завантаження...

Сімейні відносини - чого чекати після весілля


Після весілля, кожні сімейні відносини, на думку соціологів, проходять через серію етапів сімейного життя. Виділяють мінімум чотири етапи розвитку сімейних відносин. Кожен етап представляє унікальні можливості для пізнання і навчання, поряд з виникаючими проблемами і труднощами. Передбачається, що проходження всіх етапів сімейного життя носить циклічний характер. Після весілля, пара може проходити стадії розвитку сімейних відносин кілька разів, при цьому вчитися не допускати помилок, зроблених раніше. Кожна пара проходить етапи з різною швидкістю і виконує різний обсяг завдань, необхідний для певного етапу. Невиконані завдання на одному етапі, можуть заважати розвитку сімейних відносин у майбутньому.


Сімейні відносини - етап №1 - романтика, пристрасть, мрії.

Відразу після весілля партнери спілкуються дуже легко і невимушено. На початку сімейних відносин, вони інтуїтивно відчувають потреби і бажання один одного, а також дуже стараються дивувати і подобатися своєму партнерові. На цьому етапі сімейних відносин формується почуття «Ми». Індивідуальні відмінності практично непомітні або зведені до мінімуму. У сімейному житті домінує радість, романтичне хвилювання і щастя. Всі мрії здаються легко здійсненними, а перспективи безмежними.

Сімейні відносини - етап №2 - усвідомлення і реальність.

Ураган емоцій першої частини подружніх відносин неминуче поступиться своїм місцем буденності і побутовій рутині. В ідеалі, на другому етапі пара удосконалює свої навички в спілкуванні та вмінні поступатися один одному. З'являється потреба у правильному і чіткому вираженні своїх бажань, потреб і почуттів. Уміння слухати і чути свого партнера відіграє досить важливу роль. Відмінності між один одним, які раніше не були помітні, поступово проявляються і сімейні відносини потребують розробки стратегії щодо врегулювання можливих розбіжностей.

Сімейні відносини - етап №3 - індивідуальність і боротьба за владу.

Подружжя не завжди можуть виправдати очікування один одного. Рано чи пізно вони ненавмисно розчарують один одного, в тій чи іншій мірі. Індивідуальні відмінності є однією з основних причин дисбалансу сімейних відносин і вже потрібно застосовувати вміння для згладжування «гострих кутів». Виною всьому служить критика, докори і невдоволення, які найчастіше бувають взаємними. Таким чином, зберегти баланс у відносинах допоможуть тільки взаємні зусилля.

В ідеалі, пара повинна навчитися прощати і поступатися один одному. У цей період подружжя вчаться контролювати злість і справлятися з душевним болем. Підтримка  стає особливо важливим фактором на цьому етапі сімейних відносин. Розібратися у сімейних стосунках вам допоможе  семейный портал.

Індивідуальність і незалежність починають відігравати величезну роль для кожного з подружжя. У той час як на початку відносин домінувало сильне почуття «ми», на цьому етапі пара повинна знайти способи, організувати автономію і відособленість кожного. Вони дізнаються, як можна зберігати індивідуальність в сімейних відносинах.

Сімейні відносини - етап №4 - Відкритість, примирення і все спочатку.

Досягти цього етапу допомагає більш відкрите спілкування, чесність один з одним і довіра. В ідеалі будується нове, більш глибоке почуття взаємозв'язку людей. Вони дізнаються і усвідомлюють всі сильні і слабкі місця один одного. Ніхто не приховує своїх страхів і тривог - про це йдеться вголос, без побоювань докорів. Кожен відмовляється судити чи звинувачувати свого партнера. На цьому етапі сімейних відносин, всі взаємні скарги трансформуються в прохання.

Партнери приймають один одного з усіма недоліками, при цьому усвідомлюють, що мають свої власні. Вони вчаться цінувати і поважати один одного по-новому, вони перестають сприймати один одного як щось належне. У сімейних відносинах проявляється новий баланс між незалежністю і близькістю. Втрачена енергія відносин спалахує з новою силою.

Додаткові етапи сімейних відносин.

Багато пар можу стикатися з різними ударами долі і переживати їх разом. Такими непередбаченими труднощами можуть бути хвороба, фінансова криза (відсутність роботи), вихід на пенсію, смерть свого партнера.

Створення сім'ї це можливість пізнання взаємин між чоловіком і жінкою і створення певної команди на основі цих відносин. Це довгий процес, який приносить найкращі моменти в житті, на ряду з не дуже бажаними. Треба пам'ятати, що сімейні відносини, це не тільки союз двох люблячих людей, а й підтримка підростаючих дітей, а також допомога старіючим батькам.
завантаження...
 
Все про вагітність на mamatato.com

Після весілля

Куди поїхати у весільну подорож. Вибір

Весілля - одна з найбільш знаменних подій у житті кожної людини. А добре організована...

Відзначаємо ювілеї весілля...

Дерев'яне весілля - відзначає 5-річний ювілей спільного життя молодих. Вважається, що до цього часу...

Святкові дати подружнього життя

Шановні подружжя, хочу вам нагадати, що потрібно весільні річниці не забувати відзначати. Робіть собі...

Ситцеве весілля

Вам здається, що ще зовсім недавно ви зустрілися, а весільні гуляння і крики «Гірко!»...

Прикмети про тещу і свекруху

Недарма кажуть, що у нареченого і нареченої - одна мати, а у чоловіка і...

Весілля кожен рік

У народу прийнято широко відзначати срібне і золоте весілля як дві знаменні події довгого...

Весільна термінологія

Читайте, пригадуйте і вивчайте.... Невістка - дружина сина. Зять - чоловік доньки. Свекруха -...

Що робити на другий день весілля?

Якщо ви вирішили, що одного дня для святкування вашого одруження замало, ось кілька ідей...

Медовий місяць в Україні - весільна подорож до Криму, Карпат

Незабутній медовий місяць можна провести не тільки далеко від батьківщини. Відомі курорти Криму та...

Проблеми молодих сімей

Ну, ось за спиною залишилися весільні клопоти і приготування, запрошення і подарунки. Церемонія пройшла...

Інтернет магазин