завантаження...

Яка вода корисна для шкіри обличчя


Вода - це універсальний засіб для підтримки чистоти нашого тіла. Однак впливати на шкіру вона може по-різному і це залежить не тільки від хімічного складу води, але і від її температури, а також від стану нашої шкіри.

Насправді вода подразнює шкіру. Наприклад, жорстка вода, погано впливає не тільки на більш чутливу шкіру обличчя, але навіть на руки.

Якщо постійно вмиватися жорсткою водою, тонка і суха, особливо чутлива шкіра обличчя стає шорсткою, починає лущитися, часто запалюється.

Найкраще вмиватися так званою м'якою, дощовою або сніговою водою, в якій відсутні дратівливі речовини. Після її застосування можна відчути, як шкіра стає оксамитовою. Природно, сніг для такої води ні в якому разі не можна збирати брудний, поблизу автомобільних доріг.

Однак у нас не завжди є можливість користуватися екологічно чистою, м'якою водою. А щоб жорстка вода, якою доводиться вмиватися щодня, не надавала таке руйнівний вплив на нашу шкіру, перед використанням пом'якшіть її. Також можете  купить фильтр для воды, який стане вам в нагоді.

Способи пом'якшення жорсткої води:

- Найпростіший спосіб пом'якшити воду - це прокип'ятити. Якщо Ваша шкіра має підвищену чутливість, розведіть кип'ячену воду температурою 23-24 градусів наполовину молоком.

- Ще один спосіб пом'якшення води: додайте харчову соду з розрахунку ¼ ч.л. на 1 літр води.

- Пом'якшує воду також борна кислота (½ ч.л. на літр води).

- Варіант для жирного типу шкіри: в один літр кип'яченої води додається одна столова ложка гліцерину.

Температура води при умиванні

Звичка постійно вмиватися холодною водою, особливо в холодну погоду, викликає звуження судин і зменшення кровообігу, а це призводить до погіршення живлення шкіри.

Часте умивання гарячою водою призводить до стійкого розширенню судин, розташованих близько до поверхні шкіри. Їх стінки слабшають, і в результаті шкіра втрачає еластичність.

Тому вмиватися бажано водою кімнатної температури (18-20 градусів).

Іноді корисно вмиватися, чергуючи теплу воду і прохолодну. Така швидка зміна температури води добре впливає на нервові закінчення шкіри, знижуючи її чутливість, і є гімнастикою для кровоносних судин - таким чином, поліпшується живлення шкіри. Закінчувати контрастне вмивання потрібно прохолодною або холодною водою.

Таке стимулююче умивання застосовується тим частіше, чим щільніша Ваша шкіра і чим глибше в ній розташовані кровоносні судини. І навпаки, не варто ним захоплюватися, якщо у Вас тонка шкіра з просвічуваними прожилками судин.

Як діє на шкіру холодна вода

Загартовуючи шкіру обличчя умиванням холодною водою, ми намагаємося її зміцнити, слідуючи заповіді "У здоровому тілі - здоровий дух!". Однак щодо шкіри обличчя це не приносить очікуваної користі.

Звичка щодня, вранці і ввечері, вмиватися холодною водою призводить до того, що поверхневі судини шкіри регулярно і часто звужуються, виділення сала і поту на поверхню шкіри зменшується. У підсумку наша шкіра не встигає отримати потрібного харчування, стає блідою, сухою, втрачає свою еластичність. Потім вона стає в'ялою і покривається мережею зморшок.

А помічаємо ці наслідки ми, як правило, вже надто пізно.
Коли на вулиці тепло, вмиватися холодною водою вранці може бути навіть корисно, адже тепле повітря сприяє розширенню судин, і швидкий приплив крові, а значить, і поживних речовин, до поверхні шкіри.

Проте не потрібно прирівнювати шкіру обличчя до тіла і постійно загартовувати її умиваннями холодною водою. Адже на відміну від шкіри тіла, яка в більшості випадків захищена одягом, шкіра обличчя безперервно відчуває на собі вплив навколишнього середовища.

