завантаження...

Коровай на весіллі

Коровай на весілліТрадиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування відіграє, скоріш, символічну роль, то раніше винос короваю був чи не головною подією свята.

Як відомо, весільний коровай - це великий і круглий здобний хліб, який подають нареченому і нареченій під час весільного застілля. Він вважається символом благополуччя і процвітання молодої пари.

Різновидів коровая незліченно багато: бувають короваї овальні, прямокутні і навіть двоповерхові. Не кажучи вже про солодкі декоративні прикраси, як наприклад лебеді чи образи наречених на «верхівці» коровая.

Традиції короваю

У Древній Русі коровай також називали виразом «хліб-сіль». У ті часи каравайний обряд проходив у два етапи: «коровай валяти» - це означало приготування страви, і «коровай носити» - поділ на шматочки на весільному бенкеті. Природно, з приготуванням апетитного коровая було пов'язано безліч умовностей. Найголовніша - розмір: чим пишніший коровай, тим міцніші почуття молодят. Тому інгредієнтів, зрозуміло, не шкодували.

Пекти коровай могла тільки заміжня жінка, щаслива в шлюбі і яка має дітей. Вважалося, що таким чином вона передасть свою долю юній нареченой. Перед початком приготування короваю жінка обов'язково повинна була вмитися, надіти на голову хустку, а на шию - натільний хрест. А потім читати молитви («Отче наш» і «Богородицю») до тих пір, поки рум'яний коровай чекатиме гостей на столі.

До речі, поставити «хліб-сіль» в піч дозволялось тільки одруженому чоловікові, який, природно, теж читав молитви. Прикрашали коровай гілочкою калини - символом любові, і пшеницею - уособленням багатства.

Сьогодні доводиться визнати, що значення короваю на весіллі поступово відходить на другий план. Воно й зрозуміло: якщо наречений і наречена вирішили влаштувати тематичне весілля в дусі Італії, старовинний російський коровай буде виглядати досить абсурдно.
Так що не бійтеся експериментувати і замінити коровай чимось більш підходящим - наприклад, піцою. А якщо планується торжество в гангстерському дусі, можна додати нові елементи - скажімо, запекти в короваї напилок.

Цікаво знати: якщо вам потрібно скачать экспловер 8, то безкоштовно це можна зробити на порталі topbrowser.ru. Браузер від компанії Microsoft поставляється у складі операційних систем сімейства Windows, а тому знайомий практично кожному користувачеві персонального комп'ютера.

завантаження...
 

Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

"Покропи, батеньку, зелен барвінок.."

...щоби з нього сплести мелодій віночок. Вінкоплетення - наше тра­диційне святкування перед весіллям. Цього...

Інтернет магазин