завантаження...

Яке опалення вибрати?


Газове або електро? Яке вибрати? Ці два варіанти опалення майже однаково ефективні, але мінуси є і в тому, і в іншому. Давайте це обговоримо.
Газове може здійснюватися декількома способами, за допомогою: печі на дров паливі, газової котельні установки, установки відновлюваної енергії (сонячної та геотермальної).

Велика перевага газового опалення в тому, що використовуючи його можна нагріти великі приміщення. Недолік у тому, що перед використанням цього виду опалення потрібно зробити велику підготовчу роботу - розрахунок системи опалення, а також отримати дозвіл служби (а для цього дозволу теж треба зібрати багато довідок), встановити автоматичні прилади, що фіксують витік газу і ефективну систему димоходів (а потім обов'язково стежити за їх роботою). Це може зайняти багато часу, сил і грошей, але вони легко і швидко компенсуються в першому ж місяці експлуатації.

У нашій країні високий рівень газифікації, але при цьому не скрізь є можливість підключитися до газової труби. А, так як все одно потрібно щоб було тепло, то можна застосувати електричне опалення, наприклад  електрорадіатори. Воно теж може здійснюватися декількома способами. Наприклад, за допомогою електричних котлів, які працюють від трьохвазної мережі з напругою 380 В або однофазної мережі 220 В. Принцип дії такого котла полягає в перетворенні електричної енергії в теплову (в ТЕНах), а ТЕНи нагрівають теплоносій, циркулює в системі опалення.

Інший варіант електричного опалення полягає у використанні конвекторів (настінних або підлогових).

Конвектор - це обігрівальний прилад, який здійснює природну конвекцію (циркуляцію) нагрітого повітря в кімнаті. Ще варіант такого виду - це використання масляних радіаторів або інфрачервоних обігрівачів. Масляний радіатор складається з металевого корпуса, заповненого маслом, в якому є ТЕН. Відмітимо, що потужність радіаторів опалення такого типу досить велика.

Інфрачервоний обігрівач генерує випромінювання в інфрачервоному діапазоні, яке нагріває всі предмети, які знаходяться в кімнаті. Четвертий вид електричного опалення - це пристрій теплої підлоги (є кілька видів - плівкова підлога, нагрівальні мати, нагрівальні кабелі). Тепла підлога досить комфортний і зручний вид опалення. Переваги електричного опалення в тому, що його дешевше і простіше змонтувати, оскільки вимоги до установки таких систем мінімальні і легко здійснимі. Ще одна перевага в тому, що сам процес розводки не вимагає великих витрат і зусиль в експлуатації і системі не потрібен постійний контроль. Мінус в тому, що для такого виду опалення потрібно проводити електричну лінію високої потужності.

Отже, ми обговорили переваги і недоліки установки і використання двох видів опалення. Підрахувавши витратну суму при установці і щомісячний платіж за використання, кожен читач зможе підібрати найбільш задовільний для нього варіант.
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...