завантаження...

Весілля народів світу

Всі ми любимо отримувати подарунки ( з приводу і без приводу ) - це завжди приємно. Тим більше, що тепер подарувати комусь щось - не проблема. Але є особлива категорія подарунків, історія яких сягає ще до язичницьких часів: йдеться про жертвопринесення богам з метою задобрити їх. З часом цей звичай трансформувався в традицію обов'язково обдаровувати молодят з приводу їхнього одруження.
У Древній Русі обдаровували не тільки молодих, але і їх рідню, і робити це повинні були самі наречений з нареченою. Батьки нареченої отримували від нареченого в дар по кожушку і парі чобіт, він же повинен був одягнути наречену з ніг до голови і подарувати на додачу скриньку з прикрасами і рум'янами. Ну а наречена обдаровувала майбутнього чоловіка вишитою сорочкою, свекор і свекруха отримували від неї пояс і хустку, а інші родичі з боку чоловіка - серветки та рушники. На підготовку всього цього була потрібна сила-силенна часу, так що починати слід було ще з дитинства.

Від гостей молодята отримували  подарунки, що символізували багатство і добробут, а також матеріальний достаток: різні предмети домашнього начиння, живність, число якої обов'язково повинно було бути кратним десяти. Хорошим подарунком вважалися качки, кури, яйця, що символізували заодно здоров'я майбутнього потомства і його велика кількість. Щоб сімейне життя була рівним і спокійним, молодим дарували білий рушник з рівними краями без бахроми, обов'язково один на двох, як символ їх нерозривному зв'язку. Ну а оскільки в ті часи панував чоловік, обов'язковим подарунком нареченому вважалася батіг, щоб показати, що головний в сім'ї - чоловік, а дружина повинна знати своє місце. Подарунки дарувалися з жартами - примовками, а потім весілля тривало.

Правда, до болю знайома картина? Адже й сьогодні молодим прийнято дарувати різні предмети домашнього вжитку, тим більше, що свого -то вони поки що не нажили. Дуже доречними традиційно вважаються різні столові приналежності, чайні, кавові та столові сервізи, постільна білизна - в майбутньому сімейному житті все знадобиться. Гарний оригінальний фотоальбом - теж цілком підходящий подарунок. Якщо ви дуже добре знаєте молодих, їх захоплення та хобі, це, звичайно ж, можна обіграти, подарувавши їм екіпіровку для заняття, наприклад, пейнтболом. Шикарним подарунком буде путівка у весільну подорож на Мальдіви або які-небудь інші екзотичні острови: хто знає, чи вдасться новоспеченому подружжю ще раз випробувати на собі екзотику в цьому житті. Але все, природно, за умови, що у вас достатньо фінансів для підношення такого презенту. Оригінальним подарунком може бути організація весільного феєрверку або ж запрошення для молодят провести романтичний вечір на двох у дорогому ресторані. Загалом, політ фантазії безмежний.

Підношення грошей в якості весільного подарунка теж буде цілком доречно - молодій сім'ї міцний фінансовий фундамент просто необхідний. Ну і не гріх буде запозичити дещо у наших американських друзів: там давно прийнято нареченим складати спеціальний перелік того, що б вони хотіли отримати в подарунок. Список цей передається гостям заздалегідь, а там вже слово за ними: якщо на якийсь подарунок не вистачає грошей, його можна купити і зібравшись разом.
завантаження...
 

Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

"Покропи, батеньку, зелен барвінок.."

...щоби з нього сплести мелодій віночок. Вінкоплетення - наше тра­диційне святкування перед весіллям. Цього...

Інтернет магазин