Тамада. Його обов’язки

Тамада. Його обов’язкиЗа всіх часів весілля являло собою театралізовану дію.
Актори в нас уже є - наречений і наречена, є й масовка - численні друзі й родичі, але немає ведучого - тамади. Йому поручається найскладніша й найвідповідальніша роль.
Головне завдання тамади - об'єднати гостей, спрямува­ти потужну енергетику тих, хто зібрався, у потрібне русло, створити відчуття свята. Його жарти й каламбури повинні бути не тільки веселими, але й тактовними, щоб не скривди­ти нікого із запрошених. Тамада — це професіонал, який дос­конально знає закони й ритуали весільного торжества. Від нього значною мірою залежить, яким буде свято. Тому до ви­бору тамади слід поставитися серйозно і якомога раніше по­чати його пошуки. Особливо в розпал весільного сезону (уліт­ку й восени), коли в найкращих ведучих графік розписаний надовго вперед.

Де ж шукати тамаду? Якщо організацією весілля зай­мається досвідчений менеджер, то немає проблем. Але ж ба­гато хто вирішує ці питання самостійно. Спочатку ви можете звернутися до фірми з організації торжеств або зазирнути в Інтернет на авторські сайти ведучих. свадебный тамада може бути вам  відрекомендований в кафе або ресторані, який ви орендуватиме­те. Ви також можете розпитати родичів і знайомих, напевно, хтось із них був присутній на весіллі й зможе вам порадити кого-небудь.
Якщо ви звертаєтеся по допомогу до спеціальної фірми, то її керівництво несе повну відповідальність за якість і про­фесіоналізм роботи тамади.
Якщо ви знаходите тамаду самі, обов'язково попросіть у нього ліцензію на право діяльності.

Було б непогано, якби ви зустрілися з декількома потен­ційними ведучими. Досвідчений ведучий прийде на зустріч підготовленим (із фотографіями й відеозаписами проведених торжеств), розповість про стиль своєї роботи. Ви, зі свого боку, повинні поцікавитися, що входить до його послуг, скільки годин він працює й скільки це коштуватиме. Іноді тамада пропо­нує ще й музичний супровід до свого шоу. Оплачуються послу­ги тамади і його музичного супроводу наприкінці весілля.
При виборі тамади головними критеріями повинні бути артистизм, почуття гумору, гарна дикція, уміння просто й красиво висловити свою думку, невимушеність у спілкуванні, бездоганний зовнішній вигляд.

Коли виберете ведучого, потрібно буде розповісти йому, як познайомилися майбутні одружені, чим вони займаються в житті, що люблять (тобто все те, що ви вважаєте за потрібне йому повідомити).
Його також необхідно попередити щодо деяких тем, які зачіпати небажано, щоб не отьмарити загальне торжество.
Роль тамади може виконувати хтось із друзів або знайо­мих. Це повинна бути весела й дотепна людина з добрими організаторськими здібностями. Але ви маєте попередити його, що розслаблятися в нього нагоди не буде.

Отже, що ж повинен робити тамада на весіллі (крім того, що він заздалегідь придумує сценарій торжества)?
1. Зустрічати гостей біля входу.
2. Керувати танцями, запрошувати до столу, оголошува­ти гостей, які дарують подарунки.
3. Переходити від столу до столу, знайомлячи гостей між собою.
4. Сповіщати гостей про те, що відбувається - наприклад, оголосити, що всім потрібно пройти до танцювальної зали.
5. Стежити за музикою, вести переговори з музикантами, щоб вони виконали заявлену гістьми музику, робити необхідні оголошення.
6. Усувати дрібні утруднення, які не повинні отьмарюва­ти свято.

Якщо тамада не запропонує вам музичний супровід, дове­деться зайнятися цим питанням самостійно. Варіантів існує кілька. Це може бути живий ансамбль, CD-програвач або маг­нітофон, дискотека з діджеєм, веселий гармоніст.
Ідеальний варіант — це, звичайно ж, жива музика. Але така послуга коштує недешево. Якщо ви обмежені в коштах, зупиніть свій вибір на CD-програвачі або магнітофоні. Вам залишиться тільки підібрати необхідні касети й диски, з ог­ляду на смаки всіх запрошених (адже на весіллях, як прави­ло, зустрічаються люди різного віку).
Комусь може здатися, що гармошка на весіллі — це вчо­рашній день. Але це зовсім не так, тому що немає нічого кра­щого за хвацьку або задушевну пісню. А яка пісня без гармошки? Якщо у вас є можливість запросити гармоніста, у жодно­му разі не відмовляйтеся.