завантаження...

Кризи сімейного життя: як їх подолати?

  
Будь-яка, навіть сама любляча сім'я, протягом свого спільного життя проходить ряд криз. Криза це цілком нормальне явище і настає вона незалежно від ваших бажань і почуттів. А якщо  їй не можна запобігти, то до неї можна підготуватися і пережити з мінімальними, для вашої родини, втратами.

Отже, всі кризи сімейного життя можна поділити на дві великі групи:

1. Криза розвитку сімейної пари - пов'язана з певними стадіями, які рано чи пізно проходить кожна родина. Це вступ у шлюб, народження первістка, дорослішання дітей.

2. Ситуативна криза - пов'язана з негативними соціальними ситуаціями, такими як хвороба, втрата роботи одного з подружжя, розлучення, зрада.

До ознак, що свідчать про настання кризи можна віднести:

1. Відсутність бажання інтимної близькості з чоловіком (жінкою).

2. Подружжя не можуть дійти спільної думки з приводу вирішення будь-яких сімейних питань.

3. Відсутні загальні теми для розмови, перебуваючи поруч з чоловіком (дружиною) ви відчуваєте себе самотньо.

4. Слова і вчинки вашої половини викликають роздратування.

5. Вам здається, що почуття пройшли і крім негативу ви до свого обранця (-ці) нічого не відчуваєте.

6. Відсутнє бажання ділитися своїми проблемами або радощами.

Помітивши ці ознаки, не поспішайте думати про розлучення і розбиратися хто правий, хто винен? В даному випадку винних немає, а щоб вийти з кризи, не втративши любов і довіру, давайте розглянемо їх більш докладно.

1. Криза першого року життя

Пов'язанf з так званbv притиранням характерів. Це дуже складний період, що вимагає терпіння і здатності йти на компроміси. Щоб перебудувати свій «холостяцький» стиль життя, потрібен час. Багато стикаються з побутовими проблемами, розподілом обов'язків, адаптуються до нових ролей - чоловіка і дружини. Постарайтеся бути уважними один до одного, допомагайте, підтримуйте, вчіться домовлятися, проводьте разом час, і ця криза пройде для вас непомітно.

 2. Криза 3-5 років

Як правило, цей період пов'язаний з появою в сім'ї малюка. Пара тільки звиклася з тим, що вони чоловік і дружина, а тепер вони стали ще мамою і татом. Накладення таких соціальних ролей і породжує нерозуміння, ревнощі, конфлікти. Намагайтеся розмежовувати ці ролі. Вдень ви люблячі батьки, а ввечері і вночі пристрасна, закохана пара. Влаштовуйте собі іноді вільний вечір, який ви проведете тільки вдвох. Не забувайте, що ставши батьками, ви не перестали бути подружжям. На цьому етапі закоханість переходить у більш зріле почуття.

 3. Криза 5-7 років

На восьмий рік шлюбу здається, що ви знаєте один про одного все, не залишилося ніяких таємниць і секретів. Налагодився побут, побудована кар'єра. Настає психологічна втома один від одного. Вам хочеться нових відчуттів, вражень і багатьох ця одноманітність штовхає на зраду. Багато пар інтуїтивно в цей період народжують ще одну дитину або заводять собаку, створюють спільний бізнес - детальніше про ідеї для бізнесу можете прочитати на сайті  http://rarf.ru/. Загалом, створюють те, що їх би об'єднувало. Але є ще один вихід, дайте один одному трохи свободи. Зустрічайтеся з друзями, запишіться у спортивну секцію, проведіть відпустку окремо (якщо ви дійсно хочете просто відпочити, а не шукайте романи на стороні).

 4. Криза після 20 років шлюбу

Тут накладається ще вікова криза 40 років. І, на жаль, багато хто її не витримує. Діти виростають і створюють власну сім'ю, і подружжя знову залишаються один з одним. Чоловіки, щоб відчути себе ще «молодими», задивляються на молодих дівчат. А жінки перестають за собою стежити і впадають у відчай. Загальним справою, яка на даному етапі об'єднає пару, може стати - любов до онуків, спільна подорож, будівництво заміського будинку.

Будь-яка криза це перевірка для ваших стосунків, пройшовши її ваша сім'я стане тільки міцнішою і щасливішою. Неоціненну допомогу при проходженні важких етапів сімейного життя надають психологи, що допомагає пройти ці кризи швидко і продуктивно.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...