завантаження...

Як правильно вибрати домашнього улюбленця для дітей?Домашні улюбленці завжди приносять в будинок велику радість. А крім цього будь-яка тваринка навчає своїх господарів дисципліні і розвиває почуття занепокоєння і турботи про когось. Це відмінно виховує маленьких дітей і прищеплює їм почуття відповідальності.
Домашні вихованці завжди проявляють до свого господаря щирі почуття, які просто неможливо підробити. Домашні улюбленці будуть любити своїх господарів незважаючи ні на що. Навіть якщо в сім'ї або на роботі неприємності, поганий настрій або фінансові труднощі, домашня тварина підійде, подивиться люблячими очима - і всі проблеми відступають.

Господар у свою чергу повинен відплачувати тим же. Над цим питанням потрібно дуже ретельно і виважено подумати. Найчастіше тварини в будинку з'являються тільки завдяки дітям. Вони попросили маленького, пухнастого і грайливого дружка, от і придбали ви такого. А особливо, якщо це стосується вуличних кошенят або цуценят, адже тільки у вас таке добре серце і не залишати ж маленьке пухнасте диво на вулиці в дощ або заметіль. Краще принести додому, погодувати і відігріти.

І лише з часом ви починаєте усвідомлювати те, що, можливо, дії по відношенню до тваринки були спонтанні, а зараз у вас просто не вистачає сил і часу приділяти їй необхідну увагу, піклуватися і любити належним чином. Про що ж слід думати в першу чергу перед тим, як заводити улюбленця? А поміркувати потрібно над наступними речами:

- Наскільки ваша робота дозволяє мати тварину, щоб той цілими днями не голодувала;

- Якщо робота нецілодобова, то слід вирішити, яку саме тварину можна завести.

Якщо ви хочете придбати собаку, то потрібно розуміти, що у вас повинна бути максимальна прив'язка до будинку. А от з черепашками, хом'яками, рибками, щурами, пташками ситуація складається простіше. Але, тим не менш, найчастіше сім'ї заводять саме собаку.

У випадку, коли основним агітатором з придбання маленького друга виступає дитина, то для початку необхідно відвідати алерголога, адже у багатьох дітей може бути алергія на шерсть, а батьки про це навіть не підозрюють. Якщо лікар визначив, що все нормально, то потрібно обміркувати, де вихованець буде жити, підібрати йому відповідне і зручне містечко. Варто враховувати розміри собаки залежно від породи. Для собаки повинні бути недоторканними обідній стіл, ліжко або стільчик для годування малюка. А дитині потрібно пояснити, що собачки ходять в туалет на вулицю. Вставати треба дуже рано, щоб псу не доводилося довго терпіти. Після цієї розмови у дитини, можливо, відпаде бажання заводити собаку. Якщо все-таки ні, то потрібно впевнитися, щоб дитина змогла по можливості самостійно вигулювати собачку. Не забудьте купить дождевик для собак, адже гуляти з домашнім улюбленцем потрібно і в хорошу і в погану погоду. Породу потрібно вибирати, керуючись розмірами квартири і особистими уподобаннями.

Віддавайте перевагу ласкавим і добрим собакам. Перед покупкою вихованця слід ознайомитися з правилами догляду за ним. Потрібно буде купити відповідний посуд, корм, вітаміни, ошийник. Слід враховувати, що надалі собаку кожен місяць потрібно обробляти спеціальними засобами від бліх і кліщів і щорічно робити комплекс щеплень.

Якщо ж дитина просить кота або кішку, то відразу потрібно подумати над стерилізацією або кастрацією тварини. Витрати для котів незначно відрізняються від витрат на собак. І тим, і іншим слід купувати іграшки, особливо в маленькому віці.

Якщо тварин у вашому будинку ніколи не було, то варто завести когось простішого.  Придивіться до хом'яків або шиншил, наскільки турботлива ваша дитина. Подібні дрібні тварини не віднімуть у вас багато сил, але ви зрозумієте, що ж це таке, коли в будинку є улюбленець. Після такого міні-тренування дитина може і не захоче, взагалі, нікого заводити.

Коли в будинку присутній тварина, доглядати за порядком і чистотою стає складніше. Наприклад, собаку потрібно привчати сидіти після гуляння в коридорі, щоб їй можна було помити лапи. Кожен сезон собаці або кішці потрібно давати протипаразитні препарати. Всі члени сім'ї їх теж повинні приймати, щоб не було глистів. Всі речі малюка, яких може торкатися собака, потрібно дезінфікувати по кілька разів на день.

У сучасному суспільстві деякі люблять купувати дуже незвичайних тварин. Поширеними стали хамелеони, мавпи, змії, скорпіони, павуки. Подібні тварини небезпечні навіть для дорослих, не кажучи вже про дітей. Мало того що поведінку цих вихованців вгадати складно, так вони ще на додачу можуть заразити людей якою-небудь інфекцією.

Мавпочка з телевізора або із зоопарку - це дресирована тварина, яку не один рік спеціально навчали фахівці. А якщо купити таку тварину, то ви можете просто з нею не впоратися, а потім не будете знати, куди її подіти. Та й продаються такі ось екзотичні тварини тільки на чорних ринках.

Не потрібно забувати той факт, що тварини живуть набагато менше людей. Якщо коханий дружок помре, то у вашого малюка залишиться травма на все життя. Перш ніж визначитися з вибором конкретної тварини потрібно дізнатися, скільки ж вони живуть. Довше за всіх живуть собаки і кішки - від 8 до 25 років; папуги - 7 років; морські свинки чи шиншили - близько 5 років і менше всього живуть хом'яки - максимум 2 роки.

Кого б дитина не хотіла завести , слід обговорити всі переваги і недоліки цієї затії, а потім вже приймати остаточне рішення.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...