завантаження...

Як зайнятися йогою

Як зайнятися йогоюЙога давно вже стала популярною у всьому світі. Проте більшість людей поки сприймає її як комплекс фітнес-вправ, тоді як це, в першу чергу, серйозна духовна практика. Займатися йогою необхідно регулярно, поєднуючи медитацію і роботу зі своїм тілом. Тому треба відразу внести ці заняття в свій звичайний розпорядок дня, щоб йога стала невід'ємною частиною життя, але не обтяжливим зобов'язанням, а незамінним джерелом спокою, натхнення та енергії.

Незважаючи на те, що зараз з'явилося безліч книг і посібників з йоги, які гарантують навчити своїх читачів занять в домашніх умовах, почати цей важливий етап у своєму житті варто все-таки в студії. Перші кроки початківця йоги повинні бути пройдені під досвідченим поглядом викладача, який направить і пояснить правильну техніку виконання асан, дихання і навчить медитації. 

У всіх студіях йоги є класи для початківців, проте не скрізь є заняття, спрямовані на навчання духовній практиці. Якщо хочеться просто подивитися, що ж таке ця йога, то можна піти і в звичайну студію. Проте якщо настрій серйозний, то краще відразу знайти студію з комплексним навчанням.

До речі про настрій, початківці йоги рідко мають чітку мету і усвідомлене пояснення свого приходу до цієї практики. Тому для початку бажано відповісти для себе на деякі питання. Навіщо мені це? Що я сподіваюся отримати на цих заняттях? Чи готовий я присвятити цьому певний час щодня? Ви повинні розуміти, що щоденне правильне заняття йогою допоможе вам вирішити будь-які проблеми, як на психологічному рівні так і на роботі, і у ваших фінансах. Адже йога - це запорука вашого успіху та щасливого життя.

Більшість дають таку відповідь на перше питання: хочу пізнати себе, привнести в своє життя спокій і гармонію, хочу навчитися дисципліни і підпорядкувати собі своє тіло. Швидше за все, ви з цим погодитеся. Однак майте на увазі, найважливіше в заняттях йогою - систематичність. Складно викроювати кожен день 1,5-2 години, однак можна відвідувати студію 2-3 разу в тиждень і знайти 15 хвилин для щоденного домашнього заняття, краще вранці до сніданку. Вам це під силу?

Не прагніть відразу все схопити, йога - велике вчення і досягти меж її пізнання практично неможливо. Тому намагайтеся до всього приходити поступово. Не потрібно відразу перебудовувати своє життя, радикально міняти звички, це призведе до того, що ви швидко стомитеся і розчаруєтеся в «цій йозі».

Професійні студії мають кілька початкових рівнів занять, від року до 5 років. Цього часу якраз достатньо, щоб йога стала частиною вашого життя. Намагайтеся не пропускати заняття, дотримуйтесь порад інструкторів, стежте за правильністю рухів і роботою м'язів.

Де б не проходило заняття: вдома чи в студії, ніщо не повинно відволікати вас від йоги. Як правило, студії забезпечують своїм клієнтам необхідні умови: в залах або тихо, або грає легка музика, світло пригашене. Постарайтеся створити такі умови і вдома. Якщо неможливо позбутися від звуків, використовуйте беруші, пов'язку для очей, попередьте домашніх, щоб не турбували.

У кімнаті, де ви займаєтеся, повинно бути тепло. Вибирайте одяг, який не стискує рухів, краще з натуральних матеріалів. Заняття повинні проходити на голодний шлунок, тому ранковий час підійде найкраще. Якщо ви дуже голодні, випийте склянку води або соку. Не займайтеся під час застуди або при нездужанні, не вживайте алкоголь і важку їжу напередодні. Жінкам не можна займатися в першу добу місячних.

Якщо щоденні тренування вас занадто напружують або просто неможливі з ряду побутових причин, визначте для цього конкретні дні тижня, наприклад, понеділок, середу і п'ятницю. Однак ці дні вже не пропускайте, замінювати їх на інші дні не бажано.

Починайте з 2-3 асан, поступово збільшуйте або міняйте їх, але законні 15 хвилин проводите з повною віддачею, не відволікаючись ні на що. Після заняття утримайтеся від водних процедур, щоб не порушити інтенсивний кровообіг, стимульований йогою.

Не бійтеся дарувати йозі свого часу, він не пропаде, а навпаки, повернеться з лишком. 15 хвилин щоденних занять додадуть енергії і натхнення на весь день. Крім того, ви помітите, що тепер вам потрібно набагато менше часу, щоб виспатися, і менше їсти, щоб насититися.

завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...