завантаження...

Весільна фотографія. Секрети успіху


Багато фотографів, серйозно захоплюються фотографуванням, навіть не підозрюють, що рано чи пізно вони спробують себе в ролі весільного фотографа. Або бажання виникне саме по собі, або попросять родичі або друзі, яким відомо про захоплення їх близької людини. Тут відразу і виникне важливе питання - як зробити весільні фото незвичайними? 

Адже кожні молодята хочуть, щоб відео і фотографії з їх весілля були самими-самими. Ми розповімо фотографам-початківцям, що є обов'язковим для отримання яскравих, красивих знімків, які запам'ятовуються . Ця стаття заснована на багаторічному досвіді дуже відомого весільного фотографа Крістіана Ота. Роботи цього фотомайстра названі одними з кращих багатьма американськими газетами і журналами, що публікують рейтинги весільних фотографів: New York magazine, The New York Times, Martha Stewart Weddings та ін. Починаючи як фотограф другого плану, Крістіан навіть не думав, що протягом всього лише декількох років стане відомим майстром фотографії, роботи якого будуть цінуватися дуже високо. Зараз йому трохи більше сорока і він - власник власної студії весільної фотографії, що знаходиться в Нью-Йорку.

Професійний стиль і імпровізація

Одним з важливих критеріїв успіху для весільного фотографа є його вміння імпровізувати. Необхідно відчувати вдалий момент, передбачати його. Це, звичайно, приходить з часом (читай - з досвідом), однак є також певні ключові моменти, які обов'язкові для увічнення. У першу чергу, це вихід нареченої до гостей, а також момент, коли батьки метушаться навколо нареченої в її кімнаті, допомагаючи підготуватися до виходу. Обидва цих моменти дуже зворушливі, і пропускати їх не можна - вони більше за інших відображають трепет і глибину, яка відбувається.

Необхідне обладнання

Професійний фотограф, який займається весільною зйомкою, завжди повинен мати у своєму арсеналі один повністю настроєний комплект "швидкого реагування" - готовий до негайного початку зйомки. Дуже хороша для таких цілей модель фотоапарата Canon EOS 5D Mark II з оптикою 24-70мм. Фотоспалах застосовувати зовсім не обов'язково, хоча в деяких ситуаціях без нього обійтися не вийде. Добре мати при собі одну постійну фотокамеру, "характер" якої вивчений досконально, і ви точно знаєте, як вона себе веде в різних ситуаціях. Крім фотоапарата, вам доведеться працювати з масою всілякої оптики - для кожної ситуації потрібний "свій" об'єктив. Для зйомки деталей, а також весільних портретів, відмінним вибором стануть об'єктиви з фіксованою фокусною відстанню - 35 і 50мм.

Транспортування фотоапаратури

Якщо ви працюєте з асистентом, питання перенесення обладнання відпадає саме по собі. Однак якщо помічника нема - тоді його замінить фоторюкзак або спеціалізована сумка для оптики, зі зручним плечовим перенесенням. Даний варіант є одним з найбільш вдалих - він дозволяє оперативно міняти об'єктиви, що вкрай важливо під час весільної суєти. Ще одним помічником, не менш корисним, буде спеціальний фотопояс (розвантажувальна система), який розвантажить ваші плечі, звільнить руки для зйомки, дозволить переносити великий комплект об'єктивів і в той же час забезпечить швидкий доступ до всіх фотоаксесуарів. Такі фотопояса знайти зараз зовсім неважко, їх випускають багато відомих фотографам компаній: Kata, Lowepro, Think Tank та ін.

Що фотографувати, крім молодих. "Аксесуарна" зйомка

Як ми вже говорили, існують певні моменти, які є ключовими для весільної зйомки. Наприклад, це фотографія нареченої, яка готується до торжества у своїй кімнаті. Тут важливо пам'ятати - в кімнаті, де проходить підготовка нареченої, часто панує безлад, тому перед зйомкою потрібно попросити зробити її чистою. Крім цього - подбайте про квіти, вони обов'язково повинні там "бути присутніми". Крім кімнатної підготовки, потрібно зняти весільний люкс, при чому квіти там теж обов'язкові. Ще є певні деталі, які не варто упускати: це плаття нареченої, її туфлі, весільний букет та інші аксесуари, які ви порахуєте цікавими.

