завантаження...

Путівник Ліваном (Ліванська Республіка)

Путівник Ліваном (Ліванська Республіка)Факти та статистика

Місце знаходження: Середній Схід, межує з Середземним морем, між Ізраїлем і Сирією.

Столиця: Бейрут.

Кордони: Ізраїль 79 км, Сирія 375 км.

Населення: 5,882,562 (2014 рік).

Етнічний склад: араби 95%, вірмени 4%, інші 1% примітка: багато християнських ліванів не ідентифікують себе як арабів, але як нащадків стародавніх ханаанеян і вважають за краще називатись фінікійцями.

Релігія: мусульмани 59.7% (Shia, Sunni, Druze, Isma'ilite, Alawite or Nusayri), християни 39% (Маронітська католицька церква, Грецька православна, Мелкітська католицька, Вірменська православна, Сирійська католицька, Вірменська католицька, Сирійська православна, Римо-католицька, Халдейська, Ассірійська, Коптська, Протестантська церкви), інші 1.3%: 17 визнаних релігійних сект.

Мова у Лівані

У статті 11 Конституції Ліванської республіки зазначається, що "арабська мова є офіційною національною мовою. Закон визначає випадки, коли французька мова може бути використана".

Більшість ліванських людей вільно говорять арабською, а також французькою або англійською мовами. Більш того, ліванський народ вірменського чи грецького походження також вільно говорить вірменською чи грецькою. Також у вживанні є курдські, на яких говорять деякі курдські меншини в Лівані, і сирійські - сирійськими меншинами. Інші мови включають черкеську, на якій говорять 50 000, тигрінья (30 000), сингальські (25 000), турецьку(10 000), азербайджанську (13 000), польську (5 000), російську та румунську (разом 10 000 мовців) та туркменську (8 000 мовців).

Культура та суспільство Лівану

Народ

У Ліванській республіці не було перепису населення з 1932 року, до його формування як незалежної нації. Це пов'язано з політичними наслідками, які можуть мати суттєвий вплив на зміну динаміки населення. Населення, як правило, розглядається з точки зору релігії.

Преважними відмінностями між людьми є ті, що існують між мусульманськими та християнськими сектами. Частка кожного з них є політично чутливою, тому оцінки різних джерел значно відрізняються. Відомо, що 90% населення є міським, а не сільським.

Релігія(ї)

Ліванська республіка є релігійною сумішшю і це, в кінцевому рахунку, було причиною соціальної та тривалої, цивільної напруженості. Уряд офіційно визнає 18 релігійних сект християнства, ісламу та іудаїзму.

Релігійні розбіжності втілюються в уряді та політиці. Християнам гарантується 50% місць у парламенті. Президент завжди християнин, а прем'єр-міністр і спікер Палати є мусульманами. Друзи отримують 8 місць у парламенті. Уряд стверджує, що ця система перешкоджає одній громаді отримати перевагу над іншими.

Релігія впливає майже на всі сфери культури. Сімейні закони, такі як розлучення, розлука(відлучання), опіка над дітьми та спадщина, розглядаються в релігійних судах, і для всіх громадян не існує єдиної системи.

Лояльність до групи

Ім'я і честь людини - це її найцінніша власність. Це поширюється і на сім'ю та ширшу групу. Тому поведінка окремих членів сім'ї розглядається як пряма відповідальність всієї родини. Для ліванців важливо зберегти свою гідність, честь і репутацію.

Ліванці прагнуть уникнути того, щоб інша людина викликала негативний суспільний резонанс. Це видно, коли вони погоджуються виконувати послугу друзям, щоб підтримати честь цього друга, навіть якщо вони знають, що вони не будуть робити те, про що їх просять.

Привітні люди

Ліванці пишаються своєю традицією гостинності. Це культура, де вважається за честь приймати гостя у своєму домі. Не слід дивуватися про досить швидке запрошення на обід.

Гостям, зазвичай, негайно подають чай або каву. Хороші манери диктують, що такі пропозиції приймаються; ніколи не відхиляйте таку пропозицію, оскільки це може розглядатися як образа.

Звичаї та етикет у Лівані

Вітання людей

 • Привітання в Лівані - це цікаве поєднання французької та мусульманської / арабської культур.
 • Тепла і привітна посмішка, що супроводжується рукостисканням зі словами «Marhaba» (Ласкаво просимо/Вітаю) – це привітання, яке не нанесе ніяких образ.
 • Ви побачите привітання близьких друзів трьома поцілунками у щоку, як і у французькому стилі.
 • Приділіть час, коли вітаєте людину і запитайте про її сім`ю, здоров`я, тощо.
 • Якщо чоловік вітає жінку-мусульманку, ви можете виявити, що деякі не хочуть тиснути руки; найкраще подивитися, чи простягнули руку.

