завантаження...

Весільні звичаї різних країн світу

altБудь-яке весілля має певні звичаї, які постійно супроводжують торжество. Ці звичаї багато в чому данина культурним особливостям і вони суттєво відрізняються залежно від національності, віросповідання і місце проведення торжества. Деякі весільні звичаї для нас здаються страшними і неприпустимими, а інші веселими і цікавими. При цьому більшість звичаїв практично не змінюються з ходом часу. Давайте розглянемо найцікавіші національні весільні звичаї у різних куточках Землі.

У Нігерії багато звичаїв йдуть із стародавніх часів. Наприклад, наречений перед тим як з'явитися перед нареченою, проходить через коридор родичів, які мають палиці і намагаються посильніше ударити нареченого. Цей звичай символізує готовність пройти через життєві випробування і встати біля керма майбутньої сім'ї.У ПАР звичаї не менше цікаві. У багатьох регіонах країни зберігся звичай бити нареченого палицями. Інший цікавий звичай полягає в тому, що наречена повинна вийти до нареченого, лише після того, як він видасть рик лева. Нерідко гарчить не тільки наречений, а і інші гості, а наречена повинна правильно розпізнати свого чоловіка за риком і вийти до нього.

 Ємен має свої унікальні весільні традиції. Вважається, що справжній чоловік, вступаючи в шлюб повинен стати смиренним і приборкати свій дух. Тому на протязі всього весілля його щипають, штовхають і б'ють.

Македонія має дуже цікавий звичай першої шлюбної ночі. Молодих відправляють у підвал з хвоєю, там немає ніякого світла. До ранку дружина повинна дістати шапку або чоботи. Якщо жінка знаходить чобіт до ранку, то вона весь шлюб буде тримати чоловіка під каблуком, а якщо капелюх, то шлюб буде довгим і щасливим.

Незважаючи на спорідненість культур, Греція має деякі видозмінені весільні ритуали. Так, наречена перед весіллям зобов'язана несподівано постаратися наступити на ногу нареченому, причому дуже сильно. Наречений повинен встигнути забрати ногу, якщо хоч одна спроба нареченій вийде, то наречений у шлюбі буде під каблуком. 

Як бачимо, всі національні звичаї досить легко вгадуються, якщо брати до уваги культуру і традиції країн. Більше того, всі звичаї мають на меті підкреслити певні якості нареченого або нареченої, які їм дуже знадобляться в спільному житті.

Одним з основних критеріїв успішного заміжжя з давніх-давен вважалася краса. Втім, як відомо, немає загальноприйнятого стандарту, тому в кожній країні це розумілося по-своєму. У багатьох африканських країнах, вважається красивим, коли жінка має підпиляні зуби, в Китаї бинтують ноги.

У пустельних країнах, що входять до Сахари, особливою красою вважається повнота нареченої. З 12 років, дівчинку починають готувати до заміжжя, вона багато їсть і мало рухається. Помірна повнота свідоцтво благополучної сім'ї та доброго здоров'я нареченої.

Молодята в Самоа проводять першу шлюбну ніч у будинку, наповненому родичами і домашньою худобою. При цьому вони не повинні нікого розбудити своїм шумом, що дуже нелегко враховуючи те, що будівлі мають тонкі стіни, в них немає дверей. Якщо молоді видають звуки, то родичі б'ють нареченого палицями. Ця ж традиція практикується в Нігерії. Тому багато наречених заздалегіль обмащуються пальмовою олією, щоб легше приймати удари.

У Тибеті кожен коханець передає жінці одне шийна кільце. Чим більше кілець у нареченої, тим більше привабливе з нею весілля. У багатьох країнах Африки також є подібний ритуал, тільки кільця замінюються шкіряними браслетами на ногах.

Цікаві шлюбні звичаї в Малайї. У сім'ї завжди головна жінка, тут панує матріархат. Відразу після весілля дружина може вигнати чоловіка зі спільного дому і жити самостійно. При цьому чоловік повинен справно приносити гроші, і профессиональная уборка  також входить в його обов'язок. Час для подружнього обов'язку, також визначає дружина. Якщо чоловік вирішує розлучитися, то все спільне майно завжди переходить до дружини.

завантаження...
 

Популярні традиції

Весільні обряди. Сватання на Україні

Час не стоїть на місці. Традиції, що складалися століття­ми, зазнають змін, трансформуються або зовсім...

Заручини

"Ой ти, дівчино, зарученая, Чого ти ходиш засмученая?" - співається у відомій народній пісні....

Запросини

Просимо вас, любі, просимо щиренько До нас, молоденьких, та на весіленько. Після виголошення третьої...

Сватання

Посватай мене, козаченьку, в неділю зраненька. Візьми мене за рученьку і назви: миленька. Поєднання...

Коровай на весіллі

Традиція підносити коровай на весілля повелася ще з давніх часів. Якщо сьогодні це частування...

Весільний день

"Весілля, весілля, весілля, весіллю ми раді завжди.  Танцюйте, танцюйте, співайте, старости, дружки і дружби......

Весільні традиції.Частина1

В Україні існують давні весільні традиції, ритуали, обряди, пісні та співанки. Лишень у деяких...

Весільні обряди. Дівич-вечір

На передвесільних вечірках грали, співали, пили чай. Щодня наречений дарував своїй нареченій невеликі подарун­ки....

Весільні традиції.Частина2

В усі часи молоді закохувались, а батьки справляли весілля - подарунок молодим, на згадку...

"Покропи, батеньку, зелен барвінок.."

...щоби з нього сплести мелодій віночок. Вінкоплетення - наше тра­диційне святкування перед весіллям. Цього...

Інтернет магазин