завантаження...

Традиції та обряди

Традиції. Ранок весільного дня

Ранок весільного дняРанок весільного дня особливо насичений обрядами. За обрядом наречену будять і одягають. Потім чекають приїзду нареченого. У цей час наречена в голосіннях і дівчата в піснях просять не віддавати наречену нареченому, захистити її. Бу­динок прикрашали не тільки всередині, але й зовні: розвішу­вали вишиті рушники, споруджувалися ворота, через які по­винні були пройти молоді.

Збори весільного поїзда у дворі нареченого

Уранці у день весілля в домі нареченого готуються до приїзду. Мати чесала синові кучері - адже він теж прощався зі своїм холостяцьким життям. Щоб уберегти хлопця від пристріту, хресна мати хрестоподібно вирізала з голови по пучку волосся й підпалювала місця зрізів. Одягали нареченого, як і наречену, в усе нове - вишиту сорочку, вихідні штани, підпе­різували витканим нареченою поясом.
Батьки благословляли сина й збирали весільний поїзд (ко­ней і візки або сани), прикрашаючи його квітами й стрічка­ми. Дружба починає розпоряджатися весіллям. У складі по­їзда: наречений, дружба, боярин і супровідні. У будинок нареченої їдуть не прямим шляхом, а в об'їзд, щоб заплутати злі сили, які можуть перешкодити весіллю.

Читати далі: Традиції. Ранок весільного дня

 

Весільні обряди. Дівич-вечір

Дівич-вечірНа передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки. Підсумком передвесільного тижня був дівич-вечір. Подруги збиралися для того, щоб попрощатися з нареченою. За­міжжя було найзначнішою подією в житті жінки. Дівчина покидала свою родину, розставалася зі своїми подругами (із вікової групи «наречених» переходила в групу «молодух» - «баб»). Вона ставала дружиною, готувалася стати матір'ю й одночасно ставала найбезправнішою в майбутній родині - невісткою.

На дівич-вечорі дівчина прощалася з “красою” — утілен­ням дівоцтва. На обряді розставання з дівоцтвом нареченій розплітали косу й востаннє заплітали її по-дівочому.
Дівич-вечір справлявся одними дівчатами, або на нього під кінець приходили хлопці на чолі з нареченим.

Читати далі: Весільні обряди. Дівич-вечір

   

Оглядини, змовини й перед весільний тиждень

Оглядини, змовини й перед весільний тижденьНаступний етап після сватання — взаємні відвідування майбутніх родичів. Потрібно було не тільки подивитися гос­подарство нареченого, але й домовитися про день весілля, про посаг, про участь родини нареченого у весільних витра­тах, про кількість запрошених родичів. У цей час вибирали дружбу й дружку, й взагалі проводили різні організаційні наради. Наречена готувала посаг, хоча це був за великим рахунком обряд, тому що придане нареченій починали готувати з дитинства. У передвесільні дні наречена повинна була продемонструвати свою працьовитість, їй у всьому допома­гали подружки - дівчата на виданні.

На передвесільному тижні найважливішою подією, свого роду кульмінацією, були змовини, під час яких остаточно до­мовлялися про весілля - “били по руках”. Відмовитися після змовин від одруження було ганьбою й для нареченого, і для нареченої. На змовини запрошували рідню, подруг нареченої. Наречений повинен був упізнати й вибрати свою кохану з ряду нарядних дівчат, поцілувати її. Молоді вподібнювалися кня­зеві й княгині, саме весілля — князівському бенкету, тому й багато весільних чинів іменувалися подібно: великими боя­рами — близька рідня й почесні гості, менші — далека рідня. Обов'язково обирався дружко.

Читати далі: Оглядини, змовини й перед весільний тиждень

   

Сторінка 11 з 16

завантаження...
 

Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

"Покропи, батеньку, зелен барвінок.."

...щоби з нього сплести мелодій віночок. Вінкоплетення - наше тра­диційне святкування перед весіллям. Цього...

Інтернет магазин