завантаження...

Весілля у високосний рік. За і проти

Весілля у високосний рікЗ давніх часів існує безліч повір'їв, пов'язаних з високосним роком. Весільне торжество також потрапляє в "зону ризику". Чи варто одружуватись у високосному році і на що насправді потрібно звернути увагу, щоб знайти сімейне щастя?

Високосний рік. Історія

Високосний рік (лат. bis seхtus – “другий шостий”) - рік в юліанському і григоріанському календарях, тривалість якого дорівнює 366 дням - на одну добу більше тривалості звичайного, невисокосного року. Зазвичай високосним роком є кожен четвертий рік, хоча в григоріанському календарі з цього правила є винятки. Отже, цей рік відрізняється лише одним днем – 29 лютого.

У 46 році до н.е. римський імператор Гай Юлій Цезар ввів (розроблений александрійських астрономів на чолі з Созігеном) календар, який був заснований на тому, що період обертання Землі навколо Сонця приблизно дорівнює 365,25 доби (365 діб і 6 годин). Цей календар був названий юліанським.

Для того, щоб вирівняти шестигодинний зсув, був введений високосний рік. Три роки вважалося по 365 доби, а в кожен рік, кратний чотирьом, додавалися одну додаткову добу в лютому. Лютий був обраний як останній місяць римського року. Першим високосним роком став 45 до н. е..

Цезар був убитий вже через два роки після введення нового календаря, другий високосний рік розпочався вже після його смерті. Можливо, цим пояснюється той факт, що жерці, що відповідали за функціонування календаря, не зрозуміли принцип введення додаткового дня кожен четвертий рік, і замість цього почали вводити додатковий день у лютому кожні три роки (передбачається, що вони відраховували четвертий від року, що передує високосному) .

Протягом 36 років після Цезаря високосним був кожен третій рік, і лише потім імператор Август відновив правильний порядок проходження високосних років.

Забобони і прикмети: Довіртеся інтуїції

Ось деякі з відомих забобонів, що прийшли з минулого і до цих пір вселяють у нас невпевненість:

- У високосний рік не варто займатися житловим питанням, починати споруди, вступати в торговельні відносини, що стосуються житла.
- Не рекомендується святкувати іменини людям похилого віку.
- Не рекомендується збирати плоди з землі (особливо гриби) і вживати їх у їжу.
- Високосний рік несприятливий для весіль і зачаття.

Що ж, запитаєте, робити? Відмовитися від покупки квартири, навіть якщо й жити ніде? Утриматися від вживання грибів і овочів? І як бути тим, хто народився у високосний рік?

І все ж таки люди, нехтуючи вищесказаним, як-то виходять з положення, інтуїтивно відчуваючи, що треба (або не треба) робити, щоб уникнути проблем.


Високосний рік: одружуватись чи не одружуватись?

Існує безліч забобонів, пов'язаних з високосним роком. Одне з них свідчить, що не можна святкувати весілля та вінчатися у високосному році. Сприятливих або несприятливих днів або років для одруження не існує. Вінчання не відбувається напередодні середи, п'ятниці, неділі, великих свят і протягом багатоденних постів. Всі інші дні року вінчання може відбуватися без будь-яких перешкод. Якщо б високосний рік був якимось несприятливим для церкви з точки зору здійснення Таїнства вінчання, то напевно це відбилося б в церковних канонах. Але, як Ви розумієте, такого правила не існує. Значить, ця забобона не має нічого спільного із справжнім станом речей. Існує ще одне марновірство, пов'язане з високосним роком. Воно свідчить, що у високосному році помирає більше людей, ніж в інші роки. Подібне можна припустити лише в тому випадку, якщо велика кількість людей помре саме 29 лютого. Дане міркування не має жодного обґрунтування. Якщо торкнутися статистичних даних, то, в березень, помирає приблизно стільки ж людей, скільки і в інші, а показник смертності залежить зовсім від інших факторів.

Не варто шукати несприятливих днів для вінчання. Сприятливим для нареченого і нареченої буде їх спільний молитовний подвиг, а також сповідь перед вінчанням.

По суті, справа не в тому, в якому часі ми зараз живемо: прикмети переходять з покоління в покоління, традиції змінюються, часом, стаючи навіть протилежними раніше встановленими.

Одним, словом, вибір за вами!

Замітка: Різноманітні пропозиції по просуванню сайтів саме для вас. Серед них: розкрутка сайта, продвижение сайтов, просування сайтів в google та yandex. Доступні ціни та гарантія якісної роботи.

завантаження...
 

Популярні прикмети

Визначаємося з датою весілля. Прикмети

Незалежно від того, вибираєте ви дату разом чи хтось звалив на вас цю місію,...

Весілля у високосний рік. За і проти

З давніх часів існує безліч повір'їв, пов'язаних з високосним роком. Весільне торжество також потрапляє...

Весільні прикмети

Щоб життя молодят було заможним: - їх обсипають пшеницею або крупою (рис, пшоно), цу­керками,...

Прикмети на весілля

Прикмети у людей існували на всі випадки життя. Одруження, природно, не є винятком.  А...

Весільні обряди

Весілля зазвичай святкують після вінчання і одруження. Щоб весілля запам'яталося нареченим і гостям, сучасні...

Прикмети про весільну обручку

Купуючи обручки, потрібно вимовити: "На добре життя, на вірну сім'ю. Амінь ";   * Вважається,...

Значення квітів

Астра - символ любові, витонченість Гвоздика (звичайна) - чарівність, жіноча любов Гвоздика (рожева) -...

Весільні прикмети та обряди на удачу

Традиції говорять  Весільні прикмети та обряди передаються від покоління до покоління. Вони були пов'язані...

Деякі весільні прикмети

Слово "прикмета" має походження від дієслова "примічати", тобто помічати щось і робити відповідні висновки...

Інтернет магазин