завантаження...

Шлюб

На моє подвір 'я вже прийшло весілля,

І музики грають, грають, вигравають...

шлюбМолоду пару посватали, заручили, щоб довіку разом жили. А щоб разом проживати, треба їх повінчати.

У кожної дівчини та хлопця найважливішою подією в житті є шлюб. Коли пара одружувалася, то зразу вся родина і знайомі з повагою ставилися до них. Дорослі - як до рівних собі, а мо­лодші трішки їм заздрили. І молодята поводились стримано, з гідністю, повагою до себе.

Характерною рисою української молоді була порядність, недопустимість між собою фізичної близькості до вінчання. Високо цінувалась цнотливість дівчини і хлопця. Про цноту свою дівчина могла з гордістю сказати:

До вінчання закохані зустрічалися на вечорницях, серед молоді і, лишень, коли заручилися, могли бути наодинці в оселі батьків, з'являтися разом "на людях".

Тяжка доля чекала на обдурену, залишену хлопцем, якого любила, дівчину. Вона мала сама виховувати дитину. Осуджу­вали її все життя посторонні люди і близькі, бо вона осоромила свою родину. І дитину (позашлюбну) до самої смерті називали "байстрюком" або "знайдухом", у якої була незавидна доля. Ди­тиною цуралися, вона не могла одружитися з коханою людиною з порядної сім'ї.

Найбільше страждала дівчина, яку називали "покриткою", осуджували й казали на неї: "завитка" або "вона завинулася". Це означало, що дівчина сама завинулася або зак­лала хустку, яку мала заложити на весіллі чоловікова мама. Це була ганьба і для самої дівчини, і для батьків, і родини. Нею стидалися і народженою дитинкою не вихвалялися.

Сама дівчина себе карала, вдень і вночі слізоньки проливала. Жаліла себе і на свою нещасливу долю нарікала. Нерідко сама собі дівчина заподіювала смерть, бо вже на щастя в неї пропала надія. Дівчина в жалі не знала, що має робити, бо краще смерть (їй здавалось), ніж у соромі весь вік прожити.

Зганьблена дівчина тяжко страждала і сама себе від самої рятувала, сама себе карала.Покинута дівчина не могла зрозуміти, чому вона через своє кохання має терпіти.

У суботу зранку молодята йдуть у церкву сповідатися, щоб з чистою душею на рушник щастя стати - свої серця один одному навіки віддати. Після сповіді молодята розходяться додому, щоб незадовго зустрітися знову, зустрітися в урочистій обстановці-у себе на весіллі. У суботу сходяться гості молодої до неї. а гості молодого - до нього.

Весілля розпочинається, коли музиканти заграють на подвір'ї "На добрий день". Гості сходяться, і як тільки вони підходять до брами, музиканти грають їм марш. Чоловіки йдуть до музи­кантів заплатити за марш, а дружини, діти, дівчата стоять по­середині подвір'я і чекають поки повернуться їхні чоловіки. З кожним маршем батьки виходять до гостей, щоб їх запросити за стіл на коротке частування. 

Колись весілля було в суботу в молодої, а в неділю - у моло­дого. Бо, незалежно, де молоді житимуть, в її батьків чи окремо, все одно в неділю вели молоду до молодого і називали, що це продани. У понеділок після обіду батьки молодих скликали на поправини, тобто на продовження весілля. Запрошували гос­подинь, які варили, пекли, подавали на стіл, сусідів, найближчих родичів. Частували тим, що залишилось від пригощення ве­сільних гостей. Доносили вже не господині, а батьки і молодята. Забавлялися без музикантів, а танцювали під магнітофон. Співали тільки пісні, без співанок.

P.S. Рекомендуємо кондиционеры харьков за дуже доступними цінами.

завантаження...
 

Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

"Покропи, батеньку, зелен барвінок.."

...щоби з нього сплести мелодій віночок. Вінкоплетення - наше тра­диційне святкування перед весіллям. Цього...

Інтернет магазин