореться з нашатирним спиртом, який у значних кількостях містять традиційні миючі засоби.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...