Кращий час для зйомки банкету

Найбільш підходящим часом для зйомки гостей буде їх урочистий вихід в зал. Сам банкет краще знімати приблизно в перших 15 хвилин після початку. У цей час стіл ще не втрачає своєї привабливості - свічки горять, пляшечки шампанського в келихах весело поспішають наверх, страви красиво прикрашені, а жвава атмосфера за столом творить свято. Крім столу і гостей, слід зняти оформлення залу і декор. Приблизно половина часу у вас піде на зйомку молодого подружжя, інший ви витратите на банкет. Потрібно робити і довгі паузи, оскільки запрошені сидять. На це йде хвилин 15, а враховуючи насиченість та інтенсивність весільної фотозйомки, це досить великий термін. Краще робити це за допомогою штатива з встановленим та настроєним освітленням. Збираючись знімати весільне торжество, обов'язково подбайте про достатній об'єм пам'яті. Завжди беріть більше, ніж ви зазвичай використовуєте - по насиченості цікавих моментів і деталей весілля різняться між собою, а випускати з уваги нічого не можна. Тому краще прихопіть з собою кілька карток пам'яті середнього або великого розміру. Пари флешок на 64Гб або 4-5 штук 32Гб-них карток буде цілком достатньо.

Світло

У весільній зйомці краще користуватися світлопакетами, що мають велику потужність, яку при необхідності можна глушити. Наприклад, підійде Profoto Pro 600B. Іноді, навіть перебуваючи в приміщенні, можна обійтися і без нього, використовуючи тільки спалах. Але не забувайте про те, що завжди перевагою є  аренда студийного света. Вулична зйомка, як правило, зовсім не вимагає додаткового устаткування - тут зазвичай достатньо хорошого заповнення. Однак часом друге світло все-таки необхідне - раз на раз не доводиться і завжди потрібно дивитися по обстановці. Працюючи без асистента, не беріть з собою складних пристроїв - часу на їх установку і настройку буде достатньо не завжди.

Час, потрібний на фотозйомку молодят

Час, необхідний на те, щоб отримати хороші кадри з молодою парою дуже індивідуальний і точно вам його не назве жоден фотограф. Почніть з п'яти хвилин - іноді цього буває достатньо для отримання вартісних знімків. У міру необхідності збільшіть час, однак пам'ятайте - насичений графік весільного дня навряд чи дасть запас часу більший, ніж 30 хвилин. Знімаючи молодят зробіть кілька традиційних знімків - обов'язкових для кожного весілля: наречені, які дивляться один на одного  в романтичному оточенні, поцілунок нареченого і нареченої, молодята, які дивляться в камеру.

Як отримати природні знімки

Для отримання натуральних знімків потрібно помістити своїх фотомоделей в природне для них оточення, де вони відчувають себе комфортно. При цьому головна ваша мета - змусити кожного з молодої пари займатися своїм партнером. Само собою зрозуміло - більшість ідей повинен пропонувати фотограф, але головне це помістити молодят в таку обстановку, де вони будуть відчувати себе щасливими. Тоді чудові знімки вам точно забезпечені.
завантаження...
 

Популярні заходи

Текст поздоровлення молодят

Переважну більшість листівок доповнююють тим чи іншим написом, і інколи сам напис, художнє виконання...

Запрошення на весілля

Коли складений і затверджений список гостей, можна підписувати запрошення. Як правило, наречений і наречена...

Прикрашаємо весільний стіл

Скатертини Святковий вигляд столу багато в чому залежить від правильного підбору столової білизни: скатертини...

Прикрашення банкетного стола

Святкової завершеності весільному столу нададуть квіти. Витончені букети або композиції створять урочисту атмосферу й...

Сервірування банкетного столу

  Сервірування столу — це мистецтво. Тут можна виявити максимум винахідливості, дати волю своїй...

Фантазії на тему прикрашення залу квітами

Яким же має бути зал для проведення весільного банкету? На це питання немає однозначної...

Як прийняти запрошення на весілля і як відхилити його

Отримавши запрошення на весільну церемонію і застілля або тільки на застілля, тут же дайте...

Оригінальне оформлення весільного свята

Людина так влаштована, що завжди і у всіх своїх починаннях вона прагне підкреслити свою...

Основний набір столового посуду

Тарілки виготовляють найчастіше з напівфаянсу, напівпорцеляни й порцеляни. Вони бувають різних розмірів і конфігурацій,...

Прикрашення машин весільного кортежа

За старих часів існувала традиція прикрашення упряжки коней, на якій каталися молодята квітами, стрічками...

Інтернет магазин