завантаження...

Віддаємо дитину у закордонну школу

закордонна школаНезважаючи на те, що більшість українців як і раніше впевнені, що вітчизняна освіта - найкраща у світі, в зарубіжних школах все частіше можна зустріти дітей з характерним нашим акцентом.

Вибираємо школу

Якщо ви все-таки зважилися віддати своє чадо на навчання за кордон, перед вами постане нездоланна, на перший погляд, проблема - вибрати школу. Інтернет буквально кишить оголошеннями про набори у приватні пансіони Швейцарії, Великобританії та Польщі. 

Однак, ознайомившись з цими сайтами, можна зрозуміти лише, що заклади ці дуже хороші і традиції там древні. Але відповіді на питання, чи стане в нагоді навчання тут вашій дитині, ви не знайдете. Тому самостійно підібрати школу - значить витратити багато часу і сил. Значно простіше звернутися до знайомих, які вже відправляли своїх дітей вчитися за кордон. Якщо таких немає, вам допоможуть численні турфірми, що мають в тому числі і послуги в галузі навчання за кордоном. Можна звернутися і в компанію-консультант з освітніх програм. У будь-якому випадку, подумайте, чи переживете ви і ваша дитина довгу розлуку. Може бути краще віддати його в престижну школу в Україні, де, до речі, заняття теж ведуться на іноземних мовах американцями, німцями і французами?

Розвідка боєм

Перед від'їздом дитини на навчання, перевірте її вміння приживатися в середовищі своїх однолітків із зарубіжних країн. Для цього відправте її в одну з численних літніх освітніх поїздок.

Дітям восьми - одинадцяти років підходять програми тривалістю не більше двох тижнів. За цей короткий термін дитина, як не дивно для дорослого, набуває достатню для більш тривалих поїздок розмовну практику. Підліткам 12 - 16 років варто з'їздити за кордон вже на чотири - шість тижнів. Літні програми в різних країнах і школах відрізняються незначно. З ранку - мовна підготовка. Ті, хто володіє мовою на достатньому рівні, відвідують уроки. Після обіду хлопці ходять на екскурсії, а вечорами - займаються спортом і домашніми завданнями, рідше - танцюють.

Ну а 15-18-річним дівчатам та молодим людям вже можна вирушати за кордон за обмінним програмам різної тривалості і вартості. В платні програми потрапити значно легше. Однак для цього треба бути готовим заплатити до 8 тис. $ в рік.

Англійські школи

Британія охоче приймає на навчання іноземців, в тому числі і маленьких українців. Вчиться доведеться протягом 13 років. Освіта в Англії - щаденна. Початкова школа, в яку надходять п'ятирічні малюки, на перших порах мало чим відрізняється від нашого дитячого саду. Справжнє навчання починається у 12 років, з переходом у середню школу. На цьому ступені школярі вивчають дев'ять - десять дисциплін, за якими складають іспити на сертифікат про середню освіту GCSE (General Certificate of Secondary Education). На цьому навчання в загальному-то може і закінчитися, якщо в учня немає бажання вступити до престижного університету. Для цього необхідно відучитися ще два роки (з 16 до 18 років), вивчити три основні предмета (залежно від спеціальності) і отримати GCE A-level (General Certificate of Education Advanced Level).

Вибрати приватну школу у Великобританії складно. По-перше, тому що їх більше 2500, по-друге, майже всі вони мають багату історію, а, по-третє ... багато наших батьків не готові до спартанських умов англійських шкіл, де строгість і аскетизм - головні принципи навчання. А дарма - незважаючи на скромні умови проживання, тут можна знайти стільки можливостей для занять спортом, мистецтвом і наукою.

Школи Ірландії і Шотландії

Ірландія зберегла традиції класичної, європейської освіти. Система навчання приблизно така ж, як і в Англії. Початкова школа з 5 років, потім середня, яка ділиться на два ступені: Junior Cycle (12-15 років) і Senior Cycle (16-18 років). Перший ступінь закінчується іспитами на Junior Certificate. Між молодшими і старшими ступенями середньої школи існує "перехідний рік" (Transition Year): учні готуються перейти в старшу середню школу, обирають предмети, які вивчають останні 2 роки. У розкладі перехідного року заняття поєднуються з великою кількістю дискусій і практикою в різних установах, коли школярі визначаються у виборі своєї майбутньої професії. Протягом двох останніх років вивчаються як мінімум 6 предметів, два з яких (англійська та математика) обов'язкові. Решта предмети вибирають за бажанням зі списку, запропонованою школою. Після закінчення учні отримують Leaving Certificate, на підставі якого зараховуються до університетів.

Шотландці займають лідируюче положення в Європі за кількістю випускників вищих навчальних закладів. Школи цієї країни націлені на підготовку учня до вузу. Шотландські школярі в 12 років переходять з початкової школи в середню. У 15 років вони складають іспити на сертифікат про середню освіту - Scottish Certificate of Education (SCE Standart Grade). Для того щоб отримати сертифікат вищого ступеня (Higher Grade), треба провчитися ще один рік і здати іспити з 5-6 предметів. Щоб продовжити навчання в інших частинах Сполученого Королівства, необхідно закінчити "шостий рік" школи (sixth year). Тоді школяр отримає Scottish Certificate of Sixth Year Studies (SCSYS), який еквівалентний GCE А-level в Англії і Leaving Certificate в Ірландії.

Німеччина: навчання в Schule

На отримання середньої освіти в Німеччині йде 13 років. Після початкової школи дитина переходить в одну з трьох типів шкіл: основну, реальну або гімназію. Якісна освіта дається в гімназії. Під час навчання діти набувають широкі знання в природних науках та іноземними мовами, які дають їм можливість вступити до університету. Тринадцятий клас завершується підсумковими іспитами з чотирьох предметів та одержанням Abitur-атестата, за підсумками якого зараховують до університету. Abitur є еквівалентом англійської А-level, ірландському Leaving Certificate і шотландському SCSYS. Закінчивши німецьку середню школу, можна отримати безкоштовно вищу освіту в будь-якому університеті Німеччини.

В установах середньої освіти Німеччини навчається не так багато наших співвітчизників. Справа тут, природно, у мові. Однак, якщо ваша сім'я планує в перспективі переселитися в німецькомовну країну, то кращого місця навчання вашої дитини не знайти - навчальні заклади Австрії, Люксембургу та Ліхтенштейну не охоче приймають іноземців. 

Також не можна забувати про Польщу, де напевне, навчаються найбільше наших співвітчизників. Якщо вас цікавить бакалаврат в Польщі, то рекомедуємо скористатись новою освітньою програмою "Європейська освіта".

завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...