завантаження...

Вибираємо тамаду. На що звернути увагу?

Вибираємо тамадуВибрати тамаду не так вже й просто. Адже його роботу не можна оцінити заочно, як наприклад, фотографа або відеооператора.

Найбільш ефективний спосіб оцінити роботу тамади - особисто бути присутнім на весіллі ваших знайомих або подивитися на відео.


Чи потрібен взагалі тамада?

  • Без тамади, звичайно можна, але весілля часто буває нудним, гості розділяються на маленькі групи і спілкуються в своїх компаніях. Рідко звертаючи увагу на молодят. І можуть швидко "дійти до кондиції". Хороший тамада на весіллі об'єднує гостей, на ходу підбере потрібні конкурси і слова, щоб розвеселити гостей.
  • Якщо в кафе у вас буде менше 20 чоловік і ви хочете заощадити, можливо, що тамада і не потрібен, але якщо людей більше, то бажано найняти.
  • Якщо ви вже були на весіллі у тамади і його робота вам сподобалася, то врахуйте, що програма у ведучих частіше всього одна і та ж.
  • Щоб у вас не було дежавю, то при замовленні одного і того ж ведучого на весілля - повідомте йому, що ви були на весіллі, яке він проводив і попросіть змінити програму.
  • Якість роботи тамади, як і будь-якого іншого фахівця, не можна оцінювати за вартістю послуг тамади. Людина може працювати погано, при цьому його послуги можуть коштувати вище середніх.


Загальні питання при виборі тамади:

1. Якщо у вас немає конкретного претендента - не поспішайте замовляти першого, хто попадеться. Складіть список вподобаних ведучих. Запишіть: ім'я, телефон, вартість і додаткові особливості.
2. До якого часу він працює (фіксована погодинна оплата або до останнього гостя).
3. Чи можна замовити певний час, а потім при необхідності доплатити за додатковий час і скільки це буде коштувати.
4. Якщо ви плануєте брати з собою дітей - повідомте тамаді. Він може придумати як їх розважити.
5. Іноді у тамади буває свій відеоролик.
6. Чи використовує він костюми для переодягання гостей на конкурсах.

Про що говорити при зустрічі з тамадою

Після того як ви виберите тамаду на весілля, з ним ще необхідно зустрітися щоб обговорити всі деталі. Весільний ведучий ставить багато питань, щоб правильно зрозуміти що потрібно саме вам, але є стандартний список. Тому ви можете заздалегідь підготуватися.

1. Список імен молодят (старі і нові прізвища), батьків і можливо бабусь.
2. Список імен активних друзів, які легко візьмуть участь в конкурсах. А також список людей, яких краще не чіпати, якщо такі є.
3. Ваші побажання щодо проведення свята. Наприклад, не хочете продавати торт або навпаки, може хтось хоче заспівати караоке. Це допоможе підготувати програму для вас. Адже у тамади все розписано по хвилинах і якщо доведеться міняти програму по факту, то якісь із запланованих заходів доведеться виключити.
4. Часто питання постає про наявність у програмі вульгарних жартів. Одні люди до таких конкурсів ставляться спокійно, інші не можуть переносити і дуже дратуються, а треті дратуються коли таких жартів немає. При замовленні послуг тамади зверніть увагу на це питання якщо ви чи ваші гості ставляться до цього негативно.
5. Мелодія для першого танцю.
6. Якщо ви не будете наймати музиканта, то можете домовитися з тамадою про те, яку музику хотіли б чути на весіллі. Деякі люди люблять вітчизняну поп музику, інші навпаки її терпіти не можуть. Ви можете залишити це на розсуд тамади.

Що вам може не сподобатися в програмі тамади.

Можна уточнити відсутність таких конкурсів, якщо вони вам не подобаються.

1. Хто довше протримає дівчину на руках. Той, хто програв іноді дуже переживає. Та й почувають конкурсанти себе дуже втомленими замість відпочинку.
2. Не всі люблять дитячі конкурси, на зразок такого: ходити хороводом навколо стільців, хто перший сяде і кому не вистачить місця.
3. Не читати вірші і не змушувати співати старовинні російські пісні з аркуша.
4. Не всі батьки і свідоцтво люблять, коли кричать "гірко" для них.
5. Деякі не люблять, коли роздають почесні грамоти, інструкції з експлуатації нареченого (нареченої) та інше, а потім змушують їх читати.

Перед оплату за проведення весіль беруть багато людей, адже ви можете відмовитися в останній день і людина втратить день, відмовивши іншим. Перед оплата - це нормально.
Ви можете при внесенні передоплати або при виборі тамади уточнити питання передоплати, адже сума може вважатися авансом або завдатком.
Аванс - у разі відмови будь-якої з сторін повертається клієнтові. Тобто навіть якщо ви відмовитеся в останній момент, то вам зобов'язані повернути всю суму.
Завдаток - вноситься клієнтом і при відмові від послуг з його боку - не повертається. Якщо відмова надання послуги з ініціативи виконавця, то виконавець зобов'язаний повернути подвійну суму завдатку.

Якщо тамада нав'язується - відмовтеся від його послуг. У хорошого тамади багато замовлень і якщо ви відмовитеся, то цей день займуть інші молодята.

Бронюйте тамаду за 1-2 місяці або раніше. Особливо якщо весілля у вас в суботу. Інакше всі хороші фахівці швидше за все будуть зайняті.

Весілля з тамадою бажано зняти на відео, хоча б кимось із гостей. Адже це справжнє шоу. Можна потім диск розіслати поштою тим, хто не зміг приїхати до вас на весілля. Та й самим буде приємно подивитися через деякий час.
Один з головних мінусів у самостійній зйомці в тому, що гості часто захоплюються сюжетом і забувають знімати.

завантаження...
 

Популярне для тамади

Жартівливі питання

1. Що в Бориса спереду, а в Гліба позаду? (Літера «б».) 2. Як зістрибнути...

Дипломи на весіллі

Диплом нареченої (П.І.Б. нареченої) закінчила в 200... році ... державний університет сімейного будівництва й...

Клятви молодят

КЛЯТВА НАРЕЧЕНОЇ Перед обличчям своїх родичів і товаришів урочисто кля­нуся, що мій чоловік буде...

Десять заповідей свекрусі

1. Не забувай про те, що невістка — істота ніжна й потре­бує постійної опіки...

Технічні паспорти молодят

Технічний паспорт дружини Ця модель, що одержує зараз назву дружина — …(П. І. Б.),...

Десять заповідей тещі

1. Полюби зятя свого, тоді й сина придбаєш, і дочку не втратиш. 2. Не...

Інші весільні документи

Постанова товариства холостяків Нам дуже важко це усвідомлювати, але ми зазнали важ­кої втрати. Сьогодні...

Корисні поради молодятам

- Наречений, купи машину, тому що носити все життя свою жінку на руках утомливо....

Поради нареченій від мудрої свекрухи

- Не турбуй чоловіка, коли він їсть: усі проблеми краще вирішуються на ситий шлунок....

Десять заповідей чоловікові

1. Прислухайся до порад дружини, але роби по-своєму. 2. Дружину бережи, не обтяжуй домашньою...

Інтернет магазин