завантаження...

Як вибрати якісне вино? Поради сомельє


Як не допустити помилку, вибираючи вино для торжества? Адже справа ця непроста, і підходити до її вирішення потрібно з почуттям, толком, розстановкою. Ми звертають вашу увагу на кілька основних факторів, які необхідно обов'язково враховувати при купівлі вина.

Місце покупки

За якісним вином найкраще йти в спеціалізований магазин або бутік. До підбору асортименту там підходять дуже ретельно, так що ймовірність придбати підробку зводиться до мінімуму. В виномаркетах і бутиках, на відміну від більшості магазинів, винні пляшки зберігаються правильно, при необхідній температурі і в потрібному положенні. А це означає, що ні аромат, ні смак вина не постраждають, і ви зможете насолодитися гарним напоєм в повній мірі. До того ж в спеціалізованому закладі вам допоможуть визначитися з вибором якісної продукції професійні сомельє - люди, які знають про вино все і трошки більше.

Дивимося на тару

Скляна пляшка як і раніше залишається найпоширенішою і ідеальною посудиною для зберігання вина. Саме в склі вино краще зберігає свої унікальні смакові характеристики, над якими так грунтовно «чаклує» творець-винороб. Однак зустрічаються бренди, що намагаються популяризувати свої напої серед молоді, тому в якості тари використовують бляшані банки. Приміром, Європу і США давно накрив бум і вони використовують  бочки для вина. А ось картонні коробrb краще використовувати для приготування соусів, а не вина.

Дивимося на етикетку

Звертайте увагу на етикетку: на ній повинні бути зазначені країна-виробник, винний дім або шато, підприємство, регіон, клас напою, імпортер вина в Україну з адресою та телефоном.

Іноді виробник не вказує сорт винограду, з якого зроблено вино. І відразу ж у вас може виникнути думка про підробку. Але, як правило, багато вина отримують шляхом змішування декількох виноградних сортів, як мінімум двох. Тому за відсутності на етикетці інформації про сорт винограду не шукайте ознака низької якості напою.

Часто виробник пише на етикеті гучні словосполучення типу:  великий резерв, велике кюве і т. д. Насправді приписані «великі» заслуги можуть вказувати всього лише на маркетинговий хід виноробів і ні до чого не зобов'язувати виробника.

Дивимося на тип вина

Напівсухі, напівсолодкі та солодкі вина, вироблені старим радянським методом шляхом додавання цукру і спирту, краще обійти стороною. Звичайно, є і натуральні солодкі вина, які роблять у багатьох країнах світу. На відміну від пострадянських солодких «родичів», вони не містять ні грама доданого цукру.

Дивимося на пробку

Вам попалося вино, закупорене пластиковою пробкою, і тепер ви губитеся в здогадах, добре це чи не дуже? Знайте: якісне вино закривають і пластиковими пробками теж. Пластик не пересихає, захищає від проникнення повітря і не впливає на ароматичні та смакові якості напою.

Дивимося на ціну

Існує думка, що в ціновій ніші до 100 грн знайти якісне вино неможливо. Проте варто спробувати. Візьміть в допомогу сомельє - він завжди із задоволенням поділиться з вами своїми знаннями про напої і підкаже, який бюджетний продукт найкраще продегустувати. Купуючи недороге вино, зупиніть свій вибір на наймолодшому з тих, що є у продажу.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...