завантаження...

Який будинок будувати краще: одноповерховий або двоповерховий?


Затіваючи заміське будівництво, більша частина людей встає перед питанням: проект якого будинку доцільніше вибрати: одноповерхового або двоповерхового? І в одному і в іншому випадку завжди є свої прихильники. 
Людина будує будинок виходячи зі своїх бажань і можливостей. Будівництво двоповерхового будинку може помітно здешевити собівартість квадратного метра житла, якщо площа одноповерхового будинку, людина вмістить на двох поверхах.

Що добре за кордоном, не завжди виправдано у нас

Багато людей прагнуть побудувати будинок на західний манер, все-таки за кордоном одноповерхові будови поширені більше, ніж двоповерхові. Але не варто забувати, що за кордоном, популярністю користується саме каркасне будівництво, що, в принципі, не дозволяє зводити якісь складні споруди. У нас донині популярно блокове і цегляне будівництво, несуча конструкція в такому випадку виходить більш міцною, що дозволяє будувати багатоповерхові будинки.

Найдорожчий - фундамент?

Фундамент - це основа вашого будинку. Це найважливіша частина, і в теж час найдорожча. Завдання фундаменту будинку полягає в рівномірному розподілі навантаження всієї будови на грунт. Тому, навіть якщо одноповерховий будинок легше і швидше будувати, на його фундамент, загальною площею, наприклад, 300 кв. м., піде в два рази більше коштів, ніж на двоповерховий будинок з такою ж площею. З точки зору економічності одноповерхова будівля поступається двоповерховій.


Плюси двоповерхового будинку

По-перше, з другого поверху в будь-якому випадку вид кращий, ніж з першого. Це дає можливість будувати додаткові тераси, балкони або «французькі вікна» (вікна в підлогу з ґратами до пояса, використовувані замість поручнів).

Двоповерховий будинок займає менше місця на ділянці, ніж одноповерховий. Якщо сама ділянка не дуже великого розміру, то це безперечна перевага - це можливість мати сад, гараж біля будинку і якісь підсобні будиночки, у вигляді літньої кухні або лазні,  можна  купить картину маслом, яка буде прикрашати ваш новий будинок...

Можна сміливо говорити, що вибирати будівництво одноповерхового будинку можна тільки в тому випадку, якщо сама ділянка має значний розмір.

Не тільки фундамент, але і дах двоповерхового будинку займає меншу площу, ніж у його одноповерховому аналогу. Плюс, якщо враховувати водостічну систему і обробку між черепицею і фасадом, то сума економії може не просто здивувати, а вразити.

Сім'я - дорожче

Одна з найголовніших переваг двоповерхового будинку є ще й грамотний поділ простору і організація кімнат. Для кожного члена сім'ї зазвичай відводять по кімнаті: якщо дітей двоє, то їм потрібно виділяти як мінімум одну дитячу, а краще навіть дві. Плюс важливо побудувати досить великий готель. До цього додамо коридори і санвузол (а може й кілька). Кухня, спальня, кімната для гостей і т.д. Погодьтеся, дуже важко все грамотно вмістити на одному поверсі. Другий поверх - найкраще рішення для дитячих кімнат, спалень і кімнат для гостей.

І люди це розуміють, тому стандартна сім'я з 3 - 5 чоловік, вкрай рідко будує одноповерховий сучасний котедж. Одноповерхова будівля найкраще підходить для літніх людей і для будинків з маленькою площею, в яких всього кілька кімнат ...

Підводячи підсумок, можна говорити, що двоповерховий будинок економніший. Він універсальний для всіх ділянок: великих і маленьких. Він комфортніший для проживання сім'ї з дітьми.

У висновку хочеться побажати кожному знайти свій оптимальний варіант, тепла і затишку, а також весняного настрою!
завантаження...

Популярне із цікаво знати

Весільні традиції народів світу

Усі люди дуже схожі й одночасно абсолютно різні. Так і традиції багато в чому...

Типи шлюбів

КЛАСИЧНИЙ (ТРАДИЦІЙНИЙ) ШЛЮБ   Такий шлюб укладається в рагсі. Цей різновид шлюбу є основою...

Правила першої шлюбної ночі

Що молодята роблять першої шлюбної ночі? Питання здається недоречним лише на перший погляд. Варто...

Секрети першої шлюбної ночі

Навіть якщо у вас з коханою людиною вже була в житті не одна чарівна...

Перший танець молодят

Першим танцем розпочинається "весільний бал" або танці. Спочатку починають танцювати наречений і наречена, а...

Як підготуватись до вінчання

До вінчання, як і до весілля, теж потрібно готуватися, але не стільки фізично скільки...

Жартівні правила поведінки на весіллі

- Не можна сумувати, можна співати й танцювати. - Не забувай, що немає приводу...

Як вишивати весільний рушник?

Я хочу розповісти, як вишивають рушники в південно-східних і центральних областях України. Взагалі на...

Традиції весільних букетів різних народів

У кожній країні існували свої весільні традиції, стосувалися вони і весільних букетів і способів...

Як зробити першу шлюбну ніч незабутньою

Накінець-то ... ... завтра довгоочікуване весілля, і ваша перша шлюбна ніч. У наш час...