завантаження...

Як скласти весільне меню


Весільний банкет - це друга важлива частина торжества після самої церемонії одруження. Тут важливо пам'ятати, що гості будуть хотіти їсти і їх потрібно смачно нагодувати, а від вибору весільного меню буде залежати і загальний настрій. Дотримуючись кількох простих порад, можна підібрати правильне меню, від якого всі залишаться ситими і задоволеними.
Звичайно ж, чим більше гостей, тим важче скласти весільне меню, адже важливо таким чином підібрати страви, щоб по можливості взяти до уваги різні смаки людей. Для цього бажано заздалегідь з'ясувати смаки гостей, навіть якщо їх досить багато. Приміром, раптом у списку запрошених опиняться люди, які з релігійних або ідеологічних міркувань не зможуть спробувати той чи інший продукт. Крім того, деякі можуть бути вегетеріанцями, а у когось може бути алергія на той чи інший продукт.

Це зовсім не означає, що для кожного гостя потрібно буде готувати окрему страву. Досить подбати про те, щоб вони були з не змішаних продуктів. Наприклад, окреме блюдо з яловичини, страва зі свинини, начинка для тарталеток, блюдо з овочів. Якщо буде така велика кількість страв, то кожна людина зможе знайти щось до душі.

Розрахунок їжі та алкоголю

Після того, як буде складено список гостей і визначені приблизно їхні смаки, слід розрахувати весільне меню на одну людину. Нормою вважається близько 600 грамів салатів і холодної закуски, 1-2 порції гарячих блюд, 1-2 порції десерту і 1 шматочок торта. Передбачається, що на 10 осіб в середньому припадає 2 кг весільного торта. Звідси з'ясовуємо, що на 70 чоловік потрібно замовляти торт вагою від 14 кг.

Також важливо не забути розрахунок алкогольних напоїв. Чим більше видів напоїв буде представлено, тим краще. Приблизно потрібно розраховувати, що на 10 чоловік необхідно 3-4 пляшки міцного алкоголю, 3-4 пляшки вина і 2-3 пляшки шампанського. Щоб отримати кількість спиртного на 70 людей, просто потрібно число пляшок помножити на сім.

Правда, потрібно пам'ятати, що апетити у всіх різні. Тому бажано брати з запасом - як їжу так і випивку. Погодьтеся, набагато краще після банкету залишити зайву їжу, ніж проводжати додому голодних гостей.

Добре, що багато кафе і ресторанів допомагають молодятам в складанні меню. Там зроблять детальний опис, а  також підкажуть які продукти і в яких кількостях необхідні, врахують всі побажання. Звичайно, якщо гостей небагато, то весільне меню цілком можна скласти самому. Якщо ж запрошених більше 50, то краще звернутися за допомогою до адміністратора кафе чи ресторану - це буде економніше і ефективніше. 
завантаження...
 

Популярні заходи

Текст поздоровлення молодят

Переважну більшість листівок доповнююють тим чи іншим написом, і інколи сам напис, художнє виконання...

Запрошення на весілля

Коли складений і затверджений список гостей, можна підписувати запрошення. Як правило, наречений і наречена...

Прикрашаємо весільний стіл

Скатертини Святковий вигляд столу багато в чому залежить від правильного підбору столової білизни: скатертини...

Прикрашення банкетного стола

Святкової завершеності весільному столу нададуть квіти. Витончені букети або композиції створять урочисту атмосферу й...

Сервірування банкетного столу

  Сервірування столу — це мистецтво. Тут можна виявити максимум винахідливості, дати волю своїй...

Фантазії на тему прикрашення залу квітами

Яким же має бути зал для проведення весільного банкету? На це питання немає однозначної...

Як прийняти запрошення на весілля і як відхилити його

Отримавши запрошення на весільну церемонію і застілля або тільки на застілля, тут же дайте...

Оригінальне оформлення весільного свята

Людина так влаштована, що завжди і у всіх своїх починаннях вона прагне підкреслити свою...

Основний набір столового посуду

Тарілки виготовляють найчастіше з напівфаянсу, напівпорцеляни й порцеляни. Вони бувають різних розмірів і конфігурацій,...

Прикрашення машин весільного кортежа

За старих часів існувала традиція прикрашення упряжки коней, на якій каталися молодята квітами, стрічками...

Інтернет магазин