завантаження...

Чому наречена кидає букет?

Чому наречена кидає букет?Звідки пішла чудова традиція кидання букета нареченою і яка її передісторія? Про це наша нова стаття.

Давайте разом згадаємо, як народилася ідея обчислювати майбутню наречену за допомогою букета, і з'ясуємо, яким повинен бути букет, що ідеально підходить для доленосного кидка.

Історія

Виявляється, в стародавні часи незаміжнім дівчатам доводилося буквально відривати своє щастя у нареченої силою. Під завісу весільного торжества вони починали переслідувати молоду, щоб відірвати клаптик від її сукні. Зрозуміло, що такий ритуал серйозно загрожував нареченій залишитися голою. 

З плином часу до весільної сукні стали ставитися як до фамільної коштовності. Зберігати її в цілості й схоронності, передаючи у спадок тепер було доброю традицією. Тоді наречені почали «метати» в спраглий натовп підвіски або підв'язки. Але градус очікування жіночого щастя бував настільки високий, що панянки частенько норовили зірвати ці аксесуари прямо з молодої дружини. Та й самим нареченим було шкода розкидатися прикрасами і інтимними деталями туалету.

Чоловіки теж нічого ділового підказати не змогли. В Англії, наприклад, деякий час було прийнято кидати в нареченого шкарпетки. Та, яка потрапила бідоласі в ніс - перший кандидат на швидке одруження.

Надивившись на все це, наречені придумали максимально безпечний, недорогий і приємний спосіб визначити, чиє весілля наступне, - кидання подружкам букета.

На Русі, до слова, букет не кидали, а віддавали наосліп. Подруги нареченої водили хоровод навколо щасливиці з зав'язаними очима, і в якийсь момент вона навмання віддавала свій букет.

Ідеальний букет

Вибираючи букет нареченої, потрібно враховувати не тільки його поєднання з нарядом і стійкість кольорів, а й літальний потенціал. Букет не повинен бути важким або громіздким. Але і якщо він розвалиться в польоті - це нікуди не годиться. Тому будьте практичні при виборі портбукетниці: міцність необхідна, але навряд чи хтось з подружок нареченої буде радий отримати синець замість щасливого трофея.
До речі, прекрасне сучасне рішення цієї дилеми - окремий букет для кидання в натовп. Панянки залишаться задоволені, а наречена - при своєму букеті.

Кидати не обов'язково - зберегти

Перш ніж прижився звичай кидання букета, наречена зберігала його і після весілля. Вона висушувала квіти і вшивали пелюстки в пухову подушку чоловіка. Вважалося, що, засинаючи на такий подушці, чоловік буде думати тільки про свою дружину і ніколи не зрадить її.

Тому не варто ставитися до традиції кидання букета як до обов'язкової. Ви цілком можете проігнорувати звичай, замінити букет муляжем або м'якою іграшкою, а любовно обрану квіткову композицію засушити на пам'ять. Так в будинку з'явиться відчутний символ вашої любові.

завантаження...
 

Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

"Покропи, батеньку, зелен барвінок.."

...щоби з нього сплести мелодій віночок. Вінкоплетення - наше тра­диційне святкування перед весіллям. Цього...

Інтернет магазин