Як заощадити на весіллі


За даними статистики молодята витрачають на проведення весільних урочистостей суму за своїми розмірами достатню на відкриття невеликого бізнесу або євроремонту в квартирі. Звичайно, і без даних соціологічних опитувань зрозуміло, що весілля цей захід недешевий. Добре якщо фінанси дозволяють вам не замислюватися про витрати, а що ж робити, якщо ваш бюджет строго обмежений. В даному випадку вам доведеться економити, і економити правильно. Отже, з чого ж почати. Найпростіше економити на транспорті. Так, наприклад, можна відмовитися від замовлення лімузинів, або якщо вже без них ви ні як не уявляєте своє весілля, замовляти їх тільки в тих фірмах, які не надають послуг представницького рівня. Непогано можна заощадити, попросивши гостей дістатися самостійно. Крім того, можна скористатися допомогою знайомих, які мають автомобілі, для того що б організувати весільний кортеж. Якщо у вас є можливість скористатися службовим транспортом, не варто її упускати. Знову ж частина гостей можна запросити відразу в ресторан, а в РАГС взяти тільки найближчих друзів. Це скоротить ваші витрати на весільну прогулянку.

Зменшити можна і витрати на послуги стільникового зв'язку, без яких вам точно не обійтися при організації весільного торжества. Для цього вам краще на час підготовки підключити безлімітний тариф, і ви перестане думати про кількість зроблених дзвінків.

Не погано можна заощадити і на оренді приміщення. Адже не обов'язково знімати ресторан. Можна відсвяткувати весілля і в кафе або навіть заміському будинку. І чим далі від центру міста, тим менше коштуватиме  аренда банкетного зала цена. Крім того якщо ви не плануєте гуляти пишне весілля замовляти банкетний зал взагалі немає сенсу, можна обійтися столиком в тому ж закладі. Говорячи про кількість гостей, не можна не згадати про те, що чим їх більше тим вищими будуть і ваші витрати. Відповідно необхідно заздалегідь спланувати, кого ви бажаєте бачити на вашому весіллі, і в підсумку запросити лише рідних і найближчих друзів. Варто також ретельно продумати і меню, немає сенсу дивувати гостей величезною кількістю делікатесів і надмірно дорогих страв. Цілком достатньо буде 2-3 незвичайних страв, що б здивувати гостей. Можна заощадити і на весільному торті. Замовивши його невеликого розміру у звичайній кондитерській.

Вибираючи кафе або ресторан, слід звернути увагу на нові заклади, які, бажаючи збільшити свою популярність, можуть зробити вам знижки. Заощадити можна на фото і відео, відмовившись від послуг фотографа професіонала, і звернувшись за допомогою когось з гостей. Правда розраховувати на хорошу якість знімків тоді не слід. Крім того професійний фотограф не упустить жодного цікавого моменту на вашому торжестві. Можна також спробувати знайти початківця фотографа, охочого зробити собі портфоліо. Найчастіше такі фото і відеоаматор згодні працювати за позитивний відгук. Дешевше обійдеться і замовлення однієї зйомки без подальшого монтажу.

Економити можна і на весільних послугах, навіщо витрачатися, якщо ви самостійно можете зробити зачіску, манікюр або написати сценарій. Самим можна і прикрасити зал. Тут важливо пам'ятати, що кульки слід надувати за 2-3 години до початку торжества, в іншому випадку вони можуть втратити форму. Квіти для прикраси залу і весільного кортежу краще купувати не в весільному салоні, а в простому кіоску. Якщо святкувати весілля в квартирі можна взагалі не купувати квіти, обмежившись вазами для букетів, отриманих від гостей. Букет нареченої і прикраси для весільного кортежу можна зробити самостійно. Можна так само відмовитися від феєрверків і салютів, що так само заощадить не малу суму грошей. Замінити їх можна запуском кульок надутих гелієм. Дрібниці для проведення конкурсів, такі як кулі, невеликі іграшки, серпантин краще купити в оптових магазинах . 

Що стосується нарядів молодят, тут є кілька варіантів економії. Нареченому, наприклад можна одягти вже наявний в наявності діловий костюм, або якщо такого немає купити його з розрахунком на подальше використання. Сукню нареченої можна взагалі взяти напрокат. Ну, це звичайно тільки в тому випадку якщо вам необхідно вкластися в жорсткі грошові рамки. Купуючи плаття знову ж можна заощадити, купуючи його не в салоні, а у виробників, благо зараз дуже багато вітчизняних фабрик виготовляє прекрасні весільні наряди. У салонах, на ті ж сукні буде велика накрутка. Аксесуари, такі як рукавички, під'юбник найвигідніше буде замовити в інтернеті. З метою збереження грошових коштів можна також купити плаття з рук. Крім того, багато салонів беруть сукні назад за половинну вартість. Костюм нареченого, туфлі для молодят краще підшукати такі, які в подальшому можна буде носити. Що стосується весільної подорожі, від неї можна або взагалі відмовитися, якщо фінанси не дозволяють, або вибрати містечко подешевше. І звичайно важливо що б вам воно подобалося.