завантаження...

Як вибрати санаторій для відпочинку?


Літо - традиційна пора, коли ми намагаємося за час відпустки не тільки відпочити, а й оздоровитися. Яким параметрам повинен відповідати санаторій, щоб принести максимум користі?

До слова, санаторії в тому вигляді, до яких ми звикли - це чисто радянський винахід. У всьому світі прийнято не поєднувати відпустку з лікуванням, все-таки завдання у такого проведення часу зовсім різні. Однак і в наших санаторіях можна провести час з користю для здоров'я і настрою, важливо вибрати саме той, який буде максимально підходити вам.

Принципи відпочинку в санаторії

1. Ваше головне завдання - відпочити. Тому намагайтеся не перебільшити з процедурами. Якщо ви будете цілий день зайняті лікуванням, то втомитеся від такого відпочинку більше, ніж від роботи. Однієї-двох процедур в день достатньо! Якщо ж у вас немає серйозних проблем зі здоров'ям, можете ходити на процедури і через день, решту часу розслабляючись.

2. Вибирайте санаторій за профілем свого захворювання. Тобто, навіть якщо вам запропонували хорошу знижку в місце, де лікують проблеми з хребтом, яких у вас ніколи не було, краще все-таки поїхати в той, де ви можете підлікувати свій тонзиліт.

3. Замість суто лікувальних процедур віддайте перевагу загальнозміцнюючим: сауні, масажу, відвідуванню тренажерного залу.

4. У відпочинку в санаторії важливим фактором оздоровлення є природні умови тієї зони, в якій він розташований. Якщо вам не поддходіт клімат, ви, замість оздоровлення, отримаєте масу проблем. Тому й треба обов'язково консультуватися спочатку з лікарем перед тим, як купувати путівку в санаторій.

Як вибрати санаторій?

1. Визначтеся, що для вас важливіше: комфорт або наявність потрібних вам лікувальних процедур. Багато "радянських" санаторіїв не мають особливих зручностей, але при цьому мають гарну лікувальною базою.

2. Переконайтеся, що санаторій розташований в екологічно чистому місці, що є в наявності велика територія, по якій можна буде гуляти.

3. Вибирайте санаторій, який найбільш відповідає профілю вашого захворювання.

Види санаторіїв

Всі санаторії можна поділити по природним чинникам на три групи: бальнеологічні, кліматичні, грязелікувальні.

Бальнеотерапія - це комплексні оздоровчі заходи, в основі яких лежить використання вод, насичених мінералами, застосовуються вони всередину і використовуються зовнішньо. Ванни з мінеральною водою благотворно впливають на центральну нервову систему, знижують артеріальний тиск, відновлюють функцію залоз внутрішньої секреції, покращують кровообіг і зміцнюють серце. При прийомі всередину, мінеральна вода благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт, так само за допомогою неї роблять інгаляції, наливаючи її в інгалятор.

Кліматичні біологічні дії мають великий спектр: допомагають прийти в норму процесу обміну речовин, травлення, кровообігу, упорядковують імунітет, заспокоюють нервову систему.

Лікувальні грязі містять мікроорганізми, вони насичені активними речовинами: колоїдами, гормонами, органічними кислотами, ферментами, газами. Грязі - потужна зброя при боротьбі із запаленнями, можуть знеболювати вогнища болю, але їх не варто застосовувати при захворюваннях серця.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...