завантаження...

Як зшити ламбрекен своїми руками?

ламбрекенКрасиві штори на вікнах багато в чому визначають зовнішній вигляд кімнати. Безумовно, у всіх різне поняття краси. Але все ж варіант класичних штор з ламбрекенами подобається багатьом. Ламбрекен створили з тією метою, щоб можна було приховати некрасивий карниз. Але сучасні ламбрекени настільки красиві і витончені, що вони виконують і декоративну роль, прикрашаючи наші вікна. Готові штори з ламбрекенами нам бувають не по кишені. Але задрапірувати вікно вишуканими шторами можна і самому. Досить лише знати, як зшити ламбрекен і приєднати до шторі інші елементи декору.

Ламбрекен для штор може бути жорстким або м'яким. Фактично він представляє собою горизонтальну деталь з тканини, розмір якої не перевищує 20 відсотків висоти віконного отвору. 

У чому відмінність жорстких і м'яких ламбрекенів? Жорсткі ламбрекени з внутрішньої сторони дублюють будь-яким ущільнювачем, часто з цією метою використовують флізелін. Це дозволяє їм бути щільними і тримати потрібну форму, часом, досить хитромудру. Такі ламбрекени закріплюють на планку, розташовану перед карнизом. Пішла мода і на використання люверсів для кріплення жорстких ламбрекенів на карниз. 

М'який ламбрекен, навпаки, чарівно виглядає за рахунок вишуканих і плавних ліній. М'які ламбрекени виготовляють з шторної тканини, укладаючи її цікавими і хитромудрими складками.

Якщо хочеться отримати гарний і м'який прогин драпірування, тканину для м'якого ламбрекену потрібно вибрати легку - в такому випадку закладені складки будуть виглядати красиво. Розраховувати кількість тканини потрібно залежно від висоти і ширини свага. Сваг в м'якому ламбрекені можна зробити і один, і декілька. Чим більше буде свага, тим складніше зробити ламбрекен. А є деякі, особливо вишукані форми віконних штор, коли дизайнер розробляє складну декорацію, комбінуючи як жорсткий, так і м'який типи ламбрекенів.

Зробити ламбрекен своїми руками цілком можливо. Нижче - порядок роботи для пошиття м'якого ламбрекену. Його легко можна зробити, навіть не маючи на руках готових лекал і викрійок.

ламбрекен1. Необхідно взяти квадрат тканини (зі стороною 1,40 метра) і скласти його по діагоналі, зазначивши згин середини свага.

ламбрекен2. Потрібно виконати збірку свага. Використовувати зручно планку з відмітками - намітити бажану ширину середини свага і його плечі. На цій планці необхідно закріплювати складки свага. Квадрат тканини вивішувати на планку слід з дотримання кута в 45 градусів. Середина свага, яка позначена на тканині, повинна збігтися з нульовою відміткою на самій планці. Для зручності першу складку свага потрібно закласти і закріпити шпильками.

ламбрекен3. Сформувавши першу складку, потрібно закладати другу. Щоб зручно було формувати складки, можна закріпити обважнювач - він зробить кращий огляд центру свага.

ламбрекен4. Дотримуючись симетрію, потрібно закласти за таким же принципом всі складки. При цьому всі вони повинні бути рівними по глибині. Важливо також перевірити ширину і висоту по центру свага.

ламбрекен5. Зайву тканину потрібно зрізати. Верхній край свага потрібно закріпити шпильками по лінії складок. Після цього можна буде розпустити тканину свага, перенісши контури деталі на папір - таким чином буде створена базова форма. Обробці косою бейкой підлягає низ свага. При бажанні його можна підшити або декорувати тасьмою, бахромою або стеклярусом. Шторна стрічка піде на обробку верху свага.

ламбрекен6. Якщо проміжки між свагами потрібно якось закрити (якщо стиль штори цього вимагає), то можна прикрасити ламбрекен краватками, касками або кокіль. Ці декоративні елементи також можна зробити самостійно.

завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...