завантаження...

Чи можна дарувати ножі - вивчення прикмети


Дотримання прикметами є одним з різновидів традицій, мабуть, кожної культури. В ряду різноманітності повір'їв виділяється ніж в подарунок, прикмети тут відомі багатьом. Той чи інший ріжучий предмет є подарунком цілком поширеним: кухонний або декоративний, мисливський або садовий, робочий або для захисту. Так чи інакше, ніж може стати цілком корисним і цінним даром.
Проте в  Україні прийнято при виконанні подібного подарунка брати з обдаровуваного монетку, яка символізує як би укладання угоди між людьми, тобто фактично предмет не дарують, а продають.

Країни, в яких не дарують ножі

Як не дивно, але в різних частинах Землі на питання, чи можна дарувати ножі, дивляться по-різному. Наприклад, вручення монетки, яке переводить дарування як би в продаж, пішло з англосаксонських традицій.

В Англії здавна за гострий предмет, що надається в дар, давали монети і таким чином, згідно прикмети, ліквідували будь-які негативні наслідки від дарування.
Якщо взяти Китай і Латинську Америку, то там вручення ножа може сприйматися як символ закінчення дружби і взаємин. Відповідно, там такі презенти взагалі не в ходу. Так само як і в Монголії - здавна ножі і взагалі гострі предмети розташовуються в забороненому списку подарунків.

Україна і країни СНД мають подібні традиції, і в якості подарунка ножі не сприймаються. Хоча символічний обмін на монетку досить поширений.
Якщо ви хочете зробити презент в зазначених державах, краще взяти в обмін монетку.

Країни, в яких дарують ножі

Існують країни, де ставлення до кинджалів і ножів в якості подарунків є позитивним:

На Кавказі взагалі ніхто не замислюється, чи можна дарувати ножі чоловікові, адже там потрібно робити подібні подарунки (наприклад, красивий кинджал, финка нквд купить), якщо ви хочете висловити повагу і шану.

Жителі Середньої Азії і Японії розцінюють подарований кинджал позитивним чином, там такий предмет сприймається в якості захисника від злих духів і взагалі усіляких напастей, ось чому, наприклад, на території Середньої Азії ніж або гострий предмет можуть класти під подушку дитині, щоб захистити від негативних впливів .
В Японії меч або клинок є знаряддям не лише в прямому, а й у символічному сенсі, і вважається інструментом, який прорубує шлях до щастя. Відповідно, там такий презент є цінним і розглядається суто позитивно.

 Тут знову цікаво повернутися і до слов'янських традицій. Адже в царські часи військових часто нагороджували холодною зброєю, а на флоті до сих пір новоспечених офіцерів нагороджують особистим кортиком і гроші в обмін, звичайно, ніхто не дає. Такі нагороди сприймаються суто позитивно, як символ визнання заслуг.

Таким чином, багато що залежить від формування того чи іншого ставлення в певній країні або в певному соціальному шарі. Так само як і різні люди можуть мати різні думки, і в нашій країні багато цілком нормально ставляться до дарування ножа.

Для того щоб зрозуміти, чому не можна дарувати ножі, слід заглибитися в розвиток культури країн, в яких має місце прикмета.

Якщо подивитися в глибину століть, то легко зрозуміти - раніше протягом тривалого часу ріжучі вироби були особистими і виготовлялися ковалями для окремої людини. Відповідно, і служити їм призначалося тільки власнику, а іншим людям вони як мінімум не приносили користі згідно з віруваннями.

Крім цього, важливо відзначити і магічну складову, адже гострий артефакт може використовуватися і як захисник від негативних впливів, і як спосіб такі дії залучити. Досить згадати ритуальні ножі чаклунів, які заряджалися магічною силою, або шпильку, яку чаклунки могли увіткнути в людину або в будинок, для того щоб викачувати силу або залучити неприємності для власників.

За часів, коли магії віддавалося чимале значення, люди, для того щоб убезпечити себе від подібних впливів і визначити, чи можна дарувати ножі на день народження або інше свято, придумали спеціальний ритуал - покупку. Таким чином, можливий негативний вплив як би знімався, адже на символічному рівні обдарований як би передавав назад те, що подарували, і вістря ставало просто побутовим приладом.

Вірити в цей механізм тепер? Це особистий вибір кожної людини, але слід враховувати досвід попередніх поколінь, адже магія і містика не завжди є тільки домислами і помилками нерозвинених в технологічному прогресі людей.

Як зробити подарунок оптимальним

Якщо ви роздумуєте, чи можна дарувати набір ножів, який вам сподобався і який ви вважаєте корисним подарунком, слід для початку трохи дізнатися про ставлення самої людини до повір'я. Якщо той, кому ви збираєтеся зробити дар, легко відноситься до повір'їв, то можете сміливо зробити такий сюрприз чоловікові або жінці, а обряд з продажем використовувати або "для сміху" - як данина традиції, або не використовувати, адже ви даруєте з позитивним змістом, наприклад, як у Середній Азії.

Якщо людина забобонна і традиції сприймаються серйозно, то слід подумати, перш ніж зробити такий презент, і потрібно обов'язково взяти в обмін гроші будь-якого номіналу.
завантаження...
 

Популярні подарунки

Жартівливі подарунки на весілля

Будь-яке свято, а тим більше весілля, потребує необтяжливої обстановки і в різних розіграшах. Молодята...

Гроші. Як зробити такий подарунок на весілля оригінальним

Гроші - один з найпопулярніших подарунків на сучасних весіллях. До питання вручення такого специфічного...

Як вибрати подарунок для мами, тата, бабусі, дідуся, брата або сестри

Кожен рік ми ламаємо голову: що подарувати близьким на Новий Рік або інше свято?...

Що подарувати на весілля?

Весілля – подія досить рідкісна в нашому житті. Тому, вирішуючи, що подарувати на весілля,...

Які квіти подарувати на весілля

На перший погляд, це зовсім просте питання. Можна за годину до весілля піти в...

Ідеї ​​подарунків для гостей на зимовому весіллі

Ви готуєтеся до зимового весілля, і, звичайно ж, тамада вже вручив вам список презентів,...

Індивідуальні подарунки для молодят

Примусьте працювати свою уяву. Перед весіллям поцікавтеся у нареченого і нареченої або їхніх родичів,...

Весільні подарунки та їхнє значення

Турботи про святкове вбрання, подарунки, тяганина і суєта довкола події з приводу весілля рідних...

Що подарувати на кришталеве весілля (15 років)?

Якщо подружжя подолали 15-річний рубіж, значить, сім'я у них міцна, почуття чисті, як кришталь,...

Подарунки на весілля

На весіллі прийнято дарувати практичні подарунки, які допоможуть молодій сім'ї уникнути деяких витрат на...

Інтернет магазин