Холодна вода при правильному застосуванні дійсно загартовує організм, але регулярне умивання шкіри обличчя холодною водою призводить до її передчасного старіння.

Якщо у Вас суха шкіра, то звичка вмиватися холодною водою призведе лише до подальшої її сухості і більшого лущення, адже виділення природного шкірного сала і без того знижений, а холодна вода ще більше знизить його концентрацію на поверхні.

Увечері, під час підготовки до сну, вмиватися холодною водою небажано, тому що холодна температура води викликає прилив бадьорості, і перешкодить засинанню.

Чому не можна вмиватися гарячою водою

Будь-яка вода в тій чи іншій мірі знежирює шкіру, приводячи до її сухості. Гаряча вода ще сильніше робить це.
Навіть при жирній шкірі щоденне умивання гарячою водою призводить до розширення судин, в результаті кров застоюється в шкірі, починається почервоніння щік і носа.

Також гаряча температура води розслабляє поверхневі шкірні м'язи, стаючи причиною в'ялості шкіри та ранньої появи зморшок.
Добре змиваючи бруд з поверхні шкіри, гаряча вода сприяє розширенню пор, знижуючи її опірність.
Тому гарячою водою корисно вмиватися не частіше одного разу на тиждень, причому робити це ввечері. Після гарячої, обов'язково сполосніть обличчя прохолодною водою.

Якщо у Вас на обличчі є розширені капіляри - умивання за допомогою гарячої води Вам протипоказано!
При жирній, грубій шкірі, з розширеними порами, Вам на користь піде м'яке контрастне вмивання. Почніть робити його поступово, з приємних для шкіри температур. Регулярне і правильне застосування контрастного вмивання не тільки зробить шкіру чистішою, але й вилікує її.

В якості лікувальної, ця процедура проводиться 10-15 днів підряд, вранці або ввечері, але не пізніше, ніж за півтори години до сну.
Як просте, так і контрастне, умивання теплою водою заспокоює нервову систему і послаблює напруження м'язів шкіри. Але м'язи шкіри обличчя не повинні постійно бути в розслабленому стані. Тому чергування теплої, гарячої, холодної води і контрастних умивань сприяє нормальній роботі обличчя.

Самий розумний, приємний і корисний спосіб на кожен день - це вмиватися водою кімнатної температури. Пам'ятайте, що вода повинна бути м'якою або спеціально пом'якшеною.
завантаження...
 

Популярні поради

Як стати ідеальною дружиною

Кожна жінка прагне до досконалості. Причому, прагнення це швидше продиктовано бажанням чути з вуст коханого...

Як позбутися темних кругів/синяків під очима

Інколи, вранці, ми бачимо темні круги під очима. Однією з причин такого явища може...

Домашні маски для волосся

1. Домашня маска для всіх типів волосся. Склад: соняшникова і обліпихова олія в пропорції...

Секрети гарного волосся

Ось кілька секретів здорового і красивого волосся, які не вимагають відвідування салонів краси. Правильно...

Маски для обличчя

Для того, щоб на весіллі молода «світилася радістю» і  не лише, слід поклопотатися про...

Маленькі хитрощі нареченої.Приховуємо недоліки.

Ідеальну фігуру має, на жаль, не кожна наречена, а ось виглядати сексуально і красиво...

Фітнес для нареченої

Більше всього наречену в день весілля хвилює її зовнішній вигляд. В цей святковий день ...

Вправи для нареченої від целюліту

За допомогою вправ, що зміцнюють м'язи, можна не тільки боротися з целюлітом, але й...

Топ самих відомих інтернет-магазинів

Для початку кілька порад всім початківцям та інтернет-шопоголікам: - Вибирайте тільки перевірені магазини і...

Корисні поради

БАДЬОРІСТЬ І КРАСА ЗА ПІВГОДИНИ   Як хочеться в цей день бути неперевершеною! Але...

Інтернет магазин