Етикет подарунків

 • Подарунки є невід'ємною частиною культури і не лише для днів народження та особливих випадків.
 • Подарунки даруються у разі прихильності, коли хтось повертається із закордонної подорожі, чи за бажанням.
 • Вартість подарунка не настільки важлива, як те, що сам подарунок виражає - дружбу.
 • Якщо вас запросили до Ліванського дому, варто пам’ятати, що зазвичай приносять квіти.
 • Якщо ви запрошенні на обід, ви можете принести солодощі або кондитерські вироби.
 • Якщо ви відвідуєте мусульманську родину, краще сказати, що подарунок для господаря дому, а не для господині.
 • Алкогольні напої, як подарунки, вітаються у багатьох колах.
 • Хоча мусульмани взагалі не вживають алкоголю.
 • Невеликий подарунок, такий як солодощі для дітей, завжди приємний.
 • Подарунки пропонуються правою рукою або обома руками. Краще не пропонувати подарунок лівою рукою.

Етикет прийому їжі

Якщо вас запросили на вечерю до Ліванського дому:

 • Одягайтесь гарно.
 • Уникайте делікатних тем у розмові, таких як, політика, релігія чи громадянська війна доки ви не дізнаєтесь, що господарям комфортно говорити про це.
 • Вітайте старших першими.
 • Ліванські правила поведінки за столом є відносно формальними.
 • Зачекайте доки вам не запропонують сісти.
 • Манери за столом є континентальними, тобто потрібно тримати виделку у лівій руці, а ніж у правій під час їжі.
 • Вам буде запропоновано спробувати всі страви за столом.
 • Очікуйте, що вам запропонують другу або третю порцію. Найкраще їсти менше при першій порції, тоді друга стає можливою. Це вказує господарям, що ви насолоджуєтесь їжею і про вас по турбувались.

Діловий етикет та протокол

Зустрічі та вітання

 • Ліванці можуть бути дещо формальними у своїх ділових стосунках. У той же час вони прагнути бути гостинними і щедрими, милі господарями.
 • При привітанні не слід квапитись. Важливо приділити час для обміну світськими люб’язностями протягом привітання.
 • Найпоширенішим привітанням у бізнесі є рукостискання з прямим поглядом.
 • Рукостискання може бути тривалішим ніж у Західних країнах.
 • Дуже релігійні мусульмани можуть не потиснути руку у зв’язку із статтю. У таких випадках, іноземні ділові люди просто повинні кивнути головою, як спосіб вітання.
 • Якщо хтось представився з титулом, використовуйте титул коли вітаєтесь з ним. Якщо титул говориться арабською, він додається до імені. Якщо титул на англійській або французькій мовах, він додається до прізвища. Обмін візитками проходить без будь-якого офіційного ритуалу. Це добре, якщо одна сторона вашої візитки буде перекладена французькою або арабською. Подавайте та отримуйте візитні картки двома руками або правою рукою.

Діловий етикет Лівану

Стиль спілкування

 • Ліванці дуже чутливі. Прямий зоровий контакт із великим фізичним контактом є основою комунікації у Лівані. Якщо ви родом із культури де зоровий контакт не такий прямий і не настільки поширений, це може спричинити незручність. Намагайтесь не переривати погляд оскільки це виражає довіру, щирість і чесність. Однак, цікаво, що ситуація змінюється, коли мова йде про старших, де тривалий прямий контакт зі шкірою вважається грубим і зухвалим.
 • Ліванці мають непрямий і неконфронтаційний стиль спілкування, який пов'язаний з необхідністю збереження особистої честі. Вони сильно покладаються на контекст, щоб пояснити основне значення їхніх слів. Від слухача очікується, розуміння того, що вони намагаються сказати. Невербальні сигнали та мова тіла є важливими для вивчення, тому ви можете більш повно зрозуміти відповіді, які вам дають.
 • Здебільшого ліванці намагаються не втратити своїх тем самоконтролю публічно, оскільки така поведінка демонструє слабкість характеру.
 • Вони прагнуть бути ввічливими і чекати подібної поведінки від інших.
 • Проте, якщо вони вважають, що їхня честь була зачеплена або що їх особистість була поставлена під сумнів, вони повисять свій голос і застосують широкі рухи намагаючись відстояти свою честь.

Ділові зустрічі

 • Бізнес-культура в Лівані багатогранна, а також швидко змінюється. Країна прагне до іноземних інвестицій, і багато компаній прийняли західний підхід до бізнесу. У той же час, менші компанії можуть зберігати багато аспектів Близького Сходу для своєї ділової культури. Пунктуальність, як правило, очікується для ділових зустрічей.
 • Зустрічі зазвичай починаються з пропозиції чаю або кави. Під час попивання кави або чаю, важливо зайнятись легкою бесідою. Це важливо для встановлення взаєморозуміння та довіри.
 • Зустрічі не обов'язково приватні. Ліванці мають тенденцію до політики відкритих дверей, а це означає, що люди можуть входити і виходити, можливі відповіді на телефонний дзвінок, або офіціант може приймати замовлення на напій. Краще за все бути готовим до постійних втручань.
 • Зустрічі, як правило, проводяться французькою, арабською та англійською мовами. Як правило, гарною ідеєю буде запитати, якою мовою буде проводитися зустріч, перш ніж приїхати. Можливо, ви захочете взяти на роботу свого власного перекладача.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...