завантаження...

Як вибрати ресторан на весілля


Весільні клопоти - це не тільки приємно, але й трудомістко. Завжди необхідно пам'ятати велику кількість питань і дрібниць, потрібна максимальна концентрація і уважність при підписанні договорів з різного роду фахівцями.
По суті, вибір ресторану - це одне з найважливіших рішень, яке ви приймаєте (ну крім самого рішення про шлюб, звичайно ж :)). Тут буде проходити основна частина вашого свята, розважальна програма та весільна вечеря. Тому територія ресторану, умови обслуговування банкету і меню повинні вам підходити ідеально.

Впевнена, що у вашому місті достатня кількість ресторанів - зверніть вашу увагу на ресторан для свадьбы киев недорого, тому не вибирайте перший-ліпший, намагайтеся обійти максимальну кількість закладів перед прийняттям рішень!


Коли вибирати і орендувати ресторан?

Бажано за 6 місяців до весілля або відразу ж після офіційної пропозиції. Обговоривши приблизний бюджет, вибравши дату, ви можете приступати до бронювання вподобаного залу.

Що потрібно знати про ресторан?

Необхідно пам'ятати, що ключовим моментом для весіль з невеликим бюджетом стає вартість обслуговування. Однак, як я вже говорила, впевнена, що у вашому місті достатня кількість закладів, готових вас обслужити за найрізноманітнішими цінами. Тому звернути увагу необхідно не тільки на вартість банкету.

Для початку відкиньте ресторани, які не підходять вам по адресному розташуванню - занадто далеко від місця проведення церемонії, незручне місце розташування, транспортна недоступність. Багато пар роблять помилку, вибираючи заклад за містом, вважаючи, що його послуги обійдуться дешевше. Порахуйте, скільки ви витратите на оренду маршруток та автомобілів для ваших гостей. Не забувайте також, що вартість виклику таксі в ресторан за містом значно дорожче, ніж тарифи всередині міста.

Під'їжджаючи до ресторану, зверніть увагу на його зовнішній вигляд і стиль. Таким чином, ви відразу зрозумієте, чи підходить цей заклад для концепції та напрямку вашого свята. Варто відзначити наявність парковки, її місткість, уточнити у адміністратора її вартість для гостей (можливо, вона входить в ціну обслуговування банкету).

Зайшовши всередину, відзначте кількість залів, наявних у закладі. Якщо ви хочете закрите торжество, необхідно дізнатися, чи можливе закриття всього ресторану і якщо сума вас не влаштує, обов'язково уточніть, скільки заходів одночасно може проходити в цьому ресторані. Повірте мені, весілля в компанії ще 3-4 урочистостей - це точно не те, про що ви мріяли.

Перш ніж дізнатися кількість осіб, на яких розрахований вибраний вами банкетний зал, уточніть його площу. Для комфортного "співіснування" гостей необхідна площа в 2 кв.м. на 1 людину, якщо ви плануєте фуршет, можна обійтися 1 кв.м. на одного гостя. Тільки після того, як ви дізналися площу і зрозуміли, що вона вміщує всіх запрошених з комфортом, дізнавайтеся місткість залу.

Навіщо так робити? Багато адміністраторів при наповненості ресторану не хочуть втрачати хороших замовників банкету і починають "пхати" їх куди попало.

Вам кажуть, що зал з легкістю вміщує 60 осіб, але судячи з площі це не так? Покидайте ресторан! Тому що танцювати і брати участь у конкурсах ваші гості будуть, не покидаючи меж власного стільця!

Далі слід уточнити вартість оренди залу. Часто цю суму не включають у вартість обслуговування банкету, і це може стати неприємним сюрпризом для вашого бюджету. Обов'язково дізнайтеся вартість замовлення на одну людину для банкету і для фуршету, алкогольне меню і можливість привезти свій алкоголь. Схвалення свого алкоголю популярне не у всіх закладах, але це заощадить вам велику суму!

Для того, щоб заощадити також дізнайтеся:

- Можливість привезти свій десерт (торт, капкейкі).
- Чи можна привезти свої фрукти і овочі.
- Можливість використання своїх безалкогольних напоїв, кава, чай.
- Надання знижок рестораном, подарунки (коровай, весільний торт)
- Наявність "коркового збору" * і "солодкого податку" **
- Як вибрати ресторан на весілля

Дуже важливими залишається питання про декор залу. Якщо у вас тематичне весілля або певна колірна концепція, буде не зайвим дізнатися деякі моменти, які можу стати в більшості випадку ключовими:

- Наявність чохлів на стільцях, їх колірна гамма. Чи входять чохли у вартість банкету або їх оренда - окрема стаття витрат? При необхідності - можливість їх прибрати.
- Кольорове рішення серветок і скатертин.
- Прокат весільної арки, можливість і вартість її використання.

Не менш важливими питаннями є пункти, відносно обслуговування вашого банкету. Поцікавтеся про кількість офіціантів, які будуть обслуговувати ваше свято. За правилами хорошого сервісу кількість персоналу береться з розрахунку 1 офіціант на 10 гостей.

Уточніть фінансовий аспект. Розмір передоплати для бронювання дати, види оплати (готівкова або безготівкова), дата внесення залишкової вартості, а також дата остаточного затвердження меню. Багато молодих, замовляючи банкет, знають кількість запрошених гостей приблизно, адже ще не всім роздали запрошення, не всі підтвердили свою присутність. Уточніть у адміністратора останню дату, коли ще можна змінити кількість персон для банкету!

З адміністратором ресторану також вирішується технічна сторона питання. Наявність музичного, світлового і проекційного устаткування, його оренда в день весілля, знижки та умови прокату. Якщо ви хочете скористатися послугами музикантів і ведучих, які працюють при ресторані, необхідно дізнатися умови їх роботи, якщо ж ви плануєте привезти своїх фахівців - уточніть суму неустойки, яку необхідно виплатити ресторанним музикантам на вечір простою.

Також вам необхідно вирішити ряд питань, відповіді на які можуть вплинути на програму вечора в цілому:

- Наявність в ресторані обмежень щодо використання холодних вогнів, димових машин, свічок.
- Дозвіл на запускання салюту або небесних ліхтариків, обмеження за часом згідно із законодавством.
- Дозвіл на проведення фаєр-шоу, робота піротехнічної бригади.
- Дозвіл на роботи декораторів, флористів в приміщенні ресторану.
- Наявність кімнати для розташування ведучого, переодягання задіяних артистів.
- Коли можна почати прикрашення залу, підготовку для роботи техніки, музикантів, ведучих.
- Обов'язково варто уточнити, коли із залу повинно бути вивезено все устаткування і декор.

На закінчення з'ясуйте у адміністратора деякі організаційні питання:

- Чи буде адміністратор присутнім під час банкету, з ким можна вирішувати виникаючі питання і проблеми з організацією та персоналом?
- Можливі варіанти схем розміщення меблів.
- Підписання договору, надання адміністратором копії меню і за необхідності - схеми залу (вони знадобляться для організації роботи декораторів, флористів та ведучої).
- * Корковий збір - обслуговування алкоголю, придбаного поза баром ресторану (привезеного з собою). Сюди найчастіше входить зберігання та охолодження, подача на стіл, розлив. Береться з кожної пляшки або з кожного гостя.

- ** Солодкий податок - плата за обслуговування весільного торта (винос, нарізка, подача).

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам вибрати ідеальний ресторан для вашого весільного торжества!
завантаження...
 

Популярні заходи

Текст поздоровлення молодят

Переважну більшість листівок доповнююють тим чи іншим написом, і інколи сам напис, художнє виконання...

Запрошення на весілля

Коли складений і затверджений список гостей, можна підписувати запрошення. Як правило, наречений і наречена...

Прикрашаємо весільний стіл

Скатертини Святковий вигляд столу багато в чому залежить від правильного підбору столової білизни: скатертини...

Прикрашення банкетного стола

Святкової завершеності весільному столу нададуть квіти. Витончені букети або композиції створять урочисту атмосферу й...

Сервірування банкетного столу

  Сервірування столу — це мистецтво. Тут можна виявити максимум винахідливості, дати волю своїй...

Фантазії на тему прикрашення залу квітами

Яким же має бути зал для проведення весільного банкету? На це питання немає однозначної...

Як прийняти запрошення на весілля і як відхилити його

Отримавши запрошення на весільну церемонію і застілля або тільки на застілля, тут же дайте...

Оригінальне оформлення весільного свята

Людина так влаштована, що завжди і у всіх своїх починаннях вона прагне підкреслити свою...

Основний набір столового посуду

Тарілки виготовляють найчастіше з напівфаянсу, напівпорцеляни й порцеляни. Вони бувають різних розмірів і конфігурацій,...

Прикрашення машин весільного кортежа

За старих часів існувала традиція прикрашення упряжки коней, на якій каталися молодята квітами, стрічками...

Інтернет магазин