завантаження...

Хто такий весільний координатор і навіщо він потрібен?


Послуги весільного координатора набувають все більшої популярності на українських весіллях. Що входить в обов'язки цієї людини і чи раціональна її присутність на вашому весіллі - ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

Хто такий весільний координатор?

Координатор - це людина, яка стежить за тим, щоб в день весілля все пройшло як заплановано. Він погоджує дії окремих фахівців, контролює своєчасність тих чи інших подій і вирішує дрібні проблеми, що виникають по ходу торжества.

Весільний координатор - професія хоч і цікава, але дуже відповідальна. Щоб успішно справлятися з різноманіттям покладених на нього завдань, координатор повинен володіти цілим рядом якостей: організованість, хороша пам'ять, стресостійкість, винахідливість, комунікабельність і дипломатичність.


Хто такий весільний координатор і навіщо він потрібен?

Що ж конкретно входить в обов'язки весільного координатора? Залежно від особливостей весілля, а також домовленостей з молодими, коло обов'язків координатора може бути різним, але в цілому його функції можна звести до п'яти основних груп:

Взаємодія з фахівцями.

Напередодні весілля координатор обдзвонює всіх фахівців на предмет готовності. Якщо весілля в певному кольорі або стилі він рекомендує їм відповідний дрес-код. В день одруження стежить за тим, щоб ніхто з учасників не спізнився, контролює підготовку до банкету і виїзної реєстрації, стежить за роботою офіціантів (своєчасністю подачі страв, напоїв і торта). Забезпечує узгоджену роботу окремих підрядників і розраховується з ними за послуги.

Взаємодія з гостями.

Весільний координатор відповідає на дзвінки і запитання гостей (для цього його телефон можна вказати в запрошеннях), підказує, як дістатися до потрібного місця, допомагає їм розміститися в банкетному залі, підказує, хто в якій машині переміщається під час прогулянки, при необхідності викликає таксі наприкінці вечора.

Організаційні питання.

Координатор контролює розміщення й сервіровку столів на банкеті, розташування гостьових карток і планів розсадки. Розставляє подаровані квіти. Стежить, щоб виконавці, присутні на весіллі (відеооператори, фотографи та ін.) були нагодовані, згідно з домовленістю з рестораном. Найважливіше завдання координатора - простежити, щоб нічого не було забуто: колечка, подушечки, весільні аксесуари та інше.
Після закінчення банкету - контролює збір  продуктів і напоїв, які залишились, а також квітів.

Тайм-менеджмент.

Простіше кажучи «організація часу». Координатор може допомогти нареченій скласти оптимальний план дня (в тому числі і маршрут прогулянок), в якому щохвилини будуть розписані основні етапи торжества (таймінг). У день весілля він тримає цей план перед собою і стежить, щоб все йшло точно за графіком.

Форс-мажори.

Накладки і дрібні неприємності трапляються на весіллях досить часто. Завдання координатора - швидко знайти вихід зі сформованої ситуації. Так, наприклад, весільний координатор завжди має при собі аптечку, парасольку, косметичку, серветки, голку з ниткою та інші предмети на різні випадки життя.
Крім того, весільний координатор відіграє важливу психологічну роль - він дає молодим відчуття того, що ситуація під контролем, а це в свою чергу спокій і впевненість, так необхідні в день весілля.

Координатор. Розпорядник. Організатор. У чому різниця цих понять?

Часто у весільній лексиці термін координатор і розпорядник вживаються зі знаком рівності, проте, згідно з думкою експертів, відмінність все ж є.

Весільний розпорядник - це фахівець, який не тільки здійснює функції координування в день весілля, але також активно допомагає молодим на етапі підготовки. Він може порадити перевірених фахівців, з'їздити з молодятами в банкетний зал, допомогти із складанням меню, вибором торта, підказати способи оптимізації весільних витрат і т.д. Таким чином, поняття весільний розпорядник трохи ширше, ніж просто координатор.

Весільний організатор - це фахівець (фірма), який, як видно з назви, займається організацією весілля, аж до послуги «весілля під ключ». Найчастіше в ролі організатора виступає весільне агентство. Організатор бере участь на всіх етапах весільної підготовки, при бажанні молодих агентство може розробити стиль і концепцію весілля, підібрати всіх фахівців  - включаючи також послуги  свадебного ведущего днепропетровск (при цьому організатор несе повну відповідальність за якість надаваних ними послуг), скласти сценарій, надати весільного розпорядника (координатора) і т.д. Цей варіант ідеально підійде, якщо ви не хочете (не можете) самі займатися підготовкою до весілля, а також, якщо планується масштабне свято, організувати яке самостійно не представляється можливим.

Чи варто особисто Вам вдаватися до допомоги весільного координатора?

Інтернет рясніє суперечливими думками з приводу того, потрібен чи ні координатор на весіллі. Багато молодят, які скористалися даною послугою, залишилися дуже задоволені. З іншого боку, є величезна кількість пар, які можуть запевнити, що їх весілля пройшло чудово і без координатора. Чи варто замовляти послуги координатора чи ні - вирішувати вам, виходячи із специфіки вашого весілля.

Ось ряд ситуацій, коли Вам варто всерйоз задуматися про звернення до координатора:

- якщо ви плануєте виїзну реєстрацію (особливо коли реєстрація та банкет в різних місцях);

- пишне весілля з великою кількістю учасників (чим більше гостей і фахівців бере участь у заході, тим більша ймовірність виникнення накладок);

- якщо ви виснажені предвесільною підготовкою і відчуваєте, що нервовий зрив не за горами (в цьому випадку людина, на яку ви зможете цілком покластися в день весілля, буде зовсім не зайвою);
- якщо ви не бажаєте відволікатися в день весілля на дрібні організаційні моменти і хочете звільнити від цих обов'язків ваших родичів.
завантаження...
 

Популярне для тамади

Жартівливі питання

1. Що в Бориса спереду, а в Гліба позаду? (Літера «б».) 2. Як зістрибнути...

Дипломи на весіллі

Диплом нареченої (П.І.Б. нареченої) закінчила в 200... році ... державний університет сімейного будівництва й...

Клятви молодят

КЛЯТВА НАРЕЧЕНОЇ Перед обличчям своїх родичів і товаришів урочисто кля­нуся, що мій чоловік буде...

Десять заповідей свекрусі

1. Не забувай про те, що невістка — істота ніжна й потре­бує постійної опіки...

Технічні паспорти молодят

Технічний паспорт дружини Ця модель, що одержує зараз назву дружина — …(П. І. Б.),...

Десять заповідей тещі

1. Полюби зятя свого, тоді й сина придбаєш, і дочку не втратиш. 2. Не...

Інші весільні документи

Постанова товариства холостяків Нам дуже важко це усвідомлювати, але ми зазнали важ­кої втрати. Сьогодні...

Корисні поради молодятам

- Наречений, купи машину, тому що носити все життя свою жінку на руках утомливо....

Поради нареченій від мудрої свекрухи

- Не турбуй чоловіка, коли він їсть: усі проблеми краще вирішуються на ситий шлунок....

Десять заповідей чоловікові

1. Прислухайся до порад дружини, але роби по-своєму. 2. Дружину бережи, не обтяжуй домашньою...

Інтернет магазин