завантаження...

Поради при виборі пластикових вікон


Як же все-таки не помилитися з вибором?
Головне - ви повинні чітко вирішити, яку роль відіграватиме те чи інше вікно, хто і як буде ним користуватися, що ви розраховуєте отримати після його встановлення. Варто відзначити, що ринок вікон є висококонкурентним і усталеним. Ціни на пластикові вікна утворюють 3 основні компоненти: профіль, склопакет і фурнітура. Ну, а далі ці базові елементи доповнюються підвіконням, відливом, укосами і москітною сіткою. Про все це ми зараз і розповімо.


Вибір віконного профілю

Саме він є основною частиною, і він же визначає головні характеристики вікна, у тому числі його зовнішній вигляд і термін служби. Він грає роль несучої конструкції і являє собою порожнисту пластикову форму складної структури з перемичками, повітряними камерами, водовідвідними каналами і ущільнювачами. Для додаткової жорсткості у пластикового профілю є внутрішній металевий каркас. При виборі обов'язково звертайте увагу на число камер: чим їх більше - тим він тепліший, тихіший, товщий і жорсткіший. Наприклад, якщо Ваше вікно виходить на  дорогу, трамвайні колії, залізну дорогу або перебуває на вітряній стороні, то тут краще використовувати 5- або 6-камерний профіль. Якщо ж на засклений балкон, то достатньо буде 3-камерного.

Вибір стулок

Основні параметри, звичайно ж - число стулок і їх конфігурація. Це прямо впливає на вартість вікна ПВХ: чим опцій більше, тим вікно дорожче. Тому в пластикових вікнах зустрічаються різні комбінації стулок. Так, можна робити половину «глухий», а половину - стулкою. Це дозволяє без проблем мити вікно, при цьому ви не переплачуєте за другу стулку. Класифікація за способом відкриття в залежності від використовуваної фурнітури:

    
- Поворотні - з поворотом стулки навколо вертикальної крайньої осі;
    
- Відкидні - вікно відкривається горизонтально, утворюючи щілину для провітрювання;
    
- Поворотно-відкидні - поєднання перших двох способів відкривання;

Вибір склопакета

Склопакет є герметичною конструкцією з декількох стекол, розташованих на відстані один від одного. Простір між ними називається камерою і заповнюється спеціальним газом або висушеним повітрям. Роздільниками для стекол служать спеціальні рамки з пластику або алюмінію. Переважно вибирати пластиковий роздільник, так як в цьому випадку вікно стає "теплішим". Існують такі різновиди:

    
- Стандартний однокамерний. Його ширина 24 мм, складається з 2 стекол. Їх зазвичай ставлять в неопалюваних приміщеннях, а також у тому випадку, якщо вікно або двері виходить на засклену лоджію;
    
- Стандартний двокамерний склопакет. Ширина 32 мм, він включає 3 скла. Цей вид найпопулярніший і застосовується найчастіше, тому що має гарну шумо-і теплоізоляцією і доступною ціною;
    
- Енергозберігаючий. У складі такого склопакета коштує мінімум одне енергозберігаюче скло зі спеціальним срібним шаром. Воно працює як дзеркало: відображає тепло і не дає йому виходити з приміщення. Тепловтрати при цьому знижуються майже в 2 рази;
    
- Шумозахисні. Ця якість досягається застосуванням стекол різної товщини, різним міжскляному відстанню, а також використанням спеціальних шумозахисних стекол.

Природно ці види можна комбінувати між собою.

Вибір фурнітури

Це сама непомітна, але дуже важлива складова, яка відповідає за всю механіку. І якщо фурнітура підвела, то, якими б якісними не були склопакет і профіль, стулки незабаром почнуть провисати, з'являться складності з відкриттям і закриванням, а також багато інших «радощів». У сучасному ПВХ-вікні механізми фурнітури знаходяться по всьому периметру стулки. І якщо вона якісна, то ви її практично не помічаєте: вікно «слухається» вас з першого разу, без зусиль відкривається, закривається і приймає потрібне положення для провітрювання. Вона ж відповідає за те, наскільки щільно стулка вікна прилягає до рами. При цьому хороша фурнітура розрахована мінімум на 10 тисяч циклів відкривання-закривання. Деякі провідні виробники межею називають 60 тисяч циклів! Вибирайте фурнітуру правильно:

    
- На кухні використовуйте поворотно-відкидний механізм відкривання. Так ви в будь-який час можете провітрити  кухню, відкривши вікно за пару секунд і не прибираючи нічого з підвіконня;
    
- У спальні рекомендуємо передбачити гребінку або щілинне провітрювання. Це дозволяє наповнити кімнату свіжим повітрям, при цьому не запустити всередину холод і не створити протяг;
    
- В дитячій кімнаті зверніть увагу на те, щоб ручка була з ключем або спеціальним дитячим замком. Тоді дитина не зможе нічого зробити без вашого відома.

Вибір підвіконня

Підвіконня біля пластикового вікна може бути будь-яким. Наприклад, дерев'яним, пластиковим або кам'яним. Єдине - кожен тип підвіконня вимагає відповідного догляду, інакше прослужить він недовго. Описавши основні складові, перейдемо до найбільш поширених домислів і помилок.

Вартість вікон ПВХ

Погодьтеся, гарне вікно коштує не три копійки. Але це цілком прийнятні гроші, а не ті захмарні цифри, які просили в 90-ті. Крім того, дерев'яні вікна з аналогічними характеристиками і якістю обійдуться помітно дорожче. При цьому пам'ятайте, що ринок давно сформувався і є висококонкурентним. Тому якщо хтось відразу пропонує вам знижку 30%, то варто насторожитися і задуматися: на чому тут заощадив виробник і де підступ? Якщо говорити про співвідношення ціна / якість, тут пластикових вікон немає конкурентів. Купить  пластиковые окна  кращий варіант, що підтверджують дані статистики. Не дарма ж в Європі близько 45% всіх вікон - пластикові. На частку дерев'яних вікон припадає 30%, алюмінієвих - 25%. Що ж до вибору між тими чи іншими вікнами, то це скоріше справа вашого смаку і бюджету. Поява конденсату на вікнах - абсолютно нормальне явище. Він утворюється на вікнах з будь-якого матеріалу через різницю температур всередині і зовні приміщення. Щоб позбутися його, просто провітріть приміщення.

Зміна кольору

Якісний профіль не жовтіє. При його виробництві використовуються спеціальні добавки, які забезпечують білосніжний колір рами протягом усього терміну служби вікна. Чому не вакуум? Тому що в цьому випадку склj просто б лопнулj через атмосфернbq тиск. Усередині склопакета - осушене повітря або спеціальний газ, який запобігає утворенню конденсату усередині склопакета.

Сезонність

Встановлювати пластикове вікно можна в будь-який час року. Може бути, років 15 тому вважалося інакше, але сучасні технології та матеріали дозволяють монтаж без жодних негативних наслідків